cbradio.pl
Zobacz temat
cbradio.pl » Sprzęt » Anteny
 Drukuj temat
Podwiazanie przeciwwag
netmar
Witam , w związku z tym iż dziś oto właśnie nadchodzi ta wiekopomna chwila kiedy to na moim bloku , na moim osobistym kominie stanie maszt o wysokości 3m a na jego szczycie SIRIO NEW TORNADO 27 pragnę oto zapytać co sądzicie o podwiązaniu ( podczepieniu ) żyłką przeciwwag do anteny?
Jak by nie patrzeć posiada ona ich 4 i każda z nich po 200 cm .

Pozdrawiam Marek
[color=#ff0000]Baza :[/color] HR5500 - Astatic D104 M6B - New Tornado
[color=#ff0000]Mobil :[/color] HR5500 - Astatic Road Devil - Megawat 4000 ( dziurka )
 
161BD916
Bbd pomysł i zapobiegnie "obciążnikom" typu gawrony Uśmiech
73!
Bogusław 161BD916
 
djblack_28
Jeden operator z kotliny miał tak chyba dwadzieścia czy szesnaście podwieszonych i wyglądało to bardzo ciekawie Uśmiech tylko trzeba mieć patent jak to zamontować na promienniku
 
netmar
Ufffffff ....Z przymrużeniem oka
3.5h spędzone na dachu, szybki montaż masztu oraz poskładanie anteny do kupy Uśmiech tylko te przeciwwagi to masakryczny wyczyn. Ale udało się spokojnie poskładałem i owe 4 "wąsiska". Szybkie podłączenie reflektometru ( czyt. SWR ) i oto wynik 1.2 Szeroki uśmiech . Hurrrrra udało się. Przewód w komin, kominem w mieszkanie i się zaczęło, nowe życie mojej bazyZ przymrużeniem oka , Jedynie Szok ten wiatr trochę mi przeszkadzał ale dla chcącego nic trudnego. A co do przeciwwag to pozostały same sobie na kilka dni na testy jak się będą zachowywać w obecnych warunkach pogodowych.
[color=#ff0000]Baza :[/color] HR5500 - Astatic D104 M6B - New Tornado
[color=#ff0000]Mobil :[/color] HR5500 - Astatic Road Devil - Megawat 4000 ( dziurka )
 
161BD916
Uśmiech gratuluję montażu. Jak łączności ?
73!
Bogusław 161BD916
 
netmar
Ogólnie powiem tak . Od wczoraj wszystko śmiga aż miło, niestety QRM są w dzień od 5-6 s natomiast nocą 3-4 s max. Niestety nie poradzę nic na to ale jeszcze mam dziki plan przeniesienia anteny w inne miejsce na dachu ale nie w chwili obecnej . Jeszcze zobaczę co będzie jak podniosę antenę o jakieś 1.5 - 2 m może coś pomoże.
Jeśli natomiast chodzi o łączności to dziś : obwodnica Barcelony z raportem 4/3 więc działa.
[color=#ff0000]Baza :[/color] HR5500 - Astatic D104 M6B - New Tornado
[color=#ff0000]Mobil :[/color] HR5500 - Astatic Road Devil - Megawat 4000 ( dziurka )
 
Przejdź do forum: