cbradio.pl
Zobacz temat
cbradio.pl » CB Radio » Techniczne
 Drukuj temat
Modulacjia w KPO DX 5000
stanislaw56
Witam Od niedawna jestem posiadaczem radia KPO DX5000V6. Problem stanowi chrapliwa modulacja na usb, podczas odbioru jak podczas nadawania, co stwierdzają koledzy. Jeśli pod tę sama antenę i zasilacz , podłącze Alana 87, modulacja jest bardzo dobra, Wygląda na to że problem jest po stronie radia. Proszę Kolegów o pomoc w rozwiązaniu problemu.
 
netmar
Cześć witam , Ja obecnie posiadam INTEK HR5500 z podobnym oprogramowaniem ale powiem Ci otwarcie że wraz z zakupem radia kupiłem mikrofon który natychmiast zmieniłem z oryginalnego. To jeśli chodzi o nadawanie , natomiast jeśli chodzi o odbiór to nie zauważyłem by miał chrapliwą modulację w odbiorze, może wina filtrów lub głośnika
[color=#ff0000]Baza :[/color] HR5500 - Astatic D104 M6B - New Tornado
[color=#ff0000]Mobil :[/color] HR5500 - Astatic Road Devil - Megawat 4000 ( dziurka )
 
stanislaw56
Mikrofon też z mieniłem denseja 2002, głośnik zewnętrzny i nic się nie zmieniło.
 
Pawel1984
Cześć. Ja posiadam v 5 i koledzy mówią że odbierają mnie cyt. "trochę FM-owo" ale czysto i zrozumiale. Natomiast głośnik wbudowany ma trochę za niskie tony po zastosowaniu głośnika od komputera ze wzmacniaczem i regulacją basu i sopranu wszystko jest ok.
 
netmar
Niestety owe radia mają taką właśnie przypadłość że odbiór mają lekko basowy . Ale radio samo jako takie jest okZ przymrużeniem oka
[color=#ff0000]Baza :[/color] HR5500 - Astatic D104 M6B - New Tornado
[color=#ff0000]Mobil :[/color] HR5500 - Astatic Road Devil - Megawat 4000 ( dziurka )
 
Majer
posiadam w/w model od pierwszej jego edycji.. jak na razie wszystko jest okej/// 73
 
161BD880
Witaj, jeśli chodzi o odbiór sprawdzałeś czy kręcenie pokrętłem RF GAIN cos zmienia? Problem dotyczy tylko bliskich stacji czy również dalszych?
Pozdrawiam
Piotr
WWW.161BD880.PL
TRX
BAZA: GALAXY DX2517 / YEASU FT-747GX/KPO DX 5000/SUPERSTAR 360 FM/HAM INTERNATIONAL JUMBO/COBRA 142GTL i jeszcze kilka Uśmiech
MOBIL: LAFAYETTE ZEUS PRO
ANT
BAZA: SIRIO GAIN MASTER (5/8) / FUTURA (5/8) / GPE27 (5\8)
MOBIL: SIRIO ML-145
 
stanislaw56
Witam. Dziękuję za zainteresowanie tematem, ale myślałem że otrzymam pomoc bardziej ukierunkowaną raczej na to co stwarza problem wewnątrz radia. Pozdrawiam. Zamykam temat, proszę kosz.
 
Przejdź do forum: