cbradio.pl
Zobacz temat
cbradio.pl » Sprzęt » Radia
 Drukuj temat
Nowy President Grant 2
DELETE_1
Moja Historia z przygodą w eterze na 11-stu metrach zaczęła się w 1993 roku i trwa do dziś. Przez ten okres sporo się dowiedziałem, a moje zainteresowania poszły dalej w kierunku krótkofalarstwa. Piszę o tym nie bez powodu , chodzi o wyeliminowanie błędnych teorii na temat CB-Radia President Grant 2. Zauwarzyłem , że niektórzy nie słusznie porównują go do Uniden Bearcat 980. Ja nie mieszkam w Polsce a na CB-Radio President Grant 2 czekałem już od połowy 2013-go roku. Okazuje się , że Grant 2 to zupełnie inna konstrukcja od Unidena 980. Już na pierwszy rzut oka widać że to nie to samo co Uniden. Modulacje w Grant 2 AM/FM/SSB-USB,LSB w Unidenie AM/SSB-USB-LSB . Grant - brak wyjścia Public Address (PA) popularnie zwanego Papuga.Uniden posiada (PA). Grant raster 0-5 i +10Khz - Uniden 0-5 KHz ok ale już +10Khz nie koniecznie - zależnie od wersji. Inna selektywność obu CB-Radii. Uniden funkcja - Weather , President - normalne CB-Radio - brak takich głupot zależnych od operatorów. President to prawdziwe CB-Radio a nie kombinacja CB-Radia + Telefonu. Jeśli coś jest do wszystkiego to jest do niczego- w mojej opinii chodzi tu o Uniden-a 980.Selektywność obu tych Radii jest różna. To już na oko wskazuje , że to są różne dwie jednostki. resztę można zobaczyć na płycie głównej.A wrażenia? Moim zdaniem bo troche pracuję na Grant 2 uważam ,że porównując go do Unidena 980 , President pracuje bez kompromisowo poprawnie.
Błędem jest też porównywanie Unidena do Presidenta i odwrotnie.Choć niby to samo - Uniden to marka na Kontynencie Amerykańskim , President to Marka na Europę. Mimo , że wydawałoby się ,że to jest to samo , tak naprawdę jest zupełnie inaczej...
 
Przejdź do forum: