cbradio.pl
Zobacz temat
cbradio.pl » Sprzęt » Anteny
 Drukuj temat
President Black Pirate 5/8 + 1/4
DELETE_1
Postanowiłem zmienić u siebie instalację antenową.Wybrałem antenę President Black Pirate. Czy słusznie ? Tego jeszcze nie wiem. Zobaczymy po pierwszych DX-ach. Mówią , że zysk tej anteny ponad 9db to chyba w stosunku do gwoździa ... Hmmm... Sam niewiem. Tak poprostu wybrałem i mam nadzieję że nie będę tej decyzji specjalnie żałował.Pożyjemy zobaczymy.Może ktoś z Was miał lub ma tą antenę? Może ktoś może coś o niej więcej napisać? Ja nepewno napiszę kiedy ją wypróbuję , jak ona pracuje u mnie.Użyłem kombinacji - President Grant2+Zasilacz 30 amp. Alinco+kabel RG213 i ta właśnie wspomniana wyżej antena.Wtyki na kabel kupiłem pozłacane ale to chyba ma znaczenie tylko dekoracyjne bo choć sprowadzane ze Stanów , nie sądzę żeby miało ro jaki kolwiek wpływ na poprawę pracy CB-Radia i anteny. Napiszcie jeśli mieliście okazję pracować na tej antenie.
 
Matrox
Witaj.
Z tego co do mnie doleciało na temat tej antenki to tezy, że jest ona jedną z najlepszych pod względem pracy w eterze oraz dość sporą wytrzymałością na warunki atmosferyczne w szczególności wiatr. Ale jak to tezy oraz mity są zadowoleni użytkownicy oraz dość duża grupa która twierdzi, że antenka jest bardzo mocno przereklamowana i nie pracuje tak jak aluminiowy patyk. Może się mylę gdyż nigdy takiej antenki nie posiadałem, zastanawiałem się nad zakupem tej antenki podczas reaktywacji bazy ale jednak zostałem przy starej sprawdzonej konstrukcji. Uśmiech

Pozdrawiam 161BD307
Baza : President Lincoln (1987r.) + Densei EC- 2002 + K-46 Spezial Europa DX
 
stanislaw56
Witam Z własnego doświadczenia wiem że do poprawnej pracy anteny, potrzebna jest jeszcze odpowiednia lokalizacja anteny. Nawet najlepsza antena zamontowana zamontowana w nie odpowiednim miejscu może nie spełnić naszych oczekiwań, więc trudno stwierdzić na100% która jest lepsza a która gorsza, pomijając oczywiście kwestie jak ta antena pod względem mechanicznym jest zbudowana i co za tym idzie jaka będzie odporność anteny na wiatr i czynniki atmosferyczne. Pozdrawiam.
 
DELETE_1
Ja chciałem ją kupić ale niestety- Brytyjska firma zwróciła mi pieniądze bo tej anteny nie mają ponoć ma się znowu pojawić pod nazwą President Himalaya , tak czy inaczej zmuszony byłem wziąć aluminiową Thunderpole 5/8 tak więc nie będę mógł sprawdzić jej w najbliższym czasie. Tak czy inaczej może racja-wszystko zależy od wielu czynników.Obecna stroi się rewelacyjnie SWR 1.1 do 1.2 na całej podstawowej czterdziestce i ponoć mocny sygnał. Mimo to na USB dziś Polski nie słyszałem. Spróbuję w nocy.

73! Dalekich DX-ów.
 
Zibi 01
Kupiłem tą antenę,jestem przed montażem,dam znać co i jak już po kilku łącznościach
[color=#cc99ff][/color]
 
jaro
Zibi 01 czemu odpowiadasz na 2,5 roczne stare posty ?
Smutek
 
Zibi 01
Niewiem.... Uśmiech może po prostu ktoś jeszcze kiedyś wejdzie tutaj i przeczyta i wyciągnie własne wnioski...Każdy ma rawo do swoich racji ważne żeby cieszyć się tym hobby.Napisałem tylko co ja o tym myślę 73!
[color=#cc99ff][/color]
 
Majer
...chociaż coś się dzieje na stronie ;-)Z przymrużeniem oka
Baza: [color=#0000ff]CRT SS 9900 V2 / Albrecht AE 355 M / TYT MD-9600 / Diamond X 300[/color]
Mobil: [color=#0033cc]President Harry, Santiago 1200 [/color]
 
jaro
też racja zibi,piotr dokładnie
macie racje Pokazuje język
 
Zibi 01
wrzuciłem fote , mojej stacji na Bazie.Może się jutro pokaże??? Pozostało pokazać antenę jeszcze przed założeniem i może stację w mobilu.Zawsze to coś innego. Nic specjalnego ale coś się tu dzieje.Swoją drogą trochę się zamyśliłem....Technika doprowadziła , że padło w Polsce niemal 100 procent Klubów CB-Radio.Na Śląsku działa jeszcze Sierra-Juliett , ale i tam już Radiowców niewiele....szkoda cholera..., kiedyś to wszystko było jak jedna Wielka rodzina...Dziś...??? Pozostali chyba tylko Ci prawdziwi zapaleńcy i kierowcy na 27,180 MHz. Szkoda tylko , że Ci ostatni nie przestrzegają żadnych zasad... przeklinanie,nakładanie się jeden na drugiego.... , brak jakichkolwiek znajomości tematu.Ot zrobili sobie z Radia antyradar ale przy okazji sami robią syf w eterze.... ,na SSB niby są ludzie szkoda ,że też w większości reszta zapaleńców a mało nowych Stacji.Coraz częściej nawet krótkofalowcy powoli kończą pracę,często sprzedają sprzęt i rezygnują,choć tu na pasmach jest jednak zdecydowanie lepiej.Co się dzieje? Przecież tak naprawdę CB-Radio i VHF/UHF to najpewniejsza łączność,choć na pewno nie dorównuje za każdym razem komunikatorom internetowym i telefonom komórkowym , ale momentami jednak Radia robią cuda których nie potrafi ani internet ani telefonia GSM.I to taki mały pozytywny akcent tego wszystkiego....
[color=#cc99ff][/color]
 
admin
galeria zaktualizowana
 
Web
Zibi 01
Uśmiech Dzięki!
[color=#cc99ff][/color]
 
jojonek
Zibi ale nie widzę żebyś opisał gdzieś jak Twoje wrażenia z pracy anteny Himalaya. Ciekaw jestem bo przed reaktywacją stacji stałem przed dylematem Himalaya czy Gain Master, padło na GM. Nie znam nikogo kto by miał taką antenę bo dużo osób które wydają opinie o różnych produktach nie miało ich nawet przez chwilę w posiadaniu. GM tez przez wielu "znawców" za głuchą antenę nadającą się wyłącznie na local. Ja jestem zadowolony z GM ale chętnie przeczytał bym rzetelną opinie na temat pracy Himalaya. Jak byś miał kiedyś chwilę coś skrobnąć było by super.
Baza Alinco DR 135 DX mik. Road Devil+Densei DM310ALC, President Jackson I mik. Densei EC2002, Midland HF747, antena Sirio Gain Master 5\8 442n.p.m
mobil I Yosan 3031 Turbo mik. Densei EC2002 antena Lem AT-72 Magnum
mobil II AnyTone AT-5555N Sirio Performer 5000
https://www.youtube.com/results?search_query=janusz+marzecki
 
Przejdź do forum: