cbradio.pl
Zobacz temat
 Drukuj temat
Antena balkonowa
quanto
Stoję przed dylematem zakupu anteny balkonowej.Może coś takiego?http://allegro.pl/cb-antena-balkonowa...76299.html albo http://allegro.pl/antena-cb-bazowa-si...21588.html Która będzie lepsza?
 
kadet BD337
SIRIO BOOMERANG-27A ten model będzie dobry miałem 4 lata i nawet galante dx na ssb robiłem,po lokalu30-40km , lemki nie miałem ale słyszałem że kiszka.
 
skoti

Cytaj

kadet napisał(a):

SIRIO BOOMERANG-27A ten model będzie dobry miałem 4 lata i nawet galante dx na ssb robiłem,po lokalu30-40km , lemki nie miałem ale słyszałem że kiszka.


Mam pytanie ? jeżeli używałeś tak długo ,czy ta antena generuje zakłócenia np, tv, radio, głośniki komputerowe ,kino domowe,itp.
Myślę że bedzie to bardzo ważna informacja dla przyszłych nabywców tej antenki .
Ja miałem kiedyś Sirio Signal Keeper 27, siała po czym się dało łącznie z domofonami .
I jeszcze jedno pytanie czy twoja antena była uziemiona ?

pozdrawiam 73...
mobil-CRE 8900 +Astatic 575 M 6 President Colorado 1800 .
Stryker 955 HP + Astatic 575 M 6 Sirio ML 145.
 
kadet BD337
Witaj! Antena nie była uziemiona i nikt nie zgłaszał mi z bloku żadnych problemów.
 
skoti
Wojtek dzięki za odp, trzeba będzie przetestować tę antenkę, tak jak pisałem Keeper pracował naprawdę zadowalająco tylko że nie miłosiernie siał po bokach Z przymrużeniem oka
Przy okazji przekaż pozdrowienia z Gorlic, dla całej grupy Radomskiej z kanału 28, miedzy innymi dla Dyzia Juniora i Zbyszka lotnisko , serdecznie pozdrawiam 73...
mobil-CRE 8900 +Astatic 575 M 6 President Colorado 1800 .
Stryker 955 HP + Astatic 575 M 6 Sirio ML 145.
 
kadet BD337
Dzięki wielkie dużo zdrowia..
 
KptTygrysek
Też mam dylemat. Na razie stawiam mobilową na poręczy balkonu: zawsze trochę można posłuchać... pierwsze piętro, studnia w blokowisku...
Nie walczę z tym tylko wieję zaraz na działkę za miasto!Uśmiech
 
DELETE_1
Nie musisz mieć zezwolenia na blokach na stacjonarną antenę.Stawiasz ją tylko zgodnie z zasadami bezpieczenstwa i bez uszkadzania dachu-pod masztem stopa z gumową podkładką,antenę na chwytach kominowych i robisz odgromienie.Dalej wysyłasz Pismo z informacją dla Administracji Osiedla że postawiłeś taka antenę na bloku zgodnie z nowymi rozporządzeniami prawnymi odnośnie stawiania masztów antenowych informujesz , że zapoznałeś się z wytycznymi w przepisach i dostosowałeś konstrukcję do panujących warunków na budynku i prosisz o odebranie masztu przez kierownika od spraw technicznych i kominiarza. Zgodnie z przepisami na blokach dach jest częścią wspólną wszystkich lokatorów i masz prawo z niego korzystać w celu zamontowania na nim masztu i anteny dla urządzenia które jest w Twoim domu i tego wymaga.A płacąc czynsz,płacisz też za dach,dodatkowo przepisy wyraźnie mówią że w chwili obecnej taki maszt na dachu budynku NIE JEST konstrukcją budowlaną i nie wymaga pozwolenia od Administracji Osiedla a jedynie poinformowania ich o fakcie postawienia takiej konstrukcji i odebraniu montażu-tyle.Nic niemogą Ci zrobić a jedynie sprawdzić czy wszystko jest zrobione w sposób bezpieczny i zgodny z zachowaniem przepisów BHP.Tyle.
26 Bravo Delta 003
 
skoti

Cytaj

Zibi 01 napisał(a):

Nie musisz mieć zezwolenia na blokach na stacjonarną antenę.Stawiasz ją tylko zgodnie z zasadami bezpieczenstwa i bez uszkadzania dachu-pod masztem stopa z gumową podkładką,antenę na chwytach kominowych i robisz odgromienie.Dalej wysyłasz Pismo z informacją dla Administracji Osiedla że postawiłeś taka antenę na bloku zgodnie z nowymi rozporządzeniami prawnymi odnośnie stawiania masztów antenowych informujesz , że zapoznałeś się z wytycznymi w przepisach i dostosowałeś konstrukcję do panujących warunków na budynku i prosisz o odebranie masztu przez kierownika od spraw technicznych i kominiarza. Zgodnie z przepisami na blokach dach jest częścią wspólną wszystkich lokatorów i masz prawo z niego korzystać w celu zamontowania na nim masztu i anteny dla urządzenia które jest w Twoim domu i tego wymaga.A płacąc czynsz,płacisz też za dach,dodatkowo przepisy wyraźnie mówią że w chwili obecnej taki maszt na dachu budynku NIE JEST konstrukcją budowlaną i nie wymaga pozwolenia od Administracji Osiedla a jedynie poinformowania ich o fakcie postawienia takiej konstrukcji i odebraniu montażu-tyle.Nic niemogą Ci zrobić
a jedynie sprawdzić czy wszystko jest zrobione w sposób bezpieczny i zgodny z zachowaniem przepisów BHP.Tyle.


bzdura bzdura bzdura !!!!!!!

Zapomniałeś o jednym że konstrukcja do trzech metrów ponad dach wymaga zgody właściciela budynku , a wysokość ŁĄCZNA ponad trzy metry wymaga już zgłoszenia pozwolenia na budowę w Starostwie Powiatowym .

Temat wałkowałem w zeszłym roku , owszem można postawić bez pytania , ale będzie stało dotąd gdy ktoś nie zrobi doniesienia .
przy czym doniesienie do SM lub WM jest niczym w porównaniu do doniesienia w Nadzorze Budowlanym . Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę jakie są kary za samowolę budowlaną bo jak trafisz na inspektora dupka tak to może potraktować .
mobil-CRE 8900 +Astatic 575 M 6 President Colorado 1800 .
Stryker 955 HP + Astatic 575 M 6 Sirio ML 145.
 
DELETE_1
Anteny stacjonarne na Budynku NIE SĄ Konstrukcją Budowlaną !!! Poczytaj troche nowe przepisy bo widzę , że drzesz się ale w prawie to ty jednak nie siedzisz za grosz.Więc zbastuj teraz I posłuchaj I niechwal się co masz w aucie I jakie anteny bo na President Texas to ja pracował w 1993 roku.Konstrukcja budowlana to maszt wolnostojący z podbudową fundamentu panie CB-Radiowiec.Teraz tak: Postawiłem Antenę stacjonarną na Bloku 4-ro piętrowym bez zgody Administracji Osiedla.Maszt 6 metrów antenna 5,60 metra.Zgłosiłem że stoi oto nowy cud na bloku I prośba o odbiór.Kilka dni później stałem na dachu z Kierownikiem od spraw technicznych I kominiarzem.Padło pytanie czy jestem Radiowcem I czy mam licencję,odpowiedziałem że pracuję na wielu pasmach KF,VHF,UHF I tu między innymi na CB-Radiu też.Postali , popatrzyli, ocenili że dach nieuszkodzony,komin w porządku.Kierownik dodał jedynie , że konserwację trzebaby robić chociaż raz do roku,zobowiązałem się do wykonywania takowej.Antena stoi w miejscowości Wodzisław Śląski I co Ty na to? 73! Maszt na Budynkach nie podlegają już pod kontrolę nadzoru budowlanego.Dziękuję.I nie drzyj ryja jak się nie znasz wać Pan. 73!
26 Bravo Delta 003
 
admin
tak informacyjnie co by nie powielać (tym razem bardziej dosadnie napiszę ) bzdur

po pierwsze prawo budowlane nie zmieniło się i nadal każda konstrukcja powyżej 3m ma obowiązek zostać zgłoszona czy to w urzędzie gminy, czy też w powiecie. Jeśli ktoś ma chęć postawić sobie suszarkę na dachu o wysokości 4m - zgłoszenie jak najbardziej.

Zanim zabierzecie się za potyczki słowne poczytajcie przepisy, nie mam ochoty Wam teraz wykładać punktów prawa budowlanego bo wujek google pięknie wszystko naświetli jak wpiszecie odpowiednie hasła. Jeśli jednak chcecie dalej bić pianę to stosownie Wam obu odpiszę bo i jeden i drugi coś tam słyszał, coś przeczytał, ale chyba niekoniecznie dobrze zinterpretował.

i po drugie - Zibi nikt nie krzyczy i nikt niczym się nie chwali - pierwszy raz proszę wyhamuj, drugi raz prosił nie będę.
 
Web
skoti
Zibi możesz się ze mną nie zgadać masz do tego prawo , ale nic tutaj nie upoważnia cię do formułowania tak bezczelnych aroganckich i obraźliwych odpowiedzi.
Jeżeli masz problem emocjonalny to odpowiednim miejscem dla ciebie jest gabinet lekarski a nie łamy tego forum.
To wszystko , więcej odpowiedzi nie będzie ..

Żegnam wać Pan ......
mobil-CRE 8900 +Astatic 575 M 6 President Colorado 1800 .
Stryker 955 HP + Astatic 575 M 6 Sirio ML 145.
 
Kasztelan
U mnie Sirio Boomerang trudno się stroił, natomiast Sirio Signal Keeper skręcony według instrukcji co do mm, idealnie się zestroił. Obie anteny zamontowane w tym samym miejscu, na tym samym maszcie, kabel antenowy równiez ten sam.
 
michalkorpikiewicz
Witam,

Kolega na wsi posiada antenę typu boomerang, choć nie znam jej nazwy ale widziałem i słyszałem pracuje całkiem ładnie. Ja w mieście natomiast posiadam antenę Sirio AS 170 PL, przyczepioną na magnesie do balkonu na ostatnim 4 piętrze w bloku. Cudów nie ma, ale tak mniej więcej 5-6 km słyszę.
 
Maciej 5279
Witam. Boomerang to typowa antena balkonowa kierunkowa z jedną przeciwwagą. Składa się z promiennika o długości około 2m. Sam kiedyś byłem posiadaczem tego typu anteny i byłem zadowolony z jej osiągów tylko że ja mieszkam na 7-pietrze w bloku. Ale kiedy udało mi się założyć antenę bazową to boomeranga sprzedałem, ale polecam.
Moje początki na Cb to też zaczynałem od anteny samochodowej na parapecie... Uśmiech
Pozdrawiam Maciej
Na CB-RADIU od 1991 roku.
Antena SIRIO GPE-27
Radio PRESIDENT LINCOLN
161BD834 - Maciej Poznań
 
Przejdź do forum: