Swiat Radio 153BD/AS101
cbradio.pl
Zobacz temat
cbradio.pl » Sprzt » Radia
Kto tu jest? 1 Gość (ci)
 Drukuj temat
Jakie radio do samochodu?
mik3r
Siema Wszystkim!

Interesuje mnie CB do samochodu. Najlepiej jaki zestaw do 350 z. W co obecnie warto zainwestowa?

Z gry wielkie dziki za pomoc!

Poczony z 21 maj 2014 11:40:
Przy okazji... zaley mi na tym, by nie zbiera z jakiej wielkiej odlegoci. najlepiej max do 3-4 km.

Edytowane przez mik3r dnia 21.05.2014 11:40

jaro
moja propozycja jeli nowe to YOSAN PRO 120 -250z +antenka za reszt
jeli uywka harry,jonny na pocztek

DELETE_1
W mojej opinii Yosan Pro 120 napewno odpada , raczej ze wstgami Radia w mobile , ktry porusza si blisko domu - to niepotrzebny koszt , ale jeli chodzi o dalsze trasy , to pomylabym o droszym I lepszym. Ja w Oplu mam Intek M490 Plus z antenna President Texas , bo pisanie - a za reszt jaka tam antenka - to dla mnie te nieporozumienie.Antena jest tu bardzo wana. Ja kupiem President Texas 2,08 metra 7/8 lambda i koszt bodaj radio okoo 200 funtw i antenna w PL okoo 350 zotych.W drugim aucie mam President Grant 2 z SSB i do tego Antena President Colorado 1800 Power , 195cm duga , te 7/8 lambda. Co dobrego - mgby wchodzi wedug mnie w gr Alan 48 Plus nazywany te Midland 48 Plus lub drugi Midland 48 Plus Excel i tu raczej bybym daleki od oszczdnoci.CB-Radio to rzecz ktra pozostaje na lata.Dobry,cho moe ju by niedostpny w tych czasach by Dragon SY 485 czy President Herbert albo co z wikszymi moliwociami. Wiem z dowiadczenia , e to si przydaje. Mam CB-Radio od 1993 do teraz i wiem co gadam.
26 Bravo Delta 003

jaro
Zibi 01 kolega chyba pisa o zestawie do 350 z. chyba ,,,
nie kadego sta na takie zestawiki jak ty masz

Poczony z 14 lipiec 2014 19:31:
aaaa i nikt tu nie mwi cytuje twoje sowa : a za reszt jaka tam antenka
czytaj uwanie
Edytowane przez jaro dnia 14.07.2014 19:31

djblack_28
Yosan pro 120 to radio ze wstgami? Kolega napisa e interesuje go zasig 3-4km, wiec po co mu antena 200 cm? Szeroki umiech
Proponuj Yosana lub omeg, albo uywany uniden philipines i antenka sirio t3 i bdzie pan zadowolony Z przymrueniem oka

DELETE_1
jaro napisa(a):

Zibi 01 kolega chyba pisa o zestawie do 350 z. chyba ,,,
nie kadego sta na takie zestawiki jak ty masz

Poczony z 14 lipiec 2014 19:31:
aaaa i nikt tu nie mwi cytuje twoje sowa : a za reszt jaka tam antenka
czytaj uwanie
Jaro poniekd masz racj ale ja napisaem w sensie , czy nie lepiej wstrzyma si z zakupem CB-Radia i anteny miesic czy dwa I dooy kas ,eby kupi co lepszego. Problem polega na tym , e apetyt ronie w miar jedzenia , za krtk chwil po kupnie , zaczyna si aowa szybkiej decyzji kupna taniego Radia,bo wolaoby si mie ju lepsze. Z opini o antenie-nie zgadzam si wogle. Kady patrzy na cen anteny - to pierwsza i najwaniejsza sprawa przy zakupie. Mao kto zwraca uwag na jako i prac anteny. Krrtka antena oznacza problem z dowoaniem si gdziekolwiek dalej.Zapa na CB-Radio szybko opada , kiedy go dostaje informacje od innych korespondentw , e go le sycha,e przerywa , bo sygna ginie w szumach... Krtka antenna to szumy i saba jaka pracy- potem ludzie psiocz na CB-Radio , e to szajs , e nie ma zasigu a jako poczenia jest adna. Czemu ? To wanie moim zdaniem zakupy - taniego sprztu. Wolabym poczeka i kupi porzdn anten , ale pewnie jak kto jest zdania , e np. Onwa MK1 czy Onwa MK2 i antenna typu Hustler to dobry sprzt , to ja ycz powodzenia.

Poczony z 18 lipiec 2014 09:08:
djblack_28 napisa(a):

Yosan pro 120 to radio ze wstgami? Kolega napisa e interesuje go zasig 3-4km, wiec po co mu antena 200 cm? Szeroki umiech
Proponuj Yosana lub omeg, albo uywany uniden philipines i antenka sirio t3 i bdzie pan zadowolony Z przymrueniem oka
Krtka antena ma problem przebi si nawet w wikszym miecie o trasie nie wpominajc.Na dugiej mam cznoci do 60 km w lini prostej,wbrew pozorom bardzo czsto i niejest to niczym dziwnym. Na krtkiej tak jak napisae 3-4km , troche QRM czy QRN czy propagacja jonosferyczna i jak piewa Lady Pank ta czno spadnie do Mniej ni zero-kilometrw- teraz miej si dalej.Za dugo mam CB-Radio , eby da sobie wciska takie teksty.
Edytowane przez DELETE_1 dnia 18.07.2014 09:08
26 Bravo Delta 003

djblack_28
Zibi, Ty ju chyba naprawd za dugo masz CB radio Z przymrueniem oka A z tym przebijaniem si, to nie wiem, chyba w Anglii s takie problemy..

jaro
Zibi 01 ja zaczynaem od INTEKA 120 I anteny SUPER FLORYDA i jako si nie zniechciem i jako mi nikt nie woa e mnie nie sycha ,,,,wic dalej twierdz e si mylisz i dopisuj si do sw Szymona tyle z mojej stronyPokazuje jzyk

aaa kupowanie sprztu coraz lepszego to jest nauka i frajda
pozdrawiam Umiech

DELETE_1
Ostatnio jechaem moim autem - dodam ,e mowa o Polsce- Rozmawiaem z kumplem ktry by niedaleko 10km ode mnie max. Niestety po krtkiej chwili- on mnie syszy a ja jego wcale.Czemu ??? Tanie CB-Radio moe daoby sobie rad ale mia krtk anten a rejeny to byy grskie.Tak koczy sie czno z kim kto nie ma dobrej anteny - kady z nas ma prawo do swojej opini- szanuj Wasze zdanie , ale mimo to podtrzymuj swoje zdanie.Tanie Radio - Ok ,bo do auta moe rzeczywicie nie trzeba nic extra ,ale antena - uwaam e musi by podna i kropka,
26 Bravo Delta 003

panslimak1
Podcz si jeli mona.
Zaznaczam, e jestem kompletnym laikiem.
Potrzebuje zestawu do samochodu do 200 z.
Ma to sens w ogle?

DELETE_1
Niema ! No zwyczajnie niema , no bez sensu moim zdaniem.Chyba e chcesz np. Onw S-Mini czy Onw MK2 to jak do auta wystarczy ale na antenie oszczdza nie radz.Nie chodzi o kupowanie najdroszej anteny ale kupi zwyczajnie anten o jak najlepszych do samochodu parametrach czyli w miar moliwoci jak najduszej i z powan cewk a nie pseudo anten jakie ma wikszo kierowcw typu Hustler,bo jest to zwyky kawaek druta nic niemajcy wsplnego z antenna do CB-Radia.Z kolei samo CB-Radio do mobile powinno dysponowa przynajmniej modulacjami AM/FM I jakimi podstawowymi filtrami przeciwzakoceniowymi czego te dwie Onwy niestety nie posiadaj.Dobrze jeli CB-Radio ma wskanik sygnau I mikrofon z moliwoci zmiany kanaw.I teraz pytanie? Warto kupowa byle co za 200 zotych??? Nie lepiej jest wstrzyma si chwil i kupi sobie ot choby fajnego Midlanda 48Plus lub Midlanda 48 plus excel? A przecie mona te kupi fajne i proste Radia np. firmy President i bynajmniej niemam tu na myli najtaszych znowu I byle jakich CB-Radii tylko np. President Walker- do auta super rzecz i porzdna.Oczywicie zaraz 50 procent ludzi powie - " Zibi gupi jeste i Ci bije te CB-Radio do pay" itp,itd. Ja jednak wiem swoje.Ci co odradzaj takie inwestycje to czsto poprostu ludzie majcy gorszy sprzt w aucie ni np.President Walker i jak wiadomo,tacy zawsze bd odradza zakup porzdnego CB-Radia , no bo jake kto inny moe mie lepsze CB-Radio ni moje i to jeszcze markowe? Czy nie? Niestety-jako musi kosztowa , jeli masz by naprawd zadowolony z zakupu, poczekaj,nie bd w gorcej wodzie kpany ! Do i kup lepsze,bo kiedy zobaczysz u kogo innego lepsze CB-Radio i mine tej osoby-e jest z tego CB-Radia bardzo zadowolona,wtedy zaczynasz si zastanawia czy by sens si spieszy ( wiem to bo sam to przerabiaem lata temu ) Dzi uwaam -po pierwsze nie suchaj gupot ,po drugie kup co co Tobie samemu sprawi najwiksz frajd ale staraj si nie oszczdza na jakoci bo w parze z ni id te moliwoci. Moje dobre typy CB-Radia do samochodu: President Walker , Midland vel Alan 48 Plus i Midland vel Alan 48 plus multi,Intek M 490 plus i raczej wokoo takiego sprztu bym si rozglda.Dobre anteny : President Texas , President Colorado 1800 Power,Lemm AT 1700,Siro Megawatt 4000,Lemm AT 2001 Turbo. To moje typy do samochodu.I rzecz jasna antenna tylko na stae montowana-dziura w karoserii na wylot-adne magnesy-te mao e rysuj dach samochodu to jeszcze nie maj prawidowej masy i std wysoki SWR i cznoci do bani . Nie uznaj prodkw-Albo robi co do porzdku albo wcale.
26 Bravo Delta 003

Majer
..zainwestuj w porzdn anten a reszt ;-) przeznacz na radio... ewentualnie mona dopasowa mikrofon ze wzmocnieniem .. pozdro 73/51
Baza: CRT SS 9900 V2 / Albrecht AE 355 M / TYT MD-9600 / Diamond X 300
Mobil: President Harry, Santiago 1200

DELETE_1
Racja kup super anten i wtedy rozejrzyj si za CB-Radiem.Nawet te lepsze CB-Radia mona ju cakiem niedrogo kupi myl o Alan 48 plus czy Intek M490 Plus.Lub jak mwi , wybierz to co odpowiada Twoim potrzebom ale jeli antenna bdzie dobra ( wysoka i dobre parametry pracy ) , SWR dobrze zestrojony to z cznoci na CB-Radio bdziesz coraz bardziej zadowolony , wic pomyl o CB-Radiu ktre ma wiksze moliwoci.
26 Bravo Delta 003

Przejdź do forum: