cbradio.pl
Zobacz temat
cbradio.pl » Sprzęt » Radia
 Drukuj temat
Jakie radio do samochodu?
mik3r
Siema Wszystkim!

Interesuje mnie CB do samochodu. Najlepiej jakiś zestaw do 350 zł. W co obecnie warto zainwestować?

Z góry wielkie dzięki za pomoc!

Połączony z 21 maj 2014 11:40:
Przy okazji... zależy mi na tym, by nie zbierać z jakiejś wielkiej odległości. najlepiej max do 3-4 km.






[right][color=#ffffff]www.allewarsztaty.pl[/color][/right]
Edytowane przez mik3r dnia 21.05.2014 11:40
 
jaro
moja propozycja jeśli nowe to YOSAN PRO 120 -250zł +antenka za resztę
jeśli używka harry,jonny na początek
 
DELETE_1
W mojej opinii Yosan Pro 120 napewno odpada , raczej ze wstęgami Radia w mobile , który porusza się blisko domu - to niepotrzebny koszt , ale jeśli chodzi o dalsze trasy , to pomyślałbym o droższym I lepszym. Ja w Oplu mam Intek M490 Plus z antenna President Texas , bo pisanie - a za resztę jakaś tam antenka - to dla mnie też nieporozumienie.Antena jest tu bardzo ważna. Ja kupiłem President Texas 2,08 metra 7/8 lambda i koszt bodaj radio około 200 funtów i antenna w PL około 350 złotych.W drugim aucie mam President Grant 2 z SSB i do tego Antena President Colorado 1800 Power , 195cm długa , też 7/8 lambda. Coś dobrego - mógłby wchodzić według mnie w grę Alan 48 Plus nazywany też Midland 48 Plus lub drugi Midland 48 Plus Excel i tu raczej byłbym daleki od oszczędności.CB-Radio to rzecz która pozostaje na lata.Dobry,choć może już być niedostępny w tych czasach był Dragon SY 485 czy President Herbert albo coś z większymi możliwościami. Wiem z doświadczenia , że to się przydaje. Mam CB-Radio od 1993 do teraz i wiem co gadam.
26 Bravo Delta 003
 
jaro
Zibi 01 kolega chyba pisał o zestawie do 350 zł. chyba ,,,
nie każdego stać na takie zestawiki jak ty masz

Połączony z 14 lipiec 2014 19:31:
aaaa i nikt tu nie mówił cytuje twoje słowa : a za resztę jakaś tam antenka
czytaj uważnie
Edytowane przez jaro dnia 14.07.2014 19:31
 
djblack_28
Yosan pro 120 to radio ze wstęgami? Kolega napisał że interesuje go zasięg 3-4km, wiec po co mu antena 200 cm? Szeroki uśmiech
Proponuję Yosana lub omegę, albo używany uniden philipines i antenka sirio t3 i będzie pan zadowolony Z przymrużeniem oka
 
DELETE_1

Cytaj

jaro napisał(a):

Zibi 01 kolega chyba pisał o zestawie do 350 zł. chyba ,,,
nie każdego stać na takie zestawiki jak ty masz

Połączony z 14 lipiec 2014 19:31:
aaaa i nikt tu nie mówił cytuje twoje słowa : a za resztę jakaś tam antenka
czytaj uważnie
Jaro poniekąd masz rację ale ja napisałem w sensie , czy nie lepiej wstrzymać się z zakupem CB-Radia i anteny miesiąc czy dwa I dołożyć kasę ,żeby kupić coś lepszego. Problem polega na tym , że apetyt rośnie w miarę jedzenia , za krótką chwilę po kupnie , zaczyna się żałować szybkiej decyzji kupna taniego Radia,bo wolałoby się mieć już lepsze. Z opinią o antenie-nie zgadzam się wogóle. Każdy patrzy na cenę anteny - to pierwsza i najważniejsza sprawa przy zakupie. Mało kto zwraca uwagę na jakość i pracę anteny. Krórtka antena oznacza problem z dowołaniem się gdziekolwiek dalej.Zapał na CB-Radio szybko opada , kiedy gość dostaje informacje od innych korespondentów , że go źle słychać,że przerywa , bo sygnał ginie w szumach... Krótka antenna to szumy i słaba jakaść pracy- potem ludzie psioczą na CB-Radio , że to szajs , że nie ma zasięgu a jakość połączenia jest żadna. Czemu ? To właśnie moim zdaniem zakupy - taniego sprzętu. Wolałbym poczekać i kupić porządną antenę , ale pewnie jak ktoś jest zdania , że np. Onwa MK1 czy Onwa MK2 i antenna typu Hustler to dobry sprzęt , to ja życzę powodzenia.

Połączony z 18 lipiec 2014 09:08:

Cytaj

djblack_28 napisał(a):

Yosan pro 120 to radio ze wstęgami? Kolega napisał że interesuje go zasięg 3-4km, wiec po co mu antena 200 cm? Szeroki uśmiech
Proponuję Yosana lub omegę, albo używany uniden philipines i antenka sirio t3 i będzie pan zadowolony Z przymrużeniem oka
Krótka antena ma problem przebić się nawet w większym mieście o trasie nie wpominając.Na długiej mam łączności do 60 km w lini prostej,wbrew pozorom bardzo często i niejest to niczym dziwnym. Na krótkiej tak jak napisałeś 3-4km , troche QRM czy QRN czy propagacja jonosferyczna i jak śpiewa Lady Pank ta łączność spadnie do Mniej niż zero-kilometrów- teraz śmiej się dalej.Za długo mam CB-Radio , żeby dać sobie wciskać takie teksty.
Edytowane przez DELETE_1 dnia 18.07.2014 09:08
26 Bravo Delta 003
 
djblack_28
Zibi, Ty już chyba naprawdę za długo masz CB radio Z przymrużeniem oka A z tym przebijaniem się, to nie wiem, chyba w Anglii są takie problemy..
 
jaro
Zibi 01 ja zaczynałem od INTEKA 120 I anteny SUPER FLORYDA i jakoś się nie zniechęciłem i jakość mi nikt nie wołał że mnie nie słychać ,,,,więc dalej twierdzę że się mylisz i dopisuję się do słów Szymona tyle z mojej stronyPokazuje język


aaa kupowanie sprzętu coraz lepszego to jest nauka i frajda
pozdrawiam Uśmiech
 
DELETE_1
Ostatnio jechałem moim autem - dodam ,że mowa o Polsce- Rozmawiałem z kumplem który był niedaleko 10km ode mnie max. Niestety po krótkiej chwili- on mnie słyszy a ja jego wcale.Czemu ??? Tanie CB-Radio może dałoby sobie radę ale miał krótką antenę a rejeny to były górskie.Tak kończy sie łączność z kimś kto nie ma dobrej anteny - każdy z nas ma prawo do swojej opini- szanuję Wasze zdanie , ale mimo to podtrzymuję swoje zdanie.Tanie Radio - Ok ,bo do auta może rzeczywiście nie trzeba nic extra ,ale antena - uważam że musi być pożądna i kropka,
26 Bravo Delta 003
 
panslimak1
Podłączę się jeśli można.
Zaznaczam, że jestem kompletnym laikiem.
Potrzebuje zestawu do samochodu do 200 zł.
Ma to sens w ogóle?
 
DELETE_1
Niema ! No zwyczajnie niema , no bez sensu moim zdaniem.Chyba że chcesz np. Onwę S-Mini czy Onwę MK2 to jak do auta wystarczy ale na antenie oszczędzać nie radzę.Nie chodzi o kupowanie najdroższej anteny ale kupić zwyczajnie antenę o jak najlepszych do samochodu parametrach czyli w miarę możliwości jak najdłuższej i z poważną cewką a nie pseudo antenę jakie ma większość kierowców typu Hustler,bo jest to zwykły kawałek druta nic niemający wspólnego z antenna do CB-Radia.Z kolei samo CB-Radio do mobile powinno dysponować przynajmniej modulacjami AM/FM I jakimiś podstawowymi filtrami przeciwzakłoceniowymi czego te dwie Onwy niestety nie posiadają.Dobrze jeśli CB-Radio ma wskażnik sygnału I mikrofon z możliwością zmiany kanałów.I teraz pytanie? Warto kupować byle co za 200 złotych??? Nie lepiej jest wstrzymać się chwilę i kupić sobie ot choćby fajnego Midlanda 48Plus lub Midlanda 48 plus excel? A przecież można też kupić fajne i proste Radia np. firmy President i bynajmniej niemam tu na myśli najtańszych znowu I byle jakich CB-Radii tylko np. President Walker- do auta super rzecz i porządna.Oczywiście zaraz 50 procent ludzi powie - " Zibi głupi jesteś i Ci bije te CB-Radio do pały" itp,itd. Ja jednak wiem swoje.Ci co odradzają takie inwestycje to często poprostu ludzie mający gorszy sprzęt w aucie niż np.President Walker i jak wiadomo,tacy zawsze będą odradzać zakup porządnego CB-Radia , no bo jakże ktoś inny może mieć lepsze CB-Radio niż moje i to jeszcze markowe? Czyż nie? Niestety-jakość musi kosztować , jeśli masz być naprawdę zadowolony z zakupu, poczekaj,nie bądź w gorącej wodzie kąpany ! Dołóż i kup lepsze,bo kiedy zobaczysz u kogoś innego lepsze CB-Radio i mine tej osoby-że jest z tego CB-Radia bardzo zadowolona,wtedy zaczynasz się zastanawiać czy był sens się spieszyć ( wiem to bo sam to przerabiałem lata temu ) Dziś uważam -po pierwsze nie słuchaj głupot ,po drugie kup coś co Tobie samemu sprawi największą frajdę ale staraj się nie oszczędzać na jakości bo w parze z nią idą też możliwości. Moje dobre typy CB-Radia do samochodu: President Walker , Midland vel Alan 48 Plus i Midland vel Alan 48 plus multi,Intek M 490 plus i raczej wokoło takiego sprzętu bym się rozglądał.Dobre anteny : President Texas , President Colorado 1800 Power,Lemm AT 1700,Siro Megawatt 4000,Lemm AT 2001 Turbo. To moje typy do samochodu.I rzecz jasna antenna tylko na stałe montowana-dziura w karoserii na wylot-żadne magnesy-te mało że rysują dach samochodu to jeszcze nie mają prawidłowej masy i stąd wysoki SWR i łączności do bani . Nie uznaję półśrodków-Albo robię coś do porządku albo wcale.
26 Bravo Delta 003
 
Majer
..zainwestuj w porządną antenę a resztę ;-) przeznacz na radio... ewentualnie można dopasować mikrofon ze wzmocnieniem .. pozdro 73/51
Baza: [color=#0000ff]CRT SS 9900 V2 / Albrecht AE 355 M / TYT MD-9600 / Diamond X 300[/color]
Mobil: [color=#0033cc]President Harry, Santiago 1200 [/color]
 
DELETE_1
Racja kup super antenę i wtedy rozejrzyj się za CB-Radiem.Nawet te lepsze CB-Radia można już całkiem niedrogo kupić myślę o Alan 48 plus czy Intek M490 Plus.Lub jak mówię , wybierz to co odpowiada Twoim potrzebom ale jeśli antenna będzie dobra ( wysoka i dobre parametry pracy ) , SWR dobrze zestrojony to z łączności na CB-Radio będziesz coraz bardziej zadowolony , więc pomyśl o CB-Radiu które ma większe możliwości.
26 Bravo Delta 003
 
Przejdź do forum: