cbradio.pl
Zobacz temat
cbradio.pl » CB Radio » Techniczne
 Drukuj temat
Farun Lord 2 modulacja
art2310
Witam.Mam mały problem z Lordem 2 odbiór w radyjku ok. ale nadawanie tragedia.Próbowałem już delikatnie podkręcić peerek od modulacji ale za dużo to nie dało.Odbiór na Małym Willim mam dobry pomiedzy budynkami ściaga z 4-6 km czysto ale mnie słychać tylko na 1,5-2 km.Na otwartej przestrzeni trochę lepiej ale to wszystko kicha w porównaniu do poprzedniego radyjka Onwa Mk3.Nie wiem co teraz zrobić czy kupić mikrofon oryginalny ze wzmocnieniem czy dorabiać wzmocnienie ewentualnie na Alledrogo widziałem płytki z wzmacniczem i mikrofonem?Pomóżcie bo na takim zasięgu to tragedia. sad.gif

Znalazłem cos takiego na elektrodzie czy to pomoże?:http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2496306.html http://obrazki.elektroda.pl/8258497000_1360596415.jpg
 
stanislaw56
Witam Kolego art, należało by sprawdzić moc wyjściową radyjka, to jest podstawa do dalszych działań.
 
art2310
Nośna jest,moc ok 3,9W.Co zauważyłem to jak trzymam mikrofon blisko ust jest lepiej ale wystarczy odsunąć na 10-15 cm i cisza.
 
stanislaw56
W takim razie tylko mikrofon z wzmocnieniem. Nie kupuj żadnych płytek, kup normalny mikrofon z wzmocnieniem , zawsze się przyda jak nie do tego to do innego radia, od przybytku głowa nie boli, sam mam 3 mikrofony z wzmocnieniem i na pewno na tym nie koniec Pozdrawiam.
 
DELETE_1
Problem może rozwiązać dobry mikrofon - Sadelta HM 350 , Densei EC-1818 , Densei EC-2002,PAN itp.Podłączyłbym na początek CB-Radio do miernika SWR.W miejsce anteny w mierniku SWR wkręciłbym Dummy Load czyli Sztuczne obciążenie 50 ohm.Sprawdziłbym tym samym moc wychodzącą z CB-Radia i SWR. Dziwnie słabo Cię słychać wynika tu z Twojego opisu.CB-Radia mam od 1993 roku i w aucie w lini prostej robię łączności w AM i FM na odległość do 60km.W Oplu mam antenę 7/8 Presisent Texas 2,08metra w BMW mam President Colorado 1800 Power 7/8 wysoka 1,96 metra obie przykręcone na gnieździe zamocowanym na stałe-dziura na wylot w karoserii auta i zamocowane gniazdo,swr zestrojony.U Ciebie leci to strasznie słabo.Jaką masz antenę? i jaki jest SWR?
26 Bravo Delta 003
 
Przejdź do forum: