cbradio.pl
Zobacz temat
 Drukuj temat
Zestaw samochodowy...
Kluiv
Witam!

Planuje zakup CB Radia do samochodu. Oglądałem już na YouTube programu jak je montować
i jak z nich korzystać. Pozostało tylko pytanie które wybrać?

Możecie doradzić cos dla początkującego użytkownika drogowego?
Jakie radio + jaka antena była by dobra gdy jeździ sie po całej
Europie samochodem osobowym?

Z góry dziekuje
 
jaro
Lukasz napisz za jaką kwotę 300,500,1000 zł. szukasz sprzęciku i czego oczekujesz od niegoUśmiech
 
Kluiv
Słuszna uwaga. Nie pomyślałem o cenie gdyż albo coś jest dobre albo tanie...
Ja chciałbym taki zestaw który sprawdzi mi się np na trasie UK- Polska. Jako początkujący użytkownik więcej będę słuchał niż nadawał wiec coś z fajnym zasięgiem, a co do ceny to niech nie będzie wyższa niż 2000 zł. (Ok £400)

Pozdrawiam
 
skoti
Kup CRE 8900 nie będziesz żałował , posłuchasz sobie sobie wszystkiego od AM-u po LSB .
Radio małe zgrabne idealne do montażu w aucie , śliczna modulacja, bardzo dobre filtry , posiada wszystko co powinno mieć radiotelefon CB.
Jeżeli dysponujesz budżetem w wysokości około 2000 tyś ,łykaj je śmiało, a co do anteny to im dłuższa tym lepsza wybór należy do ciebie .

73.....

Połączony z 24 lipiec 2014 07:57:
Sorki jeszcze nie piłem kawy, oczywiście chodzi o budżet wysokości 2000 zł Uśmiech
Edytowane przez skoti dnia 24.07.2014 07:57
mobil-CRE 8900 +Astatic 575 M 6 President Colorado 1800 .
Stryker 955 HP + Astatic 575 M 6 Sirio ML 145.
 
Jackill
Czemu polecasz mu tak rozbudowane radio ? Na pewno potrzebne mu radio z multistandardem jak na Europe ma być.
Myślę, że powinno wystarczyć Ci Johnny/Harry III asc, chociaż ja bym był za starymi konstrukcjami.

Z anten, pomyśl nad Sirio ML-145, ładnie się klasyfikuje w relacji cena-jakość. Ewentualnie 2metrowa antena, jeśli chcesz daleko słyszeć.
[color=#ccccff]Mobil1: President Herbert II asc + Sirio Performer 5000 + Densei 2002 Japan + 747
Mobil2: Alan 18 + Sirio Delta27/President ML145 + Albrecht NM500e
Baza: President Herbert I, President Jackson I, Spectrum 1300, 747, Xbox, Sadelta HM 350, Pan DM 432MT, Swr Digit
[/color]
Szok
 
skoti

Cytaj

Jackill napisał(a):

Czemu polecasz mu tak rozbudowane radio ? Na pewno potrzebne mu radio z multistandardem jak na Europe ma być.
Myślę, że powinno wystarczyć Ci Johnny/Harry III asc, chociaż ja bym był za starymi konstrukcjami.

Z anten, pomyśl nad Sirio ML-145, ładnie się klasyfikuje w relacji cena-jakość. Ewentualnie 2metrowa antena, jeśli chcesz daleko słyszeć.



Stara dziesięcioletnia nokia jest bardziej rozbudowana niż CRE ,a jak do mobila radio jest naprawdę genialne ,przez blisko dwadzieścia lat trochę tego przerobiłem .
Jezeli kolega dużo jeździ to myślę że z biegiem czasu przyjdzie ochota na dalekie DX-y i co wtedy ???
To była tylko propozycja do rozważenia, a wybór i tak należy do niego.

73...

Połączony z 24 lipiec 2014 14:44:
I co tu więcej kombinować
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=LaKW1kijRCg[/youtube]
Edytowane przez skoti dnia 24.07.2014 14:44
mobil-CRE 8900 +Astatic 575 M 6 President Colorado 1800 .
Stryker 955 HP + Astatic 575 M 6 Sirio ML 145.
 
Kluiv
Mam możliwość oraz dostęp do radia Harry IIIac, polecacie by kupić 2m antenę by mieć większy zasięg. Zastanawiam się czy tak np antena sirio hi power która ma 2 metry nie jest zbyt mocna dla tego radia i go nie przepali?
 
jaro
nie nie przepali ,,,ja mam w drugim aucie Johnny 3 i ss1200
 
Kluiv
Czyli uważacie Panowie ze zakup zestawu Harry III ac plus antena sirio hi power będą dobrym wyborem jak dla nowicjusza?
 
jaro
starczy i będziesz zadowolony
a w trakcie jedzenia zafundujesz sobie coś innego,zobaczysz co i jak
 
KptTygrysek
Znalazłem taki link, który pasuje tu jako mam nadzieję ostrzeżenie przed zakupem coraz nowszych produktów. Jeśli mało interesujący proszę moderatora o usunięcie.

[youtube]dZoW1xuT-fw[/youtube]
Edytowane przez admin dnia 21.12.2015 22:05
 
Zibi 01
Radia do mobila na Trase UK-PL-UK? Ma to być Twoja decyzja.Napewno CRE 8900 + Sirio ML145 byłoby ok,ale równie dobrze może być President Walker i np. President Texas. Czy np.Alinco DR 135 i ant. wysokie Sirio,Sirtel lub President.Czasami nie warto oszczędzać na jakości.Ale wybór zrobisz sam.
[color=#cc99ff][/color]
 
Przejdź do forum: