cbradio.pl
Zobacz temat
cbradio.pl » Pozostałe » Na luzie
 Drukuj temat
CB-Radio nadal wciąga.
DELETE_1
Ileż ja na to czekałem...Wręcz byłem już pewien , że zmian więcej nie będzie...Tym bardziej byłem w szoku , kiedy moja kobieta , raczej mająca zdanie , że CB-Radio to niepotrzebna głupota , nagle dziś zapytuje mnie czy udało mi się poprawić mikrofon do CB-Radia Farum FD 2060 , a kiedy odpowiedziałem , że i owszem , działą już jakby był z tym CB-Radiem w komplecie ( samoczynnie się w nim echo wzbudzało i nieszło gadać wogóle ) .
Trochę zdziwiło mnie pytanie mojej połowy , po czym słucham a na głowie włos jeży mi się coraz bardziej z niedowierzania.... - Bo wiesz , mówi do mnie , tak naprawdę podoba mi się to CB-Radio I też chętnie bym porozmawiała ale się wstydzę... Ale fajne jest to CB-Radio.... - Zatkało mnie.... Siedziałem przez chwilę bez słowa w pokoju przy komputerze.Tuż obok na ganku w tym czasie pracował President Grant 2 ze wspomnianym owym mikrofonem.... Przez głowę przelało mi się tysiąc myśli na sekundę...A jednak... CB-Radio wciąga... Poznała CB-Radio jakiś czas po tym jak poznała mnie... Minęło naprawdę niewiele czasu i CB-Radio zaczęło przyciągać moją kobietę.Słyszała moje DX-y , widziała efekty.... Początkowa nienawiść do CB-Radia które zabiera jej faceta na całe godziny w eter przerodziła się w sympatię... Najpierw córka Magda od urodzenia polubiłą CB-Radio I kiedy jest ono wyłączone , Magda protestuje , a teraz moja połowa....gdzie raczej byłem pewien że tu nic już się nie zmieni. Czyżby wkrótce w eterze można nas było usłyszeć razem? Tak było już w Anglii ale raczej w pasmach 433-446 MHz gdzie nie było nikogo kto dołączał się do naszych rozmów , a teraz wygląda , że może moja kobieta zacznie odzywać się na 11-stu metrach.Kto wie? Może nawet jakieś DX-y? A Może licencja na KF? Teraz to już wierzę w takie cuda po tym co usłyszałem , że Święty Mikołaj to przy tym wszystkim mały pikuś.
26 Bravo Delta 003
 
quanto
Też bym chciał żeby moja kobieta złapała bakcyla ale ona nie jest chętna do pogaduch na cb woli przez telefon.Zresztą sądzi że,i tu cytat"a o czym i można gadać przez te cb radio?"Spróbuje wkręcić synka jak podrośnie,może on złapie bakcyla.Już teraz mikrofon dzierży pewnie!Z przymrużeniem oka
 
DELETE_1
Sporo kobiet i nie tylko kobiet nie rozumie tego hobby.Ostatnio moja miała okazję przekonać się co jest wart Sony Xperia Z który kupiłem jej w Anglii.Otóż zawiesiło się oprogramowanie strony startowej na tyle skutecznie , że na nic zdało się jego niby profesjonalne resetowanie.Pomogło dopiero wgranie od nowa całego oprogramowania telefonu.Zrobiłem to z pomocą laptopa.Telefon działa jak nowy z małym wyjątkiem.Stracił wszelkie dane kontaktowe z książki telefonicznej,zdjęcia z pamięci telefonu i dane z kalendarza.Tak się złożyło , że moja święcie wierzyła gadżetom elektronicznym.Niestety.... Sporo tych danych i zdjęć zniknęło już bezpowrotnie.Powiedziałem jej jedno kiedy kupowałem jej tego smartfona czy jak dla mnie telefon- " Niewierz elektronice nigdy tak jak nie należy wierzyć psu " Kiedy zawodzi jakaś elektroniczna pierdoła , pada często nieodwracalnie wszystko.Kiedy pada telefon-koniec kontaktu,kiedy odłączą Ci sygnał internetowy lub padnie laptop-sytuacja się powtarza.Koniec łączności.Jest tylko jedno ale... CB-Radio ma wbudowaną prostą elektronikę.... Mówię o prostych modelach CB-Radia do max. Lincolna 2.Kiedy zawodzą wszelkie systemy łączności - CB-Radio działa dalej.Kiedy odetną mi prąd zapnę akumulator,kiedy i ten padnie,zapnę drugi lub uruchomię generator prądotwórczy i doładuję słaby akumulator.Tak czy inaczej w sytuacjach kryzysowych przetrwają krótkofalówki i CB-Radia.To jedyna pewna łączność.Ani CB-Radio ani krótkofalówka nie muszą zapamiętywać danych,które są w razie czego nie do odzyskania.A prosta elektronika powoduje , że w moim długoletnim kontakcie z CB-Radiami i stacjami krótkofalowymi nigdy nie zdarzyło mi się żeby CB-Radio choc raz nawaliło,spaliło się lub zawiesiło.Wniosek? Rząd może odciąć Sygnały GSM,GPS i Internet ale nigdy,powtarzam NIGDY nie będzie w stanie zakłócać wszystkich częstotliwości radiowych na jakich mogę potencjalnie się odezwać.Czyli CB-Radio na łeb bije internet,laptopy i smartfony takie jak Sony Xperia Z.Niby fajna rzecz ale bardziej zawodna od CB-Radia.Gdyby w każdym domu w Polsce było CB-Radio - gadam za darmo całe życie.Mój zestaw to około 2500złotych.Abonament za komórkę to jakieś 20 złotych miesięcznie ale z reguły nieco więcej od 30 do 50 złotych - łatwo policzyć że po kilku latach ja nadal gadam za darmo a ktoś inny buli sieciom jak za zboże bo przecież nawet SKYPE to opłata za internet i nie jest darmowy.CB-Radio też kosztuje ale się zwraca i w końcu gadamy za Free.Tak samo zresztą jest na wycieczkach czy to Krakow czy Zakopane,jeśli idę z żoną i ona idzie gdzie indziej a ja powiedzmy 200 metrów dalej do sklepu z CB-Radiami-po co mam do niej dzwonić nawet za darmo ale jednak nie za darmo bo w ramach abonamentu , kiedy mogę ją naprawdę za darmo zawołać przez PMR szybciej i za free.To samo w górach,Po co krzyczeć i dzwonić do niej jak jest 200 400 metrów przede mną na wyciągu krzesełkowym jak wystarczy mi PMR i gadamy za free. Ktoś powie ale zasięg 2-3km to max. A ja odpowiem,wystarczy mi 200 -600 metrów.Po co pół Polski ma słuchać o czym rozmawiamy? Im mniejszy zasięg tym bezpieczniejsza staje się rozmowa.Czyli mały zasięg to zaleta a nie wada,a dwie pary zapasowych akumulatorów w plecaku i ładowarka,to dla mnie nie kłopot. Taka prawda.Nic nie jest w stanie pobić CB-Radia i ogólnie krótkofalówek.
26 Bravo Delta 003
 
pawel1201
Kilka miesięcy temu u mnie padły wszystkie btsy i żaden telefon zasięgu nie miał inni znajomi co nie mają radia i licencji kf i uziemieni, a ja mam cb pmr i kf i miałem kontakt z ludźmi. Nawet taka licencha krótkofalarska sie szybko zwraca bo za rozmowy telefoniczne za granice słone rachunki sie płaci. Moją dziewczyne tez zaczyna radiokomunikacja wciągać ostatnioszukała coś na ten temat w necie i dałem jej dwie ksiażki ABC krótkofalowca i CB radio wydawnictwa WKŁ. Moze dojdzie do tego że zrobi licencje kf, mam zamiar jej dać proste radio 40 kanałowe Conrad bo mam 2 sztuki, tylko antene trzeba bedzie u niej wywalić na dach a to nie problem bo w bloku na ostatnim piętrze mieszka.
SQ6SEE
 
DELETE_1
Moja , może licencji narazie nie planuje , ale CB-Radio już wyraźnie ją wciąga - często nasłuchuje , poczekam ,może zacznie się odzywać.Jedno na co narzeka , to fakt , że mało kobiet pracuje na CB-Radio obecnie.
26 Bravo Delta 003
 
Przejdź do forum: