cbradio.pl
Zobacz temat
 Drukuj temat
Sirio Boomerang 27A
kleofas
Zakładam nowy wątek, bo w nowym forum nie ma - może się komuś przyda;
Przed miesiącem zainstalowałem balkonówkę jak w tytule.
Wysięgnik 80cm do anteny sat, w sumie promiennik 195cm od elewacji budynku. Poręcze balkonu stalowe, bez uziomu (długie chyba na 10m);
antena zestroiła mi się przy 245cm na 27.000Mhz (chyba jeszcze skrócę, bo zależy mi na paśmie 10m)
i tak: SWR 25.6MHz - 2.5
26.5xx - 1.1
27.000 - 1.0
27.5xx - 1.1
29.6xx - 2.5-3.5 (różnie mi pokazuje w ciągu kilku tygodni)
odbiorczo łapię bazę oddaloną o 30km (ale górki po drodze, na granicy Fresnela z GeoProfilera) AM na 2/1; mocne tłumienie od strony budynku (w zasadzie do kilku km)
Nadawczo muszę jeszcze potestować - baza 5km na mocy przepisowej AM odbiera mnie na 5S (mocno zurbanizowany teren)
Teraz propa siadła to może więcej się uda;
Aha; mam dużo syfu w bloku (chyba internet sąsiada) tak na 5-6S (w mobilu pod blokiem to samo).
Marzy mi się coś pełnowymiarowego na dachu - spółdzielnia...
 
skoti
Aha; mam dużo syfu w bloku (chyba internet sąsiada) tak na 5-6S (w mobilu pod blokiem to samo).
Marzy mi się coś pełnowymiarowego na dachu - spółdzielnia...[/quote]

Antena na dachu tego syfu zbierze ci jeszcze więcej , mam ten sam problem założyłem Sirio Gain Master na dachu i , rozpacz rozpacz totalne załamanie zakłócenia stoją non-stop na 7-S .
Sieje mi coś od nadajników radiowego internetu , dobrze się porozglądaj czy w bliskiej odległości od anteny nie masz takiego cholernego ustrojstwa .Masztu z kilkoma małymi antenkami satelitarnymi , tak to na ogół wygląda maszt a na nim i kilka małych satelitarnych talerzyków , ja mam cztery takie maszty pierwszy oddalony 40 metrów od anteny a pozostałe w granicach 80 metrów .
Z tym gównem nie idzie nic zrobić ładuje QRM po radiu przez 24/h na dobę , dobrze się zastanów bo szkoda kasy, ja władowałem w całą bazę 3 tyś zł a rozmawiam z mobilami na localu rozpacz .
Na wiosnę baza do likwidacji od szumu uszy bolą .....

https://www.youtube.com/watch?v=c73mY6iBYZA

pozdrawiam 73...
mobil-CRE 8900 +Astatic 575 M 6 President Colorado 1800 .
Stryker 955 HP + Astatic 575 M 6 Sirio ML 145.
 
kleofas
Dzięki za wyczerpujące info - właśnie marzyło mi się Sirio GM na kominie po walkach ze wspólnotą/spółdzielnią ale mnie nie zachęciłeś, może coś z przeciwwagami by wycięło zakłócenia z dołu. Sąsiad ma internet bezprzewodowy na balkonie, bezpośrednio pod moim montażem i jego podejrzewam, a na dachu las wszelakiej maści WiMaxów, WiFi i czego tylko...
 
skoti
Nic ci nie pomoże nawet sto przeciwwag i nie daj sobie wmówić że jak uziemisz antenę to QRM zniknie, bzdura .
Po prostu antena pełnowymiarowa ściągnie tego syfu jeszcze więcej. Można pokusić się jeszcze o zakup czegoś takiego, co też sam osobiście rozważam , ale to dodatkowe wydatki i dodatkowa gałko-logia przy radiu, lecz w jakim stopniu by to pomogło nikt tego nie zagwarantuje .


[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=o6z76bLm_EE[/youtube]


W moim przypadku QRM jest tak wysoki że jeżeli ktoś nie wypali pięciu kresek na skali to go nie słychać ,a słabsze stacje wycina do zera , o dalekich DX-ach można sobie tylko pomarzyć ..



Pozdrawiam 73....
mobil-CRE 8900 +Astatic 575 M 6 President Colorado 1800 .
Stryker 955 HP + Astatic 575 M 6 Sirio ML 145.
 
Przejdź do forum: