cbradio.pl
Zobacz temat
cbradio.pl » Pozostałe » Na luzie
 Drukuj temat
Zello - aplikacja na telefon i komputer
161wrc180
Witam kolegów i koleżanki,

Od jakiegoś czasu zainteresowałem się różnego rodzaju aplikacjami na telefon czy komputer, szperając na naszej stronie znalazłem informacje na temat cb radio chatu jednak ta aplikacja nie porwała mnie ani funkcjonalnością ani związkiem z cb radiem. Grzebiąc dalej znalazłem aplikacje zello gdzie również jest sporo kanałów "niby związanych z cb radiem" w rzeczywistości nie mających nic wspólnego. Po dość długim zastanowieniu z kilkoma kolegami doszliśmy do wniosku że warto by założyć tam choć jeden kanał rzeczywiście związany z Cb radiem, ale także z pasmami amatorskimi. Kanał nazywa się "UKF/VHF/KF - Polska" Nie jest to co prawda to samo co cb radio ale można nawiązać ciekawe znajomości z kolegami z cb radia czy z pasm amatorskich, wymienić się poglądami a także porozmawiać na tematy techniczne.


Pozdrawiam i zapraszam do cyfrowej łączności Uśmiech
Robert WRC180.
 
KptTygrysek
Dobry pomysł, choć jak zawsze nie dogodzi większości ;-)
Zainstaluję i spróbuję kogoś złapać: choć pewnie tam nikogo nie znajdę Smutek
Będę próbował, choć nie obiecuję! ;-)
Pozdrawiam!
 
Majer
znajdziesz sporo nas jest polecam !!

Połączony z 19 kwiecień 2015 20:56:
coś dziś awaria chyba jakaś..
Edytowane przez Majer dnia 19.04.2015 20:56
Baza: [color=#0000ff]CRT SS 9900 V2 / Albrecht AE 355 M / TYT MD-9600 / Diamond X 300[/color]
Mobil: [color=#0033cc]President Harry, Santiago 1200 [/color]
 
KptTygrysek
No więc... (tak, tak wiem! ;-) ) zainstalowałem, dodałem kanał i co jakiś czas próbuję kogoś namierzyć... Jednak chyba już po testach jest? Nic nie wyszło? Pozdrawiam!
 
161wrc180
niestety z braku czasu nie ma kto się tym opiekować dlatego nie pojawia się tam dużo ludzi od czasu do czasu zaglądam widziałem kilka osób ale nawet nie było czasu zagadać, na kanale cb radio chat pl jest też sporo osób z cb.
 
juliusz
No wlasnie trochę szkoda, bo inicjatywa i pomysl bardzo fajny. Niestety szkoda, ze umiera smiercia naturalna Pokazuje język
 
161wrc180
od czasu do czasu zaglądam ale nikt się nie odzywa Uśmiech
 
Paramedic84
Zello faktycznie fajna aplikacja ale ciężko znaleźć kolegów radioamatorów... Co do aplikacji CB Radio Chat dużo ludzi zwłaszcza Polonii poza granicami kraju tam sobie rozmawia ale jak dla mnie zbyt wulgarny język tam panuje... Ludzie czasami gadają na dziwne tematy, polityka, kościół, itd. udowadniają sobie na wzajem swoje racje, jakieś tam dziunie i kolesie randkują... jednym słowem nie ma to nic wspólnego z radioamatorstwem.

Natomiast niedawno zupełnie przypadkowo znalazłem taką aplikację o nazwie Pocket RxTx - to taki wirtualny transceiver gdzie z powodzeniem nasłuchiwałem krótkofalowców zwłaszcza na 80m i 40m. Polecam wszystkim radioamatorom fajne funkcje można się miło pobawićUśmiech
[color=#000099]baza: K-PO DX-5000 Densei EC-2002 Sirio 827 5/8
mobil: Yosan PRO-110 Sonar 872 Farun BM 120 DV[/color]
 
161wrc180
Ostatnio postanowiliśmy z kolegami krótkofalowcami z Warszawy reanimować kanał, więc jeśli ktoś ma ochotę to zapraszamy serdecznie
Nazwa jest dalej ta co była "UKF/VHF/KF - Polska". W razie problemów z aplikacją proszę pytania kierować na pw.
 
KptTygrysek
Ja już odinstalowałem i raczej nie wrócę do tego pomysłu...
Ale jestem ciekaw kiedy znów padnie. ;-)

Połączony z 21 grudzień 2015 14:20:
Co do Pocket RxTx także na niego trafiłem i też słuchałem :-)
Wydaje się super tylko aby telefon nie zastąpił Radia CB jak zrobił to z aparatem analogowym/cyfrowym, tego się boję! :-O
Edytowane przez KptTygrysek dnia 21.12.2015 14:20
 
Power Mike

Cytaj

Marek051 napisał(a):

Zello faktycznie fajna aplikacja ale ciężko znaleźć kolegów radioamatorów... Co do aplikacji CB Radio Chat dużo ludzi zwłaszcza Polonii poza granicami kraju tam sobie rozmawia ale jak dla mnie zbyt wulgarny język tam panuje... Ludzie czasami gadają na dziwne tematy, polityka, kościół, itd. udowadniają sobie na wzajem swoje racje, jakieś tam dziunie i kolesie randkują... jednym słowem nie ma to nic wspólnego z radioamatorstwem.

Natomiast niedawno zupełnie przypadkowo znalazłem taką aplikację o nazwie Pocket RxTx - to taki wirtualny transceiver gdzie z powodzeniem nasłuchiwałem krótkofalowców zwłaszcza na 80m i 40m. Polecam wszystkim radioamatorom fajne funkcje można się miło pobawićUśmiech


Połączony z 02 sierpień 2016 13:26:
CB Radio czat,jest ok,prosta aplikacja i ładnie chodzi,ale faktycznie pogaduchy nie w moim stylu, i nie ten poziom...
Edytowane przez Power Mike dnia 02.08.2016 13:26
 
MagdaCB
A czy znacie może jakąś aplikację, która pozwala równocześnie na łączenie się z CB plus liczenie kalorii np. podczas jazdy na rolkach. Rolki i CB to moja pasja, chciałabym mieć jeden gadżet za jednym zamachem.
Edytowane przez admin dnia 01.02.2017 20:17
 
Przejdź do forum: