cbradio.pl
Zobacz temat
cbradio.pl » Sprzęt » Anteny
 Drukuj temat
Sirio 827
Paramedic84
Witam

Nadszedł czas by moją 15-stoletnią Future zdjąć i zastąpić czymś nowym. Futura miał już dość zresztą ja już jej też po ostatnim serwisie niby antena w miare ok to troche kapryśna w strojeniu. A to cewka nie kontaktuje z promiennikiem, a to coś wygięte itd. Szukałem czegoś lepszego najpierw chcialem Sirio GPE-27 lekka, fajna, tania bez problemu do zalożeniaale zrazila mnie jednak cewka montowana przy ceowniku do masztu - podobno wg. znawców tematu wytwarza się tam duże pole magnetyczne, a kawał blachy przy cewce dramatycznie pogarsza parametry anteny zresztą podobnie jak w Futurze to samo rozwiązanie. Potem zastanawiałem się nad Sirio Tornado 27 trochę odroższa od GPE solidniejsza mimo wszystko lekka, bardzo dluga ale tu odrzuciły mnie 2-metrowe przeciwwagi. Kurcze troche długie... W Fururze mialem 6 po ok. 110 cm i sie cały czas bujały na nich gołębie a i co pewien czas coś wypadało. Sposob mocowania w Tornadzie lepszy bo zakrecane osobno każda ale dwa metry rurki pewnie za pewien czas wygieły by się i wyglądały jak w antenie GP 1/4. Niby patent dobryh z żyłką czy sznurkiem by podwiązać w połowie długiści wszystkie 4 przeciwwagi do masztu ale z czasem i to pęknie... Solarcon A99 wytrzymała ale to 1/2... IMAX 5/8 ale drogi strasznie no i brak przeciwwag w zwartej zabudowie może by i siało..7. Przeciwwagi drugie tylke co antena... No i opinie że w środku nie polutowane tylko zaciskane a z zdrgiej stronh co "amelinium" to " amelinium". Gain Master i Black Pirat za drogie. Ostatecznie wybór padł na Sirio 827 - dziś przyszła kurierem - cenowo troche droga antena ale taniej niz Gain Master. Kawał dobrej anteny solidnie wykonana. Cewka bez niczego w otoczeniu, tyle że antena dosyć cieżka musiałem lekko skrocić masz bo na winklu dachu na drabinie i na wysokosci cieżko postawic 6 kg sztange okrutnie przeważa na boki i cieżko utrzymać całość by nie poleciało wszystko w przepaść i 4 stowki w plecy plus to co by zniszczylo na dole... Jakos udało mi się ją dzisiaj postawić. Przeciwwagi po 140 cm solidne naprawde antena sprawa wrażenie i jest bardzo dobrze wykonana rurki grube duże przekroje elementy montażowe wszystko konkretne. SWR bajka ustawiłem stroik na 27 MHz SWR na EE - 1.2 na AT -1.3 Jedyny minus to cena i waga ale w sumie waga to solidność a to wszystko przekłada się na cene... Co do pracy samej anteny jeszcze nic nie napisze bo skończyłem stawiać rakiete jak sie już ciemno robiło i zlazłem z dachu toche przypieczonyUśmiech slońcem ale te 15 minut nasłuchiwałem na 19-stce to z daleka słychać gdzieś te mobile cały czas... Puki co moge spokojnie polecić - kawał antenyZ przymrużeniem oka
[color=#000099]baza: K-PO DX-5000 Densei EC-2002 Sirio 827 5/8
mobil: Yosan PRO-110 Sonar 872 Farun BM 120 DV[/color]
 
161bd542
Witaj kolego. Osobiście również posiadam Sirio 827 i jestem z niej bardzo zadowolony. Po ostatnich wizytach gdzie duże choinki mocno powiginane oraz jedna poddała się i złamała antena stoi bez najmniejszego uszczerbku. Jedyne zmiany jakie wprowadziłem przy montażu to wklejanie cewki by nie miała żadnego luzu oraz zmiana śrubę mocujacych z 2 szt na 4nity zrywanie. Służy już około 4 lat.
W poprzedniej antenie świetnie zdało to egzamin.
Życzę dalekich potwierdzonych oraz by służyła długie lata. Pozdrawiam 73
 
Paramedic84
Powitać

Też tak się właśnie zastanawiałem o tych trzech elementach czy nie nawiercić z drugiej strony po 2 otwory i dolożyc blachowkręty a idealną sprawą byloby naciąc rurki i zrobic na opaski tak jak fabrycznie dwa pierwsze elementy ale to chyba przy pierwszym serwisie zrobie - wiadomo nowe to nowe nie chce czlowiek pchać jeszcze łap i modyfikować po swojemu zresztą jak wszystkoZ przymrużeniem oka poprzednia future tez miałem poprawioną i mocowanie i łączenia elementów. Co do cewki nawet nie myślałem siedzi stabilnie nie ruszam. Dzisiaj swr sprawdzałem rano jest jeszcze niższy na skrajnych monitorach maksymalnie do 1.2 na podstawie 1.0 także jeszcze lepiej to wszysko wygląda no ale nie ma co pisać trzeba to wypróbowaćZ przymrużeniem oka
[color=#000099]baza: K-PO DX-5000 Densei EC-2002 Sirio 827 5/8
mobil: Yosan PRO-110 Sonar 872 Farun BM 120 DV[/color]
 
end
Blachowkręty sobie odpuść z czasem gwinty się wyrobią i wszystko będzie latać - szkoda zachodu. Nity zrywane to już lepszy pomysł.
Ja w swojej mam założenie wszędzie opaski GBS Norma w wykonaniu W-4. Oczywiście elementy nacięte brzeszczotem i na końcu nacięcia otwór wykonany wiertłem o średnicy większej jak szerokość nacięcia. Miejsca połączeń segmentów po skręceniu zaizolowane taśmą samowulkanizującą. Antena pracuje chyba od 2007 r. jeżeli dobrze pamiętam, także przez te kilka lat nic złego jej się nie stało. Skutecznie opiera się wiatrom o prędkości 110 km/h.
 
161bd542
Witaj END. Moja antena po wczorajszych wiatrach gdzie drzewo stojące tuż obok straciło czubek antena nadal stoi nie wzruszony i działa bez żadnych zastrzerzen👍
Oczywiście wszystkie elementy są zaizolowame taśmą. Jestem bardzo zadowolony z wyboru Sirio 827.
Pozdrawiam 73
 
Przejdź do forum: