Swiat Radio 153BD/AS101
cbradio.pl
Zobacz temat
cbradio.pl » CB Radio » Techniczne
Kto tu jest? 1 Gość (ci)
 Drukuj temat
Koniec ery CB-radio
pawel1201
Umnie na szczscie sa lampy sodowe. Zakcenia tylko z rutera wifi na 2 kanaach. Jeli chodzi o kf to od 1 do 10 mhz mam to na 9s. Wyej jest totalna cisza wieczorem, nieraz myle e radio popsute albo antena ale pomiar swr jest ok. poniej filmik co odbieram na kf.

YouTube Video

Paramedic84
Z ostatnich obserwacji...
Wymieniem w lampce przy biurku spalon arwk energooszczdn wietlwkow. Kupiem now ledow. Lampka wisi nad radiostacj w momencie uruchomienia zakcaa mi na 3s-4s i brum. Prbowaem to odkca, mimo e metalowy stela lampki mam ju od dawna spity do uziemienia to daem sobie spokj i zamieniem arwki z innego pitra daem znw wietlwkow na biurko i jest ok. W tym samym pokoju mam akwarium i w nim arwk rwnie ledow i nic nie zakca. Czyli z tego wniosek led ledowi nie rwny zaley jak wykonany podzespoy? obudowa? ekranowanie?

Pozdrawiam Was 73Z przymrueniem oka
baza: K-PO DX-5000 Densei EC-2002 Sirio 827 5/8
mobil: Yosan PRO-110 Sonar 872 Farun BM 120 DV

jojonek
U mnie ciekawie, latem cisza do ok. 21 pniej wchodz zakcenia na wszystkich bandach do ok. trzech s. W okresie jesienno zimowym szczeglnie jak przychodz pierwsze przymrozki zakcenia zaczynaj wzrasta ju w dzie do ok. trzech s. Natomiast w zimie co niestety jest bardzo uciliwe, niezmiennie 5\7 zakce. Moje podejrzenia padaj na lini wysokiego napicia ktra przebiega w odlegoci ok 500m od mojego domu. Wniosek jaki mi si nasuwa na podstawie obserwacji to e wraz ze wzrostem natenia poboru prdu linia wysokiego napicia generuje takie zakcenia. Jeeli kto ma inne pomysy co jest przyczyn zakce w mojej lokalizacji chtnie zapoznam si z sugestiami. Dodam jeszcze e nie ma u mnie owietlenia ledowego tylko zwyke sodowe lampy.

Przejdź do forum: