cbradio.pl
Zobacz temat
cbradio.pl » CB Radio » Techniczne
 Drukuj temat
Koniec ery CB-radio
pawel1201
Umnie na szczęscie sa lampy sodowe. Zakłócenia tylko z rutera wifi na 2 kanałach. Jeśli chodzi o kf to od 1 do 10 mhz mam tło na 9s. Wyżej jest totalna cisza wieczorem, nieraz myśle że radio popsute albo antena ale pomiar swr jest ok. poniżej filmik co odbieram na kf.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=k67W6GD44wc[/youtube]
 
Paramedic84
Z ostatnich obserwacji...
Wymieniłem w lampce przy biurku spaloną żarówkę energooszczędną świetlówkową. Kupiłem nową ledową. Lampka wisi nad radiostacją w momencie uruchomienia zakłócała mi na 3s-4s i brum. Próbowałem to odkłócać, mimo że metalowy stelaż lampki mam już od dawna spięty do uziemienia to dałem sobie spokój i zamieniłem żarówki z innego piętra dałem znów świetlówkową na biurko i jest ok. W tym samym pokoju mam akwarium i w nim żarówkę również ledową i nic nie zakłóca. Czyli z tego wniosek led ledowi nie równy zależy jak wykonany podzespoły? obudowa? ekranowanie?

Pozdrawiam Was 73Z przymrużeniem oka
[color=#000099]baza: K-PO DX-5000 Densei EC-2002 Sirio 827 5/8
mobil: Yosan PRO-110 Sonar 872 Farun BM 120 DV[/color]
 
jojonek
U mnie ciekawie, latem cisza do ok. 21 później wchodzą zakłócenia na wszystkich bandach do ok. trzech s. W okresie jesienno zimowym szczególnie jak przychodzą pierwsze przymrozki zakłócenia zaczynają wzrastać już w dzień do ok. trzech s. Natomiast w zimie co niestety jest bardzo uciążliwe, niezmiennie 5\7 zakłóceń. Moje podejrzenia padają na linię wysokiego napięcia która przebiega w odległości ok 500m od mojego domu. Wniosek jaki mi się nasuwa na podstawie obserwacji to że wraz ze wzrostem natężenia poboru prądu linia wysokiego napięcia generuje takie zakłócenia. Jeżeli ktoś ma inne pomysły co jest przyczyną zakłóceń w mojej lokalizacji chętnie zapoznam się z sugestiami. Dodam jeszcze że nie ma u mnie oświetlenia ledowego tylko zwykłe sodowe lampy.
 
Przejdź do forum: