cbradio.pl
Zobacz temat
 Drukuj temat
QRM Eliminator
skoti
Pierwszy test urządzenia ,eliminator wycina jakieś 70% zakłóceń ale niestety razem z zakłóceniami wycina około 30% odbieranej modulacji .
Na razie to tylko próby, jako antenę pomocniczą urządzenia na tą chwile zastosowałem kawałek drutu wystawionego za oknem .
Najbardziej skuteczną i efektywną anteną AUX eliminatora jest drut miedziany o podobnej długości jak antena główna , rozciągnięty w poziomie w jej pobliżu, chociaż nie zawsze tak musi być .
Zależy to od specyfiki i rodzaju zakłóceń każdy przypadek to indywidualna sprawa .
No cóż najlepiej jest nie mieć zakłóceń, ale jak się je ma to trzeba kombinować jak koń pod górkę Z przymrużeniem oka


[youtube]aIs1ckgZjiE[/youtube]
 
161wrc180
z filmiku za wiele nie wynika chyba że ominąłem jakiś moment gdzie jest rozmowa z jakąś stacją bazową, moim zdaniem to pieniądze wywalone trochę w błoto bo jak we wcześniejszym temacie pisaliśmy to nic innego jak tępienie odbiornika a uważam że przyczyn zakłóceń należy szukać u źródła. Takie moje zdanie aczkolwiek jeśli Cie taka opcja jaką wybrałeś satysfakcjonuje to ok wolność Tomku w swoim domku, no i życzę jak najwięcej dxów.
 
skoti
Robert niczego nie przeoczyłeś , tak jak pisałem było to pierwsze uruchomienie tego urządzenia i pierwszy test . Robert lokalizować źródła zakłóceń i je eliminować ,to sobie można ale na osiedlu domków jednorodzinnych, gdzie z jednym lub dwoma sąsiadami można się po prostu dogadać . Panie Robercie w tradycyjnym blokowisku jest to po prostu nie wykonalne, sam mój blok posiada 120 mieszkań, a gdzież jest reszta osiedla ???. Gdzie potencjalnym źródłem QRM-u może być około 500 mieszkań albo połowa z nich .I cóż niby można wtedy zrobić ,wałęsać się od drzwi do drzwi i powiedzieć gościowi żeby sobie wyrwał lady z sufitu lub zmienił telewizor plazmowy , bo jego graty zakłócają mi pasmo cymbał-radia, Robert daj spokój . Sorki ale to naprawdę trochę śmieszne podejście do problemu w warunkach tradycyjnego polskiego blokowiska . To urządzenie jest jakąś najmniej kłopotliwą alternatywą w rozwiązaniu takiego problemu, czy się sprawdzi w stu procentach tego jeszcze nie wiem . Nie twierdzą że jestem zadowolony bo na razie tak nie jest, to jeszcze nie jest to o co mi chodzi . Na tę chwilę testuje różne warianty anteny pomocniczej AUX ,odpowiednio dobrana antena AUX ma kluczowe znaczenie dla jak najlepszej pracy tego urządzenia . Lecz tak jak pisałem każdy przypadek to indywidualna sprawa ,w jednym przypadku działa jeden wariant pomocniczej anteny a w drugim ten sam się kompletnie nie sprawdza . Obecnie jeszcze , podkreślam , antena AUX nie znajduje się w tym miejscu co powinna być , ale widzę że na odpowiednio dobranej antenie urządzenie pracuje lepiej ,całkiem całkiem. Znacząco mniej obcina odbieraną modulacji w stosunku do wycinania uciążliwego QRM-u, około 10% . A jak będzie dalej zobaczymy, czy będę się cieszył czy będę płakał . Tak jak napisałem wyżej Panie Robercie lokalizacja i likwidacja zakłóceń w warunkach tradycyjnego blokowiska jest niewykonalna , o takim rozwiązaniu trzeba zapomnieć . Dlatego kupiłem to urządzenia jako ostatnią deskę ratunku , jak się sprawdzi zostanie u mnie w domu, a jak nie to wyląduje razem z anteną na śmietniku . Jak to mówią człowiek uczy się przez całe życie .

73…..

Filmik nagrany w bardziej obrazowy sposób .


[youtube]3WhmDlKn0mk[/youtube]
 
Przejdź do forum: