cbradio.pl
Zobacz temat
cbradio.pl » Sprzęt » Anteny
 Drukuj temat
Anteta do DX
cichylot
witam,
pytanie jest proste tylko ciezko mi podjac decyzje. chodzi mi i zakup anteny mam trzy typy wiec jesli ktos umial by cokolwiek powiedziec na temt anten lub dziala na takim sprzecie to bardzo poprosze o rade. radio president lincoln + jeden typ ponizej.
1.Sirio M-400 StarDuster Homebase CB aerial.
2.SIRIO TORNADO 27 5/8 CB RADIO / 10M
3.SIRIO GPE27 VERTICAL CB HAM ANTENNA 5/8THS WAVE AERIAL
 
Marek
Tomek, jeśli masz miejsce i możliwości to proponowałbym to:
http://sp3gem.smoczyk.pl/index.php?op...;Itemid=64

ewentualnie możesz pokusić się o adaptację rozwiązania takiego:
http://www.qsl.net/d/dk7zb//3-Ele-Kur...-28Ohm.htm

ta druga wg Martina DK7ZB w wersji na 21 MHz została przeze mnie zrobiona i przetestowana w ostatnich zawodach krótkofalarskich - rewelacja.

Do tego typu anteny potrzebowałbyś rotora Conrad z łożyskiem, spokojnie sobie poradzi bo to lekka konstrukcja. Koszt anteny przy samodzielnej pracy w wersji na 11m - tak koło 200 PLN.
 
cichylot
Witaj Marku,
w związku z powyższym skusiłem się na antenę Tornado 27 5/8. Zobaczę jak będzie to śmigało, czy w ogóle będzie?? Heh to jest moja pierwsza antena z tak wielkimi przeciwwagami (4 x 170cm regulowane) i z cewką na zewnątrz anteny (drut od cewki 5mm). Będzie szał. Pozdrawiam wszystkich.
 
Tomek
Do łączności po europie vertical wystarczy, ale aby mieć szansę na łatwiejsze wyławianie DX'ów, to ja bym poszedł jednak w kierunek. Zysk energetyczny jest taki, jakbyś zastosował wzmacniasz kilkuset watowy. Tylko że to działa w obie strony. TX i RX...
Kiedyś jeden ze znajomych, doświadczonych radiowców powiedział mi tak: za wszystkie pieniądze jakie masz na sprzęt, kup dobrą antenę. A za ręszte dokup radio...
[color=orange]Do... Or do not. There is no try.[/color]Uśmiech

sp5py.pl/images/reaktywacja.jpg
 
end
Taka antena w zupełności wystarczy. Powinno to działać bardzo dobrze. Ważne, że to 5/8.
 
Andrzej Klodzino
end tak jak piszesz w tej zabawie dobra antena to podstawa.Uśmiech
 
Adam75
Witam .
Posiadam antenę Sirio Tornado 5/8 od dwóch lat i jestem bardzo zadowolony z jej pracy na lokalu i do DX-ów.
Antena ma jednak jeden mankament techniczny-długie przeciwwagi(2m).Przy często i gęsto siadających ptakach przeciwwagi wyginają się Złość .
Lecz i na to można poradzić-ja mianowicie założyłem obręcz(odcięta górna część wiadra plastikowego)na przeciwwagi i mam po kłopocie już 1,5 roku a przez pierwsze pół roku 2x wchodziłem na dach prostować.
Sposób może banalny ale skuteczny Szeroki uśmiech
73!

Połączony z 27 listopad 2013 09:09:
Szkoda ,że znowu "nowicjusz" Z przymrużeniem oka

Połączony z 27 listopad 2013 11:06:
www.cb-forum.pl/files/thumbs/t_dd_108.jpg
Tak to mniej więcej wygląda Uśmiech
Edytowane przez Adam75 dnia 27.11.2013 11:06
Baza: YAESU FT-450D,
Sirio 1/2 , GP-7
Mobil: President Jackson I,
ML-145
 
cichylot
Piękna sprawa z tym wiadrem ja jestem jeszcze z anteną w pudle ponieważ pogoda mnie nie rozpieszcza. Czekam na sobotę ma być bezdeszczowo. Pewnie skorzystam z twojej Adam podpowiedzi hasło: "obręcz".
 
Tomek
5/8 jest wystarczająca, jak są dobre warunki... A kierunek gdy warunki są mizerne... Taka subtelna różnica. Uśmiech
[color=orange]Do... Or do not. There is no try.[/color]Uśmiech

sp5py.pl/images/reaktywacja.jpg
 
cichylot
Dobra a teraz mam pytanie tzw. klin: czy można zamontować antenę wsadzając ją w rurę(maszt) czy tak jak do tej pory obejami cybantami jak kto wolał montował antenę. Bo ta sirio 5/8 ma takie przedużenie na dole że mogę ją wsadzić w rurę i skontrować dwoma śrubami na krzyż.
 
Tomek
Możesz zamontować w maszt.
[color=orange]Do... Or do not. There is no try.[/color]Uśmiech

sp5py.pl/images/reaktywacja.jpg
 
cichylot
Tak,tak przyjrzałem się zdjęciu powyżej. Ale dziękuje za podpowiedz.
 
rover416
Witam
Napisz jak efekty z pracy tej anteny .
[color=#3300cc]161BD429 op RZ przymrużeniem okabert[/color]
 
cichylot
Robert za wiele nie powiem choć bałem się tej cewki z druta aluminiowego, do tego pogoda mnie nie rozpieszcza leje jak cholera. Kilka łączności poźno w nocy z Norwegią ot tyle. Ale jestem dobrej myśli zainwestowałem w kabel RG213 9mm długość 10m. Na weekendzie zrobie zmiane chyba będzie ciut lepiej.
 
Marraf
JA założyłem wczoraj swoją Ygi 4 elementową od Sirio z rotatorem, Mam oc skubana. Niespodziewałem się aż takich zysków. NA drugim kablu mam 5/8 ale jest za nisko jeszcze różnica jest kolosalna. Dzis chyba zdemontuje 5/8 i zostane rzy samej Yagi.

Tomku 26BD001 - załatwiałes jakies zezwolenia od Planning Department czy pojechałaeś na żywioł tak jak jaUśmiech
26BD821
 
161bd542
Witam wszystkich kolegów. Mam pytanie związane z antena kierunkową. Chciałbym pokusić się o wykonanie anteny kierunkowej konstrukcji HB9CV.
Mode ktoś z kolegów posiada lub pracował z taką antena, interesuje mnie wersja 3 elementowa.
Poszukuje informacji na temat wykonania anteny a mianowicie dokładnych wymiarów jakie należy zachować podczas budowy.
Będę wdzięczny za informacje w tym temacie .
Pozdrawiam i czekam na odp.
Błażej
 
lukaszszk
http://cbworld.republika.pl/hb_eln.html

tu masz 2el nie miałem okazji widzieć 3el.
z tego co wiem to lokalnie głucha ale na dx-y jest bardzo dobra

Połączony z 06 luty 2015 17:31:
http://sd-2.archive-host.com/membres/...CV_3EL.pdf

a tu znalazłem 3el ogólnie konstrukcja prosta jak cep
Edytowane przez lukaszszk dnia 06.02.2015 17:31
 
161BD384
Witam Kolegów,
na HB9CV 3el. pracuje 104RA01 To co wiem jest bardzo zadowolony.
Osobiscie polecam Cubical Quada.Moim zdaniem najlepsza antenka, jaką miałem.
 
161bd542
Tą konstrukcja 3e widziałem ją w necie dzięki za zainteresowanie. A co do qq to może masz racjęandy lecz już budowałem i jakoś nie mogłem sobie z nią poradzić może z tego względu że na.niewłaściwych elementach szkieletu.i.
Potem prac zaprzestałem
Zobaczymy może uda się wykonać.3e qq jest gabarytowo za duży
Pozdrawiam i do usłyszenia
 
161BD384
Miałem taki sam problem ale w sklepiku internetowym WiMo znalazłem pająka , na którym zamocowałem ramiona i tak powstał Spider Quad na 11m.
Potem doszły inne pasma 6m,15 i 20m.
 
Przejdź do forum: