cbradio.pl
Zobacz temat
cbradio.pl » CB Radio » Ogólnie
 Drukuj temat
Uszkodzony sprzęt
andrejowski
Hej, ostatnio odkupiłem od pewnego kolesia sprzęt. Wszystko miało działać i na początku wszystko super, i nagle pewnego dnia nic, nie da się włączyć ani nic, więc telefon to tego gościa że wadliwy sprzęt i chce zwrot kasy albo nowy sprzęt, koleś ogółem powiedział że to nie jest sprawa i od kasę dostał ja sprzęt dostałem i tyle w tym temacie. Nie mam pojęcia co teraz zrobić, czy można gdzieś to zgłosić, na jednej stronce czytałem porady jak można sobie z taką sprawą poradzić, ale nie mam pojęcia czy dda się coś ugrać w takiej sytuacji. Może ktoś z was był w takiej sytuacji? Chętnie poczytam.
 
Paramedic84
Witam

Teoretycznie jeżeli sprzęt był zakupiony jako nowy i jest na gwarancji, a do uszkodzenia nie doszło w wyniku nieprawidłowego użytkowania sprzętu to jak najbardziej należy Ci się naprawa, nowy lub zwrot pieniędzy. Natomiast w praktyce różnie to niestety bywa. Zwróć uwagę na to co obejmuje gwarancja na jaki okres jest wydana itd. i czy wogle jest takowa, ewentualnie może sprzedawca określa jakiś okres rozruchowy na sprzęt który sprzedaje. Co do zasady gdy otrzymujemy przedmiot np. w sklepie w momencie zakupy czy otrzymania wysłanego przedmiotu i coś jest nie tak raczej sprzedawcy nie robią problemów ze zwrotem i tak jak wyżej opisywałem jest naprawiany, wymieniany lub zwracane są koszty zakupu. Natomiast gdy jakiś czas użytkuje się rzecz a potem coś pada to często sprzedawca umywa ręce bo już powiedzmy miesiąc dwa był w użytku i faktycznie nie będzie w tym przypadku nic podejmował. Mój przykład: kupiłem rejestrator drogowy podziałał ok. pół roku padł nie da się go uruchomić. Zasilanie ok. próbowałem go "zfleshować" bo być może to kwestia oprogramowania. Po tygodniu czytania informacji na różnych forach rozkręciłem go. Nic nie stwierdziłem skręciłem i schowałem do pudełka i tyle... Może soft, a może padł jakiś układ sterujący i naprawa mija się z celem bo przewyższy cenę nowego rejestratora. Zależy jeszcze jakie to sprzęt. Jeżeli kwota jest niewielka to dałbym sobie spokój taki pech po prostu. Jeżeli w grę wchodzi jakieś kilkaset złotych można próbować. Wiele zależy też od człowieka sprzedającego. Niektórzy np. mają tych egzemplarzy zakupionego przez Ciebie sprzętu na palecie setki i bez problemu wymieni Ci na nowy bo i tak zarobił inny dusigrosz będzie się bronił że nie i koniec i nic się z tym nie zrobi. Napisz Andrzeju co to konkretnie za "sprzęt" może uda się niewielkim kosztem go naprawić? Uśmiech

Połączony z 12 kwiecień 2016 09:39:
Aha mój błąd bo dopiero doczytałem, że "odkupiłeś" czyli rozumiem odkupione zatem coś co było używane przez sprzedającego tak? Jeżeli tak to w tym momencie być może istotny będzie czas przez jaki przedmiot użytkowałeś powiedzmy tydzień dwa ok ale powiedzmy miesiąc dwa to już tak sobie... Chociaż dla innego to nie będzie miało jakiegokolwiek znaczenia. Klient wziął czyt. zapoznał się ze stanem technicznym zaakceptował warunki zapłacił koniec. Na drugi dzień przychodzi nie działa "a co mnie to obchodzi widziały gały co brały..." ect. Wszystko Andrzeju zależy od ludzi w takiej sytuacji...
Edytowane przez Paramedic84 dnia 12.04.2016 09:39
[color=#000099]baza: K-PO DX-5000 Densei EC-2002 Sirio 827 5/8
mobil: Yosan PRO-110 Sonar 872 Farun BM 120 DV[/color]
 
andrejowski
Hej, dzięki za pomoc. Skontaktowałem się z jedną firma i jakoś wyszło na prostą. Dzięki za odpowiedz
Edytowane przez admin dnia 25.04.2016 19:25
 
radio12
napewno jest na gwarancji ... takie sprzety nie sa tanie wiec nie obawiaj sie z anaprawą Uśmiech
 
Zibi 01
Jeśli sprzęt Ci działał i pewnego dnia wysiadł , to z jakiej racji ma odpowiadać za to poprzedni właściciel,stan sprzętu jest Ci znany w momencie zakupu a jest to tylko elektronika,jakieś jej elementy,rzadko same od siebie ale czasami zdarza się że padną.Co tu ma były właściciel do tego? Padło i trudno,padło u Ciebie a nie w momencie sprzedaży.Ja kasy bym Ci nie zwrócił bo niestety to nie byłaby moja sprawa że coś tam Ci padło ,skoro sprzęt działał.Sam po prostu sprawdziłbym jedynie w serwisie CB-Radio jaki jest koszt naprawy i naprawił lub kupił nowe.Z drugiej strony to też jest chciwość innych.Każdy chce przechytrzyć innych i kupić tanio dobry sprzęt-moja śp. Babcia mawiała- " Tanie mięso to psy jedzą" i to jest prawda.Kupisz tanio ,będziesz wkładał w to kase.Było kupić drogo,nowe,na gwarancji i po problemie a takie oszczędności to tak właśnie się kończą.Jeśli ktoś jest pazerny a przy okazji dusigrosz,to tak się to kończy.Nie stać Cie na nowy dobry sprzęt ? Nie kupuj nic,poczekaj,zarób,odłóż kase kup coś nowego wysokiej klasy.Zrobisz inaczej??? - Ryzyko musisz wtedy wkalkulować.Tyle. W życiu nie kupiłem i nie kupiłbym używanego CB-Radia ani anteny . Nie kupuje też taniego sprzętu.Niech sobie inni gadają ,że President jest drogi i przereklamowany,tak gadają Ci głównie których nie stać na taki sprzęt lub są jak Krakowskie Centusie,na siłe próbują wydać jak najmniej.Mam nowe Radia od 1993, w tej chwili Intek M490 Plus,President Grant 2 i President Lincoln 2 V3 do tego dwa ręczniaki VHF/UHF 2m-70cm Baofeng GT3 Mark 2 wszystko nowe.Jedyny plus-w Anglii nikt nie zakłada na CB-Radia i KF durnych plomb,możesz rozkręcić zobaczyć w środku,jeśli sprzęt padnie -oddajesz do sklepu,ten nawet się nie pyta specjalnie co tak naprawdę się stało-nie działa i tyle wiem bo kolega tak Nawigacje GPS zwracał-padła po dwóch tygodniach,sklep ma to gdzieś,zabiera i oddaje producentowi,sklep nie traci na tym ani grosza i z uśmiechem na twarzy podają Ci nową zabawkę i wychodzisz z nowym sprzętem.W Polsce??? Plomby,tysiące pytań itp. Tam tego nie ma,dlatego żadnego CB-Radia nie kupiłem w Polsce.Jedynie Mikrofon Farum FD 2060 kupiłem w polskim sklepie-porażka,odbijało echo nawet przy ustawieniach na pozycję "0",sprzęgał się ,piszczał,wkładka była nie odizolowana,wzmocnienie??? Nie działało. Wszystko przerabiałem sam.Mikrofon działa tak,że wielu mi zazdrości tej modulacji i wspaniałego echa,drugi mikrofon też kupiłem w Polsce w dużym sklepie Internetowym zapewne znanym Wam wszystkim.Nie będę reklamował go bo niema potrzeby,większość z Was nie raz tam pewnie wchodzi,kupiłem tam Astatic Red Devil vel Road Devil ze wzmocnieniem-nie było porażki.Zakup trafiony,ale mikrofon nie tani.Chcesz dobry sprzęt? Najpierw odłóż dużo kasy ,potem kupuj. Potem ludzie piszą ,że to nie działa,tamto trzeszczy...tak będzie jak się kupuje tanio-Nowe,to nowe i tu oszczędności naprawdę się nie opłacają.Możecie się ze mną nie zgadzać i ja wcale się nie obrażę,możecie na mnie wyzywać do woli,co nie zmieni faktu ,że ja zostanę przy swoim zdaniu-czemu? No mam to sprawdzone,no i tyle.Każdy ma prawo do swojego zdania,ale nie narzekajcie później , że jest źle skoro sami na własne życzenie podejmujecie niepoważne decyzje.
[color=#cc99ff][/color]
 
jojonek
Fajnie jest kupować nowy sprzęt ze sklepu, sam tak robię i jedynym wyjątkiem w tym przypadku był President Jackson I którego niestety nie da się kupić jako radio nowe i tu zostało zakupione radio używane. Niestety nie każdy ma tyle wolnej gotówki żeby zainwestować w nowy sprzęt, a zakup dobrego zestawu to dala niejednej osoby wydatek poza zasięgiem. Powinieneś się cieszyć że stać Cię na cały sprzęt nowy ze sklepu, ale nie znając ale nazywanie kogoś dusigroszem, centusiem nie stawia Cię w korzystnym świetle. Nawet nie przyszło Ci do głowy, że ktoś na zakup tego radia mógł wydać kilku miesięczne oszczędności. Szkoda że zamiast starać się pomóc \wszak po to jest to forum\ ganisz kogoś kogo nie stać na nowy sprzęt.
pozdrawiam

Połączony z 19 luty 2017 16:47:
Fajnie jest kupować nowy sprzęt ze sklepu, sam tak robię i jedynym wyjątkiem w tym przypadku był President Jackson I którego niestety nie da się kupić jako radio nowe i tu zostało zakupione radio używane. Niestety nie każdy ma tyle wolnej gotówki żeby zainwestować w nowy sprzęt, a zakup dobrego zestawu to dala niejednej osoby wydatek poza zasięgiem. Powinieneś się cieszyć że stać Cię na cały sprzęt nowy ze sklepu, ale nie znając nazywanie kogoś dusigroszem, centusiem nie stawia Cię w korzystnym świetle. Nawet nie przyszło Ci do głowy, że ktoś na zakup tego radia mógł wydać kilku miesięczne oszczędności. Szkoda że zamiast starać się pomóc \wszak po to jest to forum\ ganisz kogoś kogo nie stać na nowy sprzęt.
pozdrawiam
Edytowane przez jojonek dnia 19.02.2017 16:47
Baza Alinco DR 135 DX mik. Road Devil+Densei DM310ALC, President Jackson I mik. Densei EC2002, Midland HF747, antena Sirio Gain Master 5\8 442n.p.m
mobil I Yosan 3031 Turbo mik. Densei EC2002 antena Lem AT-72 Magnum
mobil II AnyTone AT-5555N Sirio Performer 5000
https://www.youtube.com/results?search_query=janusz+marzecki
 
Przejdź do forum: