cbradio.pl
Zobacz temat
cbradio.pl » Pozostałe » Przywitaj się
 Drukuj temat
Witam
slawe2k
Witam wszystkich radioamatorów i cb-radio maniaków. Po 10 latach niebytu wznawiam swoją stację. Początki były trudne: antena Alan 9 na parapecie, radio Onwa mk1, później antena 5/8 futurk-a na dachu i radio ALAN 28. Obecnie antena 1/2 Lemm AT 94 Ringolemm na wysokości 12m i radio ALAN 87 moc do 100 W. Nasłuch na SDR ,antena collinear-na na pasmo 1090MHz i inne Uśmiech

Pozdrawiam Wszystkich i do usłyszenia w eterze.
Sławek Lubin
 
Rysiek9
Witam Kolegę..73..
 
161BD880
Powitać Uśmiech
WWW.161BD880.PL
TRX
BAZA: GALAXY DX2517 / YEASU FT-747GX/KPO DX 5000/SUPERSTAR 360 FM/HAM INTERNATIONAL JUMBO/COBRA 142GTL i jeszcze kilka Uśmiech
MOBIL: LAFAYETTE ZEUS PRO
ANT
BAZA: SIRIO GAIN MASTER (5/8) / FUTURA (5/8) / GPE27 (5\8)
MOBIL: SIRIO ML-145
 
Paramedic84
Witaj Sławku

Alan 28 ależ to był sprzęt na owe czasyZ przymrużeniem oka Ja zaczynałem na Alanie 18 stąd sentyment pozostał. Potem był już wstęgowy President Jack przez wiele wiele lat który dziś zasłużenie odpoczywa. Cóż idzie nowe ale sentyment do starego na zawsze pozostanieUśmiech

Co do nasłuchów SDR bardzo fajna sprawa kiedyś czytałem wiele na ten temat jakoś nigdy się nie zdecydowałem. Za niewielkie pieniądze można mieć bardzo szerokie pasmo do nasłuchu.

Ja sasłuch rozpoczynałem od Albrecht Aircontrol M7 - masakra ogromna cegła, strojenie pokrętłem hehehSzeroki uśmiech długa antena teleskopowa, a 4 baterie paluszki na dzień wystarczyły ale ile radości było z pierwszych nasłuchów ajjjj aż się łezka w oku kręciZ przymrużeniem oka Potem był przełom mały i na syntezie Maycom AR-108 a za kila lat Maycom FR-100. Niestety wszystkie powyższe poległy po licznych przeróbkach czyt. usprawnieniach lepszych/gorszych no i wypadkach losowych dziś już tylko coś z FR-100 pozostało ale i też niewiele po upadku z wysokości doznał wielu poważnych urazów leży jako dawca części. Ze skanerów obecnie do dziś używany przeze mnie Uniden bardziej selektywny i czuły przetrwał.

73 Pozdrawiam SerdecznieZ przymrużeniem oka

Połączony z 06 maj 2016 11:58:

Cytaj

slawe2k napisał(a):

Po 10 latach niebytu wznawiam swoją stację.


P.S. Fajnie że i Ty reaktywowałeś swoją stacje po latach bo tym sposobem wiele osób powraca na 11mUśmiech
Edytowane przez Paramedic84 dnia 06.05.2016 11:58
[color=#000099]baza: K-PO DX-5000 Densei EC-2002 Sirio 827 5/8
mobil: Yosan PRO-110 Sonar 872 Farun BM 120 DV[/color]
 
Przejdź do forum: