cbradio.pl
Zobacz temat
 Drukuj temat
Zestaw do 400zł
DuDuS_ns
Witam. Potrzebuje porady co do zestawu. Jestem w tym temacie nowy i czym więcej
czytam tym mnie wiem. Chciałbym zestaw za ok.300zł no max 400.
Dużo jeżdżę 80% trasa 20% miasto, czasami za granicę.
Nie wiem jakie radio i antenę wybrać, to co udało mi się ustalić to chciałbym
mieć asc i rf gain żeby podkręcić zasięg jak wyjadę za miasto. Wszędzie piszą że czym dłuższa antena tym lepsza. Chciałbym
zasięg na poziomie 2-3 km ale poza miastem żeby łapało dalej. Sprzęt będzie
zamontowany w renault gran scenic na dachu czyli na wys. 1,5metra z groszami. Czy to ma znacznie?
Mogę dzięki temu kupić antenę 1,5m zamiast 2m? Chciałbym właśnie antenę półtora metrową.
Nie chciał bym się naciąć, tak jak gdzieś czytałem że na np. johnny II ma złą jakość dźwięku odbieranego. i dlatego potrzebuje wszej porady.
Wolę używane a dobre radio niż coś nowego ale tandetę. Proszę o jakieś propozycję w co warto zainwestować.
 
Zibi 01
Temat wałkowany milion razy.Oczywiście na takim samochodzie o którym wspominasz w zupełności do Twoich potrzeb wystarczy antena 1,5metra. Do wyboru masz różne marki od takich jak np.President Indiana po przez anteny Firm : Midland i wiele innych.Dobre są np.Lemm AT 1600.CB-Radio? To samo, od Onwy S-Mini po wszelkiej maści Midlandy, President etc.Ty decydujesz.Jeśli ma to być tylko do auta w sensie tylko na potrzeby zwykłej komunikacji to wystarczy Ci CB-Radio AM/FM.Jakie to sam zdecyduj.Ma spełniać Twoje oczekiwania, tak pod względem wizualnym jak i przede wszystkim technicznym.Poprawnie zamontowana i zestrojona antena posłuży Ci kupę lat i zapewni Ci upragniony zasięg. 55! 73! 51! Mam nadzieję do usłyszenia w eterze na QRG. Być może kiedyś zrobimy jakieś wspólne QSO.
[color=#cc99ff][/color]
 
Przejdź do forum: