cbradio.pl
Zobacz temat
cbradio.pl » Pozostałe » Na luzie
 Drukuj temat
CQ-ogólne dla Poznania
Power Mike
Witajcie. W związku ze wznowieniem mojej aktywności na radiu (od 1991r), oraz zażenowaniem , tym co w tej chwili zostało po dawnych czasach na CB , chciałbym zachęcić wszystkich użytkowników CB, oraz pasjonatów ( w Poznaniu ,okolicach Poznania i nie tylko ),do kontaktu ze mną w Eterze...
Być może ,uda się wznowić chociaż namiastkę, dawnych tradycji CB ? Przecież co 10-ty mobil wozi na dachu bacik CB (?) Wołajcie mnie na kanale 19,często jestem w mobilu w tygodniu od ok 9 do 10 rano, potem od ok 17 do 18.00 ( zasięgiem w odsłuchu łapię ok +- 30km a czasem i dużo więcej) , po 21:00 z kolei na częstotliwościach 161BravoDelta oraz na monitorach ogólnych Polski i światowym. Pomogę również na drodzę , z topografią radzę sobie w miarę dobrze,trochę też się lokalnie jeździło tu i tam.
Jak słyszę na co dzień, na radiu ze starej (aczkolwiek dla mnie już późniejszej) ekipy jest jedynie Andrzej Kórnik, Koliber (ch19 i na jego ch23) oraz Alicja (na ch19 i bodajże ch15).Innych nie słyszałem, może są , ale tylko na nasłuchu? W każdym razie, jeżeli ktoś zawoła PM40 lub Power Mike (to nowa ksywka, aktualna) , jeżeli będę akurat na radiu, to na pewno odpowiem na zgłoszenie.
Może się doczekam, że oprócz antymiśków i bezosobowych jak dróżka do... nawiążę łączność z kimś kto przynajmniej się przedstawi lub poda swój nr albo chociaż ksywkę na końcu rozmowy i powie coś więcej o raporcie odbioru niż - słyszę cię dobrze.

73
QRV

Power Mike PM40
 
Zibi 01
Hmmm....???? Ze starych czasów CB-sta powiadasz jesteś? No wszystko ok,nic nie mówie tylko....jeśli pamiętasz,kanał wywoławczy od zawsze był 27,280MHz i 27,130MHz.W zasadzie 27,180MHz jest tylko dla mobili na trasie a i tam raczej żadko się wołało głównie się naprowadzało.Będę leciał z Anglii w sobotę to jest 08/10/2016 i teraz jeżeli masz w mobilu CB-Radio z SSB to możesz próbować mnie złapać na 26,425 w SSB.Będę wołał z Anglii od godziny 06:00 czasu Polskiego do 08:00,od 11:30 czasu Polskiego do 12:00 będę wołał z Francji.Od 12:00 do 16:00 będę wołał Polskie stacje z Belgii od 16:00 do 20:00 Będę wołał z Holandii,od 20:00 do 02:00 będę wołał z Niemiec i od 02:00 do około 04:00 będę wołał z Polski.Mój znak jeśli byś próbował mnie wywołać to 26 Bravo Delta 003. Będę dostępny na QRG 26,425 w emisji SSB.Możemy próbować.Trasa jest długa więc masz szanse na QSO DX i Brytyjską Kartę QSL ode mnie.Zatem??? Do usłyszenia? 73!
 
Power Mike
Wołam tam gdzie idzie, ostatnio z 19-ki łatwiej kogoś wyłowić, bo na 28 to czasem rozmowy dłuższe są i nie zawsze idzie się wbrekować,[tak dobrze piszę wbrekować na kanał wywoławczy , ha ha ] ,niestety tak to jest w Poznaniu. Ale jak już pisałem tutaj nikomu to nie przeszkadza...
INTEK HR 5500 + SIRIO 2016
 
Zibi 01
Hehhh... No i co mam powiedzieć? Że nieodpowiedzialne osoby mają Radio? Gdyby ktoś zrobił tak w paśmie krótkofalarskim byłoby wyciąganie konsekwencji.
[color=#cc99ff][/color]
 
Kasztelan
Pasmo obywatelskie dla wszystkich vs KF licencjonowane, poza egz i znakiem nie różni się. 1457625 i pochodnych też słychać gadanie o pierdołach, tu był, tam był, to go boli itd duperele. To są ci sami radiowcy, nie czarujmy się.
Uniden 520 & Sirio Omega 27
Laffayete Atena & President Virginia
images62.fotosik.pl/826/6cd002c7716b1a4dmed.jpg
 
Przejdź do forum: