cbradio.pl
Zobacz temat
cbradio.pl » Pozostałe » Na luzie
 Drukuj temat
REJON WIELKOPOLSKI - KĄCIK POZNAŃSKI
Power Mike
Cześć ! Może uda się tutaj zebrać kilka stacji z mojej okolicy?
Dzisiaj miałem okazję zamienić kilka słów na 28 kanale z Andrzejem Kórnik oraz kolegą z Ostrowa w mobilu, którego ksywki nie znam, oraz Andrzejem Gazownia Poznań. Jak słychać kanał 28 jeszcze żyje, chociaż kiedyś , prowadzenie na nim rozmowy nie było nawet możliwe. Dzisiaj miło kogoś usłyszeć.
Proszę o wpisy stacji z Poznania , chętnie wywołam je na CH28. 73!

Dziś wieczorem odezwał się też Marcin Swarzędz ( Pionier Swarzędz ).

Konto na Facebook: nowe konto na Facebook, stacja Bravo Delta Siekierki. Szukajcie mnie na FB i dołączcie do znajomych. Zapraszam wszystkich, których usłyszałem w eterze, jak również mobile.

konto: Bravo Delta Siekierki

zapraszam też na Facebook - Bravo Delta Siekierki

Koliber Poznań , człowiek legenda CB w Poznaniu, na pewno wszyscy go znają w rejonie Poznania z radia, ale nie wszyscy widzieli o nim reportaż TV,
poniżej link:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=HFd1_89Rpgs[/youtube]
Edytowane przez admin dnia 20.09.2016 21:12
 
Zibi 01
27,280MHz to kanał wywoławczy,rozmowa na nim??? To złamanie elementarnej zasady.Na tym kanale się wywołuje,nie dyskutuje....
 
Power Mike
Hej, tak było kiedyś ,też myślałem podobnie jak ty, i masz rację. Ale niestety, czasy się zmieniły, na 28 odbywają się rozmowy bez zważania ,na to że jest to wywoławczy, ponieważ w Poznaniu jest aktywnych kilka stacji i nikomu to nie przeszkadza ze ktoś dłużej siedzi na 28.
INTEK HR 5500 + SIRIO 2016
 
Zibi 01
No...hmmm??? Niby pare osób ale jednak wywoławczy to wywoławczy.jest dużo innych kanałówna które można wskoczyć.Ja jednak nie uznaję nadawania na 27,280MHz z prostego powodu,jeśli wszyscy przejdziemy do porządku dziennego że po co zmieniać kanał? To za chwilę zrobi się jeszcze większy syf który mamy już na częstotliwości drogowej w Polsce.CB-Radio nie yznaje mody ani kompromisów.
[color=#cc99ff][/color]
 
Power Mike
Jasne i o to chodzi żeby przywrócić stary porządek, ale co ja mogę, jak zaledwie od 2 miesięcy jestem po 15 letniej przerwie na radiu to stosuję się do aktualnych zasad. Ba , nawet niektórzy krzywią się że używam jakiś przestarzałych skrótów 73 i tak dalej , co za czasy...
INTEK HR 5500 + SIRIO 2016
 
Zibi 01
No ... Zwyczajnie CB-Radio stało się dostępne dla zbyt wielu nieodpowiedzialnych osób... Gdyby trzeba zdawać egzamin,mieć pozwolenie jak w krótkofalarstwie a każda osoba miałaby znak i stacja Radiowa identyfikowała się DTMF,byłby porządek.Dobrze że na SSB jeszcze są jakieś zasady.U nas są kody cyfrowe i kod Q w Stanach jest kod 10 i działa od lat niezmiennie.
[color=#cc99ff][/color]
 
Przejdź do forum: