cbradio.pl
Zobacz temat
cbradio.pl » Pozostałe » Na luzie
 Drukuj temat
QSO DX 08/10/2016 !!!
Zibi 01
Będę jechał do Polski 08/10/2016 , jeśli ktoś ma czas i ochotę to w najbliższą sobotę startuję z Anglii 05:00 AM. Godzina 06:00 rano czasu Polskiego.
Plan według czasu Polskiego:
06:00-08:00 łączności do Polski 26,425MHz USB
11:30-12:00 łączności z Francji do Polski 26,425MHz USB
12:00-16:00 łączności z Belgii do Polski 26,425MHz USB
16:00-20:00 łączności z Holandii do Polski 26,425MHz USB
20:00-02:00 łączności z Niemiec do Polski 26,425 MHz USB
02:00-04:00 nad ranem łączności na Terytorium Rzeczpospolitej Polskiej 26,425MHz USB i 27,280MHz AM

Wszystkich chętnych zapraszam do nasłuchu i próby zawołania

Będę wołał pod znakim 26BD003 dla wszystkich którym uda się nawiązać łączność wyślę okolicznościową kartę potwierdzenia łączności QSL DX-Expedition,warto bo karty są ładne gruby papier w kolorze między innymi z widokiem na Londyn i zdjęciem moim i Stacji w Mobilu.Profesjonalnie wykonane w tle z Union Jack-iem,Flagą Brytyjską+ wszystkie dane od strefy CQ Zone, ITU Zone przez Lokator w momencie nawiązania łączności skończywszy na informacjach raportu,godziny daty,warunków pogodowych znakach wywoławczych obu stacji do informacji sprzętowej.

73! Do usłyszenia w eterze!

26 Bravo Delta 003

Mobil:
Transceiver- President Grant 2
Ant- President Colorado 1800 Power 7/8 lambda
Mic- Farum FD 2060 po własnych przeróbkach.
Baza:
Transceiver-President Lincoln 2 V3
Ant- President Himalaya 5/8+1/4 lambda
Mic- Astatic Red Devil- Amplified Noise Canceling Power Mic
Power Supply: Alinco DM 330 MW2 -30A.
 
Majer
będę nasłuchiwał na 100 % i próbował się z Tobą połączyć 73/51 do usłychu
Baza: [color=#0000ff]CRT SS 9900 V2 / Albrecht AE 355 M / TYT MD-9600 / Diamond X 300[/color]
Mobil: [color=#0033cc]President Harry, Santiago 1200 [/color]
 
Zibi 01
Super,może się uda porozmawiać jeszcze z okolic Londynu i później jeszcze z przystani promowej w Dover.Z Anglii łączności są od 06:00 rano czasu Polskiego do około 08:00 rano potem wjazd na prom i przerwa około 2 godziny i 30 minut.Po zjeździe z promu około 11:30 zaczynam wołać dalej,pisze o 11:30 bo prom wypływa o godz.08:00 czasu Angielskiego czyli 09:00 czasu Polskiego,natomiast odprawa na prom będzie o 07:00 czyli czasu Polskiego 08:00.Wtedy najprawdopodobniej wjadę na prom i do godz. 11:30 polskiego czasu będzie cisza.Później będę cały czas na 26,425 MHz Echo-Echo Polonia i będę wołał Polskę.Być może są szanse na kilka łączności z kilku krajów.Cóż ? Pozostaje sobie życzyć dobrej propagacji i mam nadzieje do usłyszenia w eterze.

Połączony z 02 październik 2016 12:22:
Na pokładzie BMW mam też do dyspozycji Radio VHF-UHF 2m/70cm Baofeng GT3 Mark 2 i na bazie również drugie takie Radio ale z uwagi na mały zasięg tego cuda techniki dopiero na Terytorium Polski mogłbym wołać przez przemienniki lub na 145,000MHz pod znakiem krótkofalarskim.Zatem pozostanę przy CB-Radio.Ja znam Band Plan i wiem , że koledzy krótkofalowcy potępiają nadawanie na częstotliwościach typu 26,425MHz bo to gryzie się z przepisami UKE i ogólnie z IARU,ale umówmy się,CB-Radio nadaje tam od lat...,i niema sensu żreć się o częstotliwości bo tak jak ja jako CB-Radiowiec i krótkofalowiec chcę nadawać,tak samo obecni krótkofalowcy z reguły zaczynali od CB-Radia i łączności na 26,425 MHz.Obecnie CB-Radiowcy też chcą się cieszyć DX-owaniem a że od lat te częstotliwości są w użyciu przez CB-Radia,to trudno zabraniać tym ludziom pasji i zamiłowania do Radia.Wielu krótkofalowców może mi zarzucić,że nadawanie tam z licencją krótkofalarską to łamanie etyki i elementarnych zasad oraz piractwo.Ja się z tym zgadzam,tylko zwyczajnie proszę krótkofalowców o czysto ludzką wyrozumiałość i zrozumienie.Nie każdy jest krótkofalowcem,każdy ma tego inny powód ale wszystkich nas tak CB-Radiowców jak i kolegów krótkofalowców łączy jedna pasja.Łączności w eterze.Jestem zdania ,że nie tyle trzeba te różnice eliminować przepisami,straszeniem CB-Radiowców ,że to nielegalne ile należałoby chyba usiąść razem przy wspólnym stole i rozpocząć dialog,jesteśmy ludźmi z wielką fascynującą pasją i być może należałoby zawrzeć kompromis,dogadać się z UKE,żeby legalnie dopuścić niektóre częstotliwości do pracy w SSB myślę o 26,425MHz i pobliskich.Serdecznością i zrozumieniem obu stron zyskalibyśmy wspólny kompromis i większe zjednoczenie wszystkich radiowców,niż nerwami,krzykiem i straszeniem.Szkoda życia na nerwy.Jest dużo więcej poważniejszych problemów na świecie i chciałbym bardzo żeby krótkofalowcy i CB-Radiowcy tworzyli jedną Unię Radiową jak IARU,idąc ramie w ramie móc zawsze na siebie wzajemnie liczyć.Mam zatem nadzieję że mimo wszystko krótkofalowcy okażą trochę ludzkiej wyrozumiałości i nie będą tak sztywno trzymać się Band Planu i nie obrażą się o te jakże przecież fantastyczne DX-y przez CB-Radio.Życzę wszystkim wielu wspaniałych DX-ów bez względu czy będzie to Radio KF/VHF,czy CB-Radio które bywa niesamowite czy nawet Radio PMR na którym na 0,5Watt można wysoko w górach zrobić łączności nawet na odległość 100-120km !!!!
73! Dla wszystkich Radiowców tych którzy już mają licencję i tych którzy dzięki CB-Radiu być może pójdą tym szlakiem dalej i kiedyś też ją zrobią i kiedyś spotkamy się np. na paśmie 80m czy nawet utniemy sobie pogawędkę emisją CW.
 
Paramedic84
Powitać!

Również będę nasłuchiwał w sobotę na wskazanej częstotliwości i jeżeli tylko warunki pozwolą zrobimy QSO.

73 do usłyszeniaZ przymrużeniem oka
[color=#000099]baza: K-PO DX-5000 Densei EC-2002 Sirio 827 5/8
mobil: Yosan PRO-110 Sonar 872 Farun BM 120 DV[/color]
 
Zibi 01
Ok,spróbujemy

Połączony z 12 październik 2016 23:52:
Niestety nie było propagacji na Trasie i łączności niestety okazały się klapą....próbowałem już od Anglii,niestety....
Edytowane przez Zibi 01 dnia 12.10.2016 23:52
[color=#cc99ff][/color]
 
Przejdź do forum: