cbradio.pl
Zobacz temat
 Drukuj temat
początki hm
Leszek
zaczelo sie podobnie jak u nie jednego zapewne... Krotkofalowka ,przypadkowo uslyszana jakas stacja cb i walka z drutami aby bylo lepiej i wiecej slychac no i wpadlem w ''bagno'' ktore wciagalo. Pierwsze odlozone pieniazki,wyjazd na warszawski Wolumen gdzies okolo 97r i zakup 2sztuk onwy mk1w jednej nawet ''dziury''byly ale za to brak nadawania ,to bylo cos.Na poczatku nasluchy na drutach porozwieszanych na strychu,ale to oczywiscie za malo.Zakup anteny 5\8 rozwiazal problem.Pierwsze lacznosci zaliczone.I Tak moze rok minal i zdarzylo sie. ZWARCIE NA ZASILACZU spalony tranzystor okolo 20v w radio.brak wiedzy i czesci Baza zostala rozebrana. Rok 2014 24grudzen pod choinka onwa mk 3 i antena.Troche wieksza wiedza szybkie podlaczenie antena na parapet kanal 28 i .... o dziwo pracujace stacje. Pierwsze swieto- powrot anteny 5\8 na wys 5 m.Zona ''co ja zrobilam''... pozniej antena wyzej zakup hr5500v6 naprawa starej poczciwej onwy zakup ss1200 i tak do dzis w okolicach Dylewskiej Gory.Uśmiech
 
Rysiek9
No a teraz kolego anteny z polaryzacją poziomą rotor i jeszcze dalej dolecisz.73..
 
jojonek
I na pionowej można mieć całkiem przyzwoite wyniki, dużo zależy od lokalizacji i według mnie w takiej kolejności antena, lokalizacja, instalacja antenowa, mikrofon, radio i na końcu moc. Nie jak niektórzy z którymi miałem prowadzić przyjemność prowadzić QSO uważających że jak whisky wpompują w antenę to na koniec świata dolecą. Owszem czasem trzeba się i podeprzeć, ale jak jest propa to z widelca w ręczniaku się poleci.
Baza Alinco DR 135 DX mik. Road Devil+Densei DM310ALC, President Jackson I mik. Densei EC2002, Midland HF747, antena Sirio Gain Master 5\8 442n.p.m
mobil I Yosan 3031 Turbo mik. Densei EC2002 antena Lem AT-72 Magnum
mobil II AnyTone AT-5555N Sirio Performer 5000
https://www.youtube.com/results?search_query=janusz+marzecki
 
Przejdź do forum: