cbradio.pl
Zobacz temat
cbradio.pl » Sprzęt » Anteny
 Drukuj temat
Sirio ML145 i praca na SSB
slawe2k
Witam
Zastanawiam się na kupnem takiej anteny, wg. dostępnych danych antena pracuje w zakresie 27 do 28.5 MHz. Może ktoś ją testował na częstotliwościach około 26.425 ? Czy jest możliwe zestrojenie jej do takiej częstotliwości ? Może ktoś poleci coś lepszego w podobnym przedziale cenowym.

Pozdrawiam

Połączony z 15 luty 2017 17:02:
Witam
Znalazłem informacje:

[youtube]https://youtu.be/M585_o-MHZg[/youtube]

Antena zamówiona. Jak ją przetestuje dodam swoją opinie.

Pozdrawiam
Edytowane przez slawe2k dnia 15.02.2017 17:02
 
KptTygrysek

Cytaj

slawe2k napisał(a):

Witam
Zastanawiam się na kupnem takiej anteny, wg. dostępnych danych antena pracuje w zakresie 27 do 28.5 MHz. Może ktoś ją testował na częstotliwościach około 26.425 ? Czy jest możliwe zestrojenie jej do takiej częstotliwości ? Może ktoś poleci coś lepszego w podobnym przedziale cenowym.

Pozdrawiam

Połączony z 15 luty 2017 17:02:
Witam
Znalazłem informacje:

[youtube]https://youtu.be/M585_o-MHZg[/youtube]

Antena zamówiona. Jak ją przetestuje dodam swoją opinie.

Pozdrawiam


Sławku i co? Miałeś coś napisać? Warto kupić? Sprawdziła się?
Pozdrawiam!
President Lincoln I , Midland Alan 87

Sirio GPE - 27 5/8
 
Avanturnik
Ml 145 to dobra antena bardzo szeroko się stroji.sspokojnie na tych częstotliwościach bd śmigala. Jednak do dx niema jak to w mobilny bat 2m polecam sirio performance 5000.przystepna cena i super osiągi. 73
 
KptTygrysek
Dzięki za odpowiedź, szukam! ;-)
President Lincoln I , Midland Alan 87

Sirio GPE - 27 5/8
 
skoti
Mam ML-ke od dziesięciu lat ale nigdy nie udało mi się jej zestroić na całe pasmo od 26 do 27. Jak podstawa i trzy piątki wychodzi dobrze to 26.425 już SWR pokazuje dwa i na odwrót.
Osobiście używam Colorado 1800 zestroiła się w miarę dobrze , jednak ma swoje wady i zalety . Podobno dobrze i szeroko stroi się Santiago 1200 i Sirio megawat 4000 ale osobiście ich nigdy nie miałem .Musisz pamiętać jeszcze ze jak, zestroisz antenę w otwartym terenie a potem wjedziesz miedzy bloki/teren gęsto zabudowany . SWR się diametralnie zmieni. No niestety tak to jest z antenami mobilowymi . Dlatego jest tyle popalonych końcówek mocy .Może próbuj stroić starą szkołą banda w lewo od podstawy na 1,0 zobaczysz jak wyjdzie po bokach .
Pozdro 73...
mobil-CRE 8900 +Astatic 575 M 6 President Colorado 1800 .
Stryker 955 HP + Astatic 575 M 6 Sirio ML 145.
 
Avanturnik
Sirtel Santiago to nie do kupienia antena A super Santiago to już nie to samo.jak SWR bd 2.0 to jeszcze jest do przyjęcia może antena bd miała trochę inny rezonans ale bd spoko.sam miałem kiedyś midland ml 145 z cietym promiennikiem i nie dało rady ustawić mniej niż 2.2 SWR z tą antena jeździłem jakieś 2lata i leciała jak szalona.to była moja pierwsza dłuższa antena i byłem z niej bardzo zadowolony mimo wysokiego swr

Połączony z 05 czerwiec 2020:
A teraz mam ml 145 na parapecie bo mi coś szwankuje antena bazowa i na bandach A.B.C i D SWR stoji ok 1.5 tak że nie wiem co Ty tam masz z tą MLka twoja no ale do dx to zdecydowanie bat 2m
Edytowane przez Avanturnik dnia 05.06.2020 13:55
 
Przejdź do forum: