cbradio.pl
Zobacz temat
cbradio.pl » CB Radio » Techniczne
 Drukuj temat
Astatic Road Devil wymiana wkładki
jojonek
Witam

Mam pytanie czy ktoś z kolegów bądź koleżanek przerabiał mikrofon Road Devil konkretnie chodzi mi o wymianę oryginalnej wkładki na wkładkę Panasonica. W dotychczasowych mikrofonach np. Densei ec 2002 nie było z tym żadnego problemu, wystarczyło tylko odkręcić płytkę i dostęp do wkładki super. Kiedy rozkręciłem ten mikrofon odkręciłem płytkę okazuje się że wkładka jest bezpośrednio pod siatką. Całość wygląda jak by wszystko w nim poklejone na stałe \nawiasem mówiąc ten mikrofon trochę mnie rozczarował\. Nie chciał bym w nim nic połamać więc pytanie czy może ktoś już to robił i może mi wskazać jak to zrobić.
pozdrawiamUśmiech

Połączony z 21 marzec 2017 09:58:
Tak więc pokonałem w końcu wymianę wkładki w Astaticu Road Devil pierwszy raz spotkałem się z tak nieprzemyślnym montażem oryginału. Wszystko jest poklejone na stałe i niestety bez użycia odrobiny brutalnej siły nie da się dostać do oryginalnej wkładki. Aby dostać się do wkładki trzeba po rozkręceniu mikrofonu i demontażu płytki wymontować okrągłą część plastiku do której po drugiej stronie jest zamontowana wkładka, a która jest wklejona na stałe do obudowy mikrofonu. Trzeba przy tym uważać żeby nie uszkodzić samej obudowy mikrofonu w którą to mocowanie wkładki jest dość mocno wklejone. Po wyjęciu tego nieszczęsnego elementu sama wymiana już jak w każdym mikrofonie. Wkładkę która zamontowałem to Panasonic WM34 poprawa jest dość znaczna, modulacja jest zdecydowanie bardziej soczysta i mikrofon nie pracuje już tak bardzo sopranowo. Plastikowy element chwyciłem już tylko punktowo, żeby w przyszłości nie sprawiał już takich problemów przy ew. ponownej ingerencji. Polecam wymianę daje w tym mikrofonie na prawdę potężną różnicę. Masakra tylko że płacąc za mikrofon dwie i pół stówki trzeba go modyfikować, bo w oryginale modulacja z niego jest nie do przyjęcia.
pozdrawiam
Edytowane przez jojonek dnia 21.03.2017 09:58
Baza Alinco DR 135 DX mik. Road Devil+Densei DM310ALC, President Jackson I mik. Densei EC2002, Midland HF747, antena Sirio Gain Master 5\8 442n.p.m
mobil I Yosan 3031 Turbo mik. Densei EC2002 antena Lem AT-72 Magnum
mobil II AnyTone AT-5555N Sirio Performer 5000
https://www.youtube.com/results?search_query=janusz+marzecki
 
Przejdź do forum: