cbradio.pl
Zobacz temat
 Drukuj temat
Radyjka , anteny
Bushy
Witam wszystkich bardzo serdecznie , szukam fajnego , dobrego radyjka z modulacja SSB, koniecznie z wyswietlaczem czestotliwosci, bedzie to sprzet zainstalowany w pracy , jako ze tam spedzam wiekszosc dnia , a sezon sie zbliża nie chce tracic fajnej propagacji , jesli ktos chce sie pozbyc starszego sprzętu , to prosze o pm. Pozdrawiam
 
Paramedic84
Witam ponownie Łukaszu.

Cóż wszystko zależy ile pieniędzy chcesz przeznaczyć na stacje. Jakie gabarytu sprzętu chociaż w jako bazowe raczej bez znaczenia. Ponadto musisz rozważyć czy to ma być nowy sprzęt czy raczej używany. Przy używanych musisz uważać na to ile już łapek pchało się tam i co poczyniło w nich wcześniejszych użytkowników.

Oczywiście pewne modyfikacje są doskonałe zrobione fachowo przez znawców zdecydowanie poprawiają fabryczne rozwiązania. Niestety inne wiszące na kablach pokręcone pr-kami i filtrami bez aparatury pomiarowej po różnych przejściach usmażone już mniej. Inna sprawa to długoletnie radio które już niestety odbiega parametrami od fabrycznych. Tak zakupiony sprzęt można oczywiście dać do fachowego warsztatu by przywrócić dawne własności ale to wiąże się z kolejnymi wydatkami.

Z fabrycznie nowych budżetowych oczywiście polecę Ci KPO DX-5000 v6 oraz wszelkie jego klony. Dobrą propozycją ale droższą jest AnyThone ale to musisz pytać kogoś kto posiada konkretny model co i jak.

Ze starszych oczywiście sztandarowy Jackson I (tyle że bez wyświetlacza FREQ chyba że dodany) Lincoln trochę bardziej zaawansowany ale z wyświetlaczem o ile na oryginalnej końcówce, ewentualnie Alan 87 bez wyświetlacza trochę gorszy odbiór od powyższych podobno. Czasem można trafić Alana 555 czy 560 czyli typowe bazówki nie potrzebujesz zasilacza do tego.

I inne starsze typu President Grand, Jack megaselektywne doskonale odfiltrowane ale brak "czterdziestek" co tam dalej Super Star, Galaxy jest tego pełno na aukcjach. Starsze Filipińskiej produkcji są bardzo dobrze wykonane jeżeli chodzi o elektronikę. Byleby w dobrym stanie technicznym i wizualnym.

Jak coś obudzi Twoje zainteresowanie pytaj wujka Google jest tego pełno na forach co lepsze co gorsze oczywiście ilu ludzi tyle opinii.

Wiesz jak to jest po samym sobie wiem: jak miałem Mercedesa to oj tylko MB marka sama w sobie! jak miałem francuzy to tylko bo tańsze częściUśmiech jak miałem Fordy to tylko niemce heheSzeroki uśmiech A od teraz tylko AlfaZ przymrużeniem oka chociaż w życiu nie pomyślałbym o włoszce. No i ciekawe co będzie jeszcze kiedyśSzeroki uśmiech No ale tak to już jest zwykle co aktualnie posiadamy to chwalimyUśmiech

KPO i klony polecam bo rozsądne cenowo, nieźle to chodzi i nowe nie grzebane.

Pozdrawiam 73 dla Ciebie!Z przymrużeniem oka

Połączony z 21 marzec 2017 12:42:
EDIT. "AnyTone" bez "h" pomyłka.
Edytowane przez Paramedic84 dnia 21.03.2017 12:42
[color=#000099]baza: K-PO DX-5000 Densei EC-2002 Sirio 827 5/8
mobil: Yosan PRO-110 Sonar 872 Farun BM 120 DV[/color]
 
Majer
CRT SS 9900 lub pod inna nazwą koniecznie V2 polecam !!
Baza: [color=#0000ff]CRT SS 9900 V2 / Albrecht AE 355 M / TYT MD-9600 / Diamond X 300[/color]
Mobil: [color=#0033cc]President Harry, Santiago 1200 [/color]
 
jojonek
Cześć Łukaszu, jeżeli chcesz kupić nowe radyjko to szczerze polecam Alinco DR135DX na bazie mam takie radio i bardzo dobrze się sprawuje stoi fajnie w częstotliwościach i ma bardzo dobry odsłuch. Natomiast z używek proponował bym jak kolega wyżej Presidenta Jacksona I tylko na oryginalnym MRF 477 no i oczywiście jak nie było bezmyślnie ryte lutownicą przez jakiegoś domorosłego fachowca. W Sinadzie zamontowali mi do niego sondę i w miejsce papugi mam wpinany wyświetlacz zewnętrzny częstotliwości co bardzo ułatwia pracę w emisji SSB. Koledzy na zaprzyjaźnionych stacjach mają też KPO 5000 DX, HR 5500 DX które są praktycznie bliźniaczymi radiami i bardzo ładnie pracują. Za fajną używkę Jacksona I lub Lincolna I zapłacisz praktycznie tyle \jak nie więcej\ co za KPO lub HR a masz fabrycznie nowe radio i 24 miesiące gwarancji, oraz pewność że nikt nic nie grzebał w radiu i hulasz nie gorzej niż na "kultowych" radiachZ przymrużeniem oka Reasumując gdybym był na Twoim miejscu wybrał bym na pewno coś z nowych radyjek, te kultowe radia są troszkę zbyt obrosłe mitem, a technika postępuje naprzód co widać w nowszych konstrukcjach.
pozdrawiam
Baza Alinco DR 135 DX mik. Road Devil+Densei DM310ALC, President Jackson I mik. Densei EC2002, Midland HF747, antena Sirio Gain Master 5\8 442n.p.m
mobil I Yosan 3031 Turbo mik. Densei EC2002 antena Lem AT-72 Magnum
mobil II AnyTone AT-5555N Sirio Performer 5000
https://www.youtube.com/results?search_query=janusz+marzecki
 
Bushy
Dziekuje wszystkim za odpowiedzi , ostatecznie wybór padl na Presudenta Granta 2 , zakupiony i w drodze , wekend pewnie spedze przy radyjku , oczywiscie szukam dalej jakiegos dobrego sprawdzonego sprzetu na baze , wiec jesli ktos chce sie pozbyc sprzetu to zapraszam , pozdrawiam i dziekuje za wyczerpujace odpowiedzi ,

Ps twraz do admina musze sie dokopac po numer hehe , pozdrowionka
 
Paramedic84
President Grant 2 - no to na bogatoZ przymrużeniem oka W takim razie miłego użytkowania i napisz kiedyś po próbach jak Ci się to radyjko sprawuje.

Pozdrowionka 73
[color=#000099]baza: K-PO DX-5000 Densei EC-2002 Sirio 827 5/8
mobil: Yosan PRO-110 Sonar 872 Farun BM 120 DV[/color]
 
jojonek
Cześć kolega woził Presidenta Granta II fajne radyjko, ale zrezygnował z niego na rzecz KPO ze względu na brak płynnego rf gain. Radio szczególnie przy sygnalizacjach świetlnych lubi sobie łyknąć zakłóceń. Sam osobiście nie woziłem, ale często z bazy rozmawiałem z Arturem i czasem mówił mi żebym poczekał chwilę bo stoi na światłach i ma takie zakłócenia że nic nie słyszy. Druga rzecz która zdyskwalifikowała to radio w mobilu już raczej Ciebie nie dotyczy, ale napiszę może komuś się przyda. Mianowicie chodzi po płynny skrót mocy, przydatny szczególnie jak ktoś lubi robić łączności z mobila przy użyciu dodatkowego wzmacniacza mocy. Kolega o którym tu wspominam ma takie hobby że lubi wjechać na jakieś wysokie wzniesienie i robić łączność wspierając się czasem KL203. Dlatego też brakowało mu tego skrótu mocy. Ogólnie radio bardzo ładne i naprawdę nieźle pracuje, często miałem okazję posłuchać jak Artur leci z tego radia \ mik. densei ec 2002\ mocna soczysta modulacja mam nadzieję że będziesz zadowolony. Po pierwszych próbach możesz podzielić się wrażeniami z pracy na tym radiu.
pozdrawiam
Baza Alinco DR 135 DX mik. Road Devil+Densei DM310ALC, President Jackson I mik. Densei EC2002, Midland HF747, antena Sirio Gain Master 5\8 442n.p.m
mobil I Yosan 3031 Turbo mik. Densei EC2002 antena Lem AT-72 Magnum
mobil II AnyTone AT-5555N Sirio Performer 5000
https://www.youtube.com/results?search_query=janusz+marzecki
 
Przejdź do forum: