cbradio.pl
Zobacz temat
cbradio.pl » Bravo Delta » Ciekawe stacje
 Drukuj temat
Pierwsza w tym roku
kowallus68
No więc chyba powoli zaczyna się budzić jonosfera. Wczoraj walnięta łączność ze Szkocją. Dosłownie przez przypadek freq. 27565 USB R/S: 3/5
 
Majer
zgadza się...w niedzielę była piękna propa.. 73!!
Baza: [color=#0000ff]CRT SS 9900 V2 / Albrecht AE 355 M / TYT MD-9600 / Diamond X 300[/color]
Mobil: [color=#0033cc]President Harry, Santiago 1200 [/color]
 
jojonek
Ja w niedzielę zaliczyłem łączności z Piotrkiem Londyn, Adamem także z Londynu i z Sebastianem z Manchesteru. Pierwszy raz trafiłem na propę w tym roku i to dzięki naszemu koledze klubowemu który dał mi znać. Dzięki Paweł 161BD680.
pozdrawiam 73
Baza Alinco DR 135 DX mik. Road Devil+Densei DM310ALC, President Jackson I mik. Densei EC2002, Midland HF747, antena Sirio Gain Master 5\8 442n.p.m
mobil I Yosan 3031 Turbo mik. Densei EC2002 antena Lem AT-72 Magnum
mobil II AnyTone AT-5555N Sirio Performer 5000
https://www.youtube.com/results?search_query=janusz+marzecki
 
Paramedic84
Kurcze i ja czasem coś usłyszę zdaje się że Norwegie słyszałem trochę wyspy słychać ale strasznie niestabilnie pływa to no i nic konkretnego nie można nawiązać w bieżącym roku chyba że akurat nie mam szczęścia i nie trafiam w warunkiUśmiech O ile wierzyć prognozom propagacyjnym szału nie ma. Zresztą i sama pogoda jak na ta porę roku beznadziejna. Rok temu o tej porze na AT więcej/mniej ale zawsze było słychać obcojęzyczne stacje a dziś nic... Czy można mówić o jakimś tzw. "dołku propagacyjnym"?
[color=#000099]baza: K-PO DX-5000 Densei EC-2002 Sirio 827 5/8
mobil: Yosan PRO-110 Sonar 872 Farun BM 120 DV[/color]
 
161BD384
Tak Marku jest to dołek propagacyjny wynikający z jedenastoletniego okresu aktywności słońca.
 
Paramedic84
Dzięki Andrzeju za tropZ przymrużeniem oka Zgłębiłem podane przez Ciebie zagadnienie i faktycznie coś w tym jest. W necie można znaleźć wiele informacji dotyczącej aktywności słonecznej naszej gwiazdy. Faktem jest że aktywność słoneczna w ostatnich latach i obecnie jest bardzo niska. Naukowcy nawet przewidują prawdopodobieństwie wystąpienia "mini epoki lodowcowej", która miała miejsce w przeszłości gdy zamarzł Bałtyk. Taka nietypowo niska aktywność słoneczna pojawia się cyklicznie i jest prawdopodobna. Z drugiej jednak strony mimo ogromnej wiedzy wg. naukowców obserwujących od lat Słońce jest na tyle nieprzewidywalne, że ciężko jest cokolwiek prognozować w dalszą przyszłość. Puki co plamy na słońcu praktycznie nie istnieją, a wyrzut plazmy oraz docierający do ziemi wiatr słoneczny jest na bardzo niskim poziomie - Słońce jest ciche i spokojne, a co za tym idzie dla nas radiowców nie mamy co liczyć na dobrą propagacje jonosferyczną. Pozostaje czekać i obserwować krótkoterminowe prognozy kosmiczne. A nam do dyspozycji pozostaje fala przyziemna...

Połączony z 04 maj 2017 19:52:
Ok. 18-stej przeszła nade mną burza po 19-stej podłączyłem antenę do radia i usłyszałem na podstawie w okolicy 19-stego dalekie obcojęzyczne stacje. Ku mojemu zdziwieniu na AT stacje nakładały się na siebie słychać różne języki - całą Europe! Na EE słychać było stacje z 26 dywizjonu "S" do końca skali oraz stacje z Polski. Nim się "wbrekowałem" wszystko ucichło... jest 19:45 i cisza jakby nic nie było - masakra...
Edytowane przez Paramedic84 dnia 04.05.2017 19:52
[color=#000099]baza: K-PO DX-5000 Densei EC-2002 Sirio 827 5/8
mobil: Yosan PRO-110 Sonar 872 Farun BM 120 DV[/color]
 
161BD384
Dziś propagacja otworzyła się mocno na Europę. Grecja,Sardynia ogólnie Italia była do osiągnięcia z raportami 5/9.Właśnie robiłem Sardynię o 19:12,
kiedy to się skończyło.
 
Paramedic84
Dokładnie Andrzej u mnie podobnie gdzieś 19:30 wszystko ucichło i potwierdzam tak jak piszesz słyszałem południową Europę... W chwili obecnej na AT coś się dzieje słychać stacje może dziś propagacja dopisze - plamy na słońcu rosnąZ przymrużeniem oka

Do wieczoraUśmiech
[color=#000099]baza: K-PO DX-5000 Densei EC-2002 Sirio 827 5/8
mobil: Yosan PRO-110 Sonar 872 Farun BM 120 DV[/color]
 
Przejdź do forum: