cbradio.pl
Zobacz temat
cbradio.pl » Pozostałe » Przywitaj się
 Drukuj temat
Witam
twicek
Witam Wszystkich amatorów łączności radiowych,

radio i elektronika ciekawiły mnie od bardzo dawna (jeszcze w podstawówce). CB radia używam od przeszło 10 lat w mobilu. Zawsze sprawiało mi radość jak udało się połączyć z kimś, kto jest dalej niż 500 metrów. Gdy pewnego razu usłyszałem w radiu stacje mówiące w innym języku, ale nie do końca dobrze zrozumiałe zacząłem kręcić gałkami. Okazało się, że zamiast modulacji AM była to modulacja FM. Stacje nadawały w języku niemieckim. Słyszałem już od dawna o zjawisku propagacji, ale dopiero jak sam zobaczyłem jak to działa to zacząłem zajmować się tym tematem. I tak się zaczęło.
Słysząc jak ludzie wywołują i przedstawiają swoje znaki pomyślałem, że warto też posiadać takowy i zacząć spisywać przeprowadzone łączności. Poszukałem w Internecie i tak trafiłem na to forum. Wiele ze znaków Bravo Delta słyszałem już na paśmie 11m. Zarejestrowałem się i czekam cierpliwie na swój własny znak.

Do usłyszenia w eterze!
Pozdrawiam, 73!
 
Majer
Witaj i do usłychu !! 73
Baza: [color=#0000ff]CRT SS 9900 V2 / Albrecht AE 355 M / TYT MD-9600 / Diamond X 300[/color]
Mobil: [color=#0033cc]President Harry, Santiago 1200 [/color]
 
Rysiek9
Witaj.73..
 
Paramedic84
Witaj KrzysztofieUśmiech

Fajnie że dołączyłeś do nasZ przymrużeniem oka

73 dla Ciebie i do usłyszenia na częstotliwościach!
[color=#000099]baza: K-PO DX-5000 Densei EC-2002 Sirio 827 5/8
mobil: Yosan PRO-110 Sonar 872 Farun BM 120 DV[/color]
 
twicek
Dziękuję za miłe powitanie.
Wciąż czekam na znak - zarejestrowałem zgłoszenie, mam nadzieję, że może na ten weekend już będzie, bo chętnie pologowałbym trochę łączności pod znakiem BD Uśmiech
 
tomek_wawa
O, będzie z kim klubowo pomodulować na przyziemnej jak propy nie będzie... Z przymrużeniem oka

73!
 
jurek9110
Witam. Jestem tu nowy. Powoli oswajam się z stroną. Mam nadzieję na owocną współpracę. Pozdrawiam
 
twicek
@tomek_wawa,
Będzie miłoUśmiech jak będę miał znak to musimy zrobić łączność i wpisać w logUśmiech Ja nadaję głównie z mobila, ale wciąż pracuję nad założeniem anteny stacjonarnej na działceUśmiech
 
tomek_wawa

Cytaj

twicek napisał(a):

@tomek_wawa,
Będzie miłoUśmiech jak będę miał znak to musimy zrobić łączność i wpisać w logUśmiech Ja nadaję głównie z mobila, ale wciąż pracuję nad założeniem anteny stacjonarnej na działceUśmiech


Nie ma sprawy. Ja też głównie mobil ale to nie przeszkadza w robieniu całej Europy, nawet w 11 letnim dołku propagacyjnym... Uśmiech Na przyziemnej, w obrębie Warszawy też się złapiemy.

73!
 
jojonek
Witaj i do usłyszenia na częstotliwościach.
pozdrawiam 73
Baza Alinco DR 135 DX mik. Road Devil+Densei DM310ALC, President Jackson I mik. Densei EC2002, Midland HF747, antena Sirio Gain Master 5\8 442n.p.m
mobil I Yosan 3031 Turbo mik. Densei EC2002 antena Lem AT-72 Magnum
mobil II AnyTone AT-5555N Sirio Performer 5000
https://www.youtube.com/results?search_query=janusz+marzecki
 
jamaniac
Witam...
Mieszkam 100km od warszawy ale słyszę jak koledzy ze stolicy rozmawiają na 28 kanale,
więc i nam może uda się złapać na częstotliwości!
Dalekich i potwierdzonych łączności!
Amatorskie 73Uśmiech
 
twicek
Ja na działce (ok. 80 km od Warszawy) będę miał antenę stacjonarną 1/2 fali, w Warszawie to pracuję z mobila (na razie ML145, ale przymierzam się do Santiago), a w terenie posługuję się własnej roboty dipolem, który rozwieszam między drzewami. Tak więc mam nadzieję, że uda się zrobić dużo łącznościUśmiech
 
tomek_wawa
80km w którą stronę? Uśmiech Ja też czasem walczę spod Warszawy stacjonarnie więc może na przyziemnej doleci... Uśmiech
 
twicek
A tutaj między Sochaczewem, a Łowiczem mam działkęUśmiech
 
tomek_wawa
no to około 70km odległości... Uśmiech
 
Przejdź do forum: