Swiat Radio 153BD/AS101
cbradio.pl
Zobacz temat
cbradio.pl » Pozostae » Przywitaj si
Kto tu jest? 1 Gość (ci)
 Drukuj temat
Witam
twicek
Witam Wszystkich amatorw cznoci radiowych,

radio i elektronika ciekawiy mnie od bardzo dawna (jeszcze w podstawwce). CB radia uywam od przeszo 10 lat w mobilu. Zawsze sprawiao mi rado jak udao si poczy z kim, kto jest dalej ni 500 metrw. Gdy pewnego razu usyszaem w radiu stacje mwice w innym jzyku, ale nie do koca dobrze zrozumiae zaczem krci gakami. Okazao si, e zamiast modulacji AM bya to modulacja FM. Stacje nadaway w jzyku niemieckim. Syszaem ju od dawna o zjawisku propagacji, ale dopiero jak sam zobaczyem jak to dziaa to zaczem zajmowa si tym tematem. I tak si zaczo.
Syszc jak ludzie wywouj i przedstawiaj swoje znaki pomylaem, e warto te posiada takowy i zacz spisywa przeprowadzone cznoci. Poszukaem w Internecie i tak trafiem na to forum. Wiele ze znakw Bravo Delta syszaem ju na pamie 11m. Zarejestrowaem si i czekam cierpliwie na swj wasny znak.

Do usyszenia w eterze!
Pozdrawiam, 73!

Majer
Witaj i do usychu !! 73
Baza: CRT SS 9900 V2 / Albrecht AE 355 M / TYT MD-9600 / Diamond X 300
Mobil: President Harry, Santiago 1200

Rysiek9
Witaj.73..

Paramedic84
Witaj KrzysztofieUmiech

Fajnie e doczye do nasZ przymrueniem oka

73 dla Ciebie i do usyszenia na czstotliwociach!
baza: K-PO DX-5000 Densei EC-2002 Sirio 827 5/8
mobil: Yosan PRO-110 Sonar 872 Farun BM 120 DV

twicek
Dzikuj za mie powitanie.
Wci czekam na znak - zarejestrowaem zgoszenie, mam nadziej, e moe na ten weekend ju bdzie, bo chtnie pologowabym troch cznoci pod znakiem BD Umiech

tomek_wawa
O, bdzie z kim klubowo pomodulowa na przyziemnej jak propy nie bdzie... Z przymrueniem oka

73!

jurek9110
Witam. Jestem tu nowy. Powoli oswajam si z stron. Mam nadziej na owocn wspprac. Pozdrawiam

twicek
@tomek_wawa,
Bdzie mioUmiech jak bd mia znak to musimy zrobi czno i wpisa w logUmiech Ja nadaj gwnie z mobila, ale wci pracuj nad zaoeniem anteny stacjonarnej na dziaceUmiech

tomek_wawa
twicek napisa(a):

@tomek_wawa,
Bdzie mioUmiech jak bd mia znak to musimy zrobi czno i wpisa w logUmiech Ja nadaj gwnie z mobila, ale wci pracuj nad zaoeniem anteny stacjonarnej na dziaceUmiech

Nie ma sprawy. Ja te gwnie mobil ale to nie przeszkadza w robieniu caej Europy, nawet w 11 letnim doku propagacyjnym... Umiech Na przyziemnej, w obrbie Warszawy te si zapiemy.

73!

jojonek
Witaj i do usyszenia na czstotliwociach.
pozdrawiam 73
Baza Alinco DR 135 DX mik. Road Devil+Densei DM310ALC, President Jackson I mik. Densei EC2002, Midland HF747, antena Sirio Gain Master 5\8 442n.p.m
mobil I Yosan 3031 Turbo mik. Densei EC2002 antena Lem AT-72 Magnum
mobil II AnyTone AT-5555N Sirio Performer 5000
https://www.youtube.com/results?search_query=janusz+marzecki

jamaniac
Witam...
Mieszkam 100km od warszawy ale sysz jak koledzy ze stolicy rozmawiaj na 28 kanale,
wic i nam moe uda si zapa na czstotliwoci!
Dalekich i potwierdzonych cznoci!
Amatorskie 73Umiech

twicek
Ja na dziace (ok. 80 km od Warszawy) bd mia anten stacjonarn 1/2 fali, w Warszawie to pracuj z mobila (na razie ML145, ale przymierzam si do Santiago), a w terenie posuguj si wasnej roboty dipolem, ktry rozwieszam midzy drzewami. Tak wic mam nadziej, e uda si zrobi duo cznociUmiech

tomek_wawa
80km w ktr stron? Umiech Ja te czasem walcz spod Warszawy stacjonarnie wic moe na przyziemnej doleci... Umiech

twicek
A tutaj midzy Sochaczewem, a owiczem mam dziakUmiech

tomek_wawa
no to okoo 70km odlegoci... Umiech

Przejdź do forum: