cbradio.pl
Zobacz temat
cbradio.pl » Pozostałe » Przywitaj się
 Drukuj temat
Witam Troqi
Troqi
Witam wszystkich, którzy się jeszcze tym parają. Nie jest mi obce krótkofalarstwo. W średniej szkole kiedyś należałem do klubu SP4PSU (jeszcze pamiętam znak nie wiem czemu). Nasłuchuję 80m, 2m, 70cm jakieś sdr'y online. Mam też własnego sdr'a do nasłuchu. Dlaczego to pasmo? CB? Tu chyba jest najdynamiczniej niż na innych pasmach KF/UKF. Nie jest to tak zamknięta i wyizolowana społeczność jak KF. Oczywiście szacunek dla KF nikogo nie chcę urazić. Planuję też zrobić egzamin, ale to tylko tak dla formalności. Bardziej mi zależy na znaku z BDUśmiech. Coś tam czasem podłubię z elektroniki. Złożony Taurus odbiornik na 80m, trochę CB ponaprawianych, trochę anten porobionych. Nic wielkiego i zaawansowanego. Finalnie chciałbym skończyć na Lincolnie i jakaś antena na bazę. Narazie tylko Lafayete Venus w mobilu. Wczoraj nawet z lokalnymi porozmawiałem, pozdrawiam. Przymierzam się do jakiegoś DX zrobię tylko lepszą antenę.
 
Rysiek9
Witam Kolegę podobnie i ja zaczynałem tylko że to były lata 60-te.No iżyczę jak najwięcej DX-sów.73..

Połączony z 31 sierpień 2017 14:51:
Witam Kolegę podobnie i ja zaczynałem tylko że to były lata 60-te.No i życzę jak najwięcej DX-sów.73..
Edytowane przez Rysiek9 dnia 31.08.2017 14:51
 
bert1125
Witamy. I miejmy nadzieję, do usłyszenia na monitorze klubowym.. Z przymrużeniem oka 73!
Baza (161 BD 897 | op.Patryk):
- President Lincoln I + Densei EC-2002 (KNKTR) -
- RM KL 203-P (+ATX 350) + RM 27/586 -
- Lemm AT-94 RingoLemm (~17m | 170m n.p.m.) -
- Sunker CDM550 / ZS-5 5/7A -
--------------------
- Baofeng UV-5R & Nokia SP-3 + Dipol vhf/uhf (~15m) -
 
Majer
Witaj i do usłyszenia !! CB żyje i ma się dobrze !! a nie tylko raporty "piątka/dziewiątka" Uśmiech
Baza: [color=#0000ff]CRT SS 9900 V2 / Albrecht AE 355 M / TYT MD-9600 / Diamond X 300[/color]
Mobil: [color=#0033cc]President Harry, Santiago 1200 [/color]
 
Troqi
Dzięki.

Właśnie klecę antenę, dipol. Niestety nie będzie w pionie, pochylenie 45st, koniec na wysokości ok 6-7m. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

P.S.

Jak długo czeka się na znak? Chciałbym być gotowy na wypadek łączności (głupio tak bez znaku Uśmiech.

Nie widzę też żadnych składek dla członków. Jak to jest z QSL? Biuro BD to jakoś obsługuje? W FAQ nie ma nic jak prowadzić korespondencję QSL. W PZK wiem mniej więcej jak to działa a w BD?
Pozdrawiam 73

Połączony z 07 wrzesień 2017 19:23:
Dajcie znak sygnał. Koledzy
Edytowane przez Troqi dnia 07.09.2017 19:23
 
Bernard
Z tego co widzę to masz już znak.Do usłyszeniaUśmiech
73
Baza - CRT SS 6900N
Mobil w terenie Albrecht 2990,Baofeng UV-6R
Mobil w aucie ALAN 78 plus multi
 
Hrapacz
Dzięki za przydatne info
 
Przejdź do forum: