cbradio.pl
Zobacz temat
cbradio.pl » Pozostałe » Przywitaj się
 Drukuj temat
Witam Wszystkich
skarlos
Witam tu Karol. Powróciłem do tego wspaniałego hobby po kilkunastu latach. Teraz w swoim domu i jest ogród i co najważniejsze jest miejsce na antenę ;-) Dziś zamontowałem Sirio GPE 27 5/8 fali i odkurzyłem swoje radio Yaesu FT-857 (eRka). Czasy się trochę zmieniły - pomimo braku propagacji nikt nie odpowiada na EE i AT tylko 19 słychać. Czy kanał 28 jest dalej używany przez stacje bazowe? Jakby ktoś był na nasłuchu koło mojego QTH - Prabuty woj. Pomorskie to chętnie zrobiłbym jakieś QSO żeby sprawdzić antenę.Pozdrawiam wszystkich w eterze. `73
 
bert1125
Witaj. Miedzy nami w linii prostej jest 67km, jak chcesz mozemy wypróbować na wstęgach, powinno sie udać.. 73!
Baza (161 BD 897 | op.Patryk):
- President Lincoln I + Densei EC-2002 (KNKTR) -
- RM KL 203-P (+ATX 350) + RM 27/586 -
- Lemm AT-94 RingoLemm (~17m | 170m n.p.m.) -
- Sunker CDM550 / ZS-5 5/7A -
--------------------
- Baofeng UV-5R & Nokia SP-3 + Dipol vhf/uhf (~15m) -
 
skarlos
Super. Jestem na EE mój stary nr klubowy ;-) 161 sas 01 Jestem na EE

Połączony z 13 wrzesień 2017 19:16:
Cisza. Propagacja jak zawsze na 20 i 40m :| Lokalnej stacji brak.
Edytowane przez skarlos dnia 13.09.2017 19:16
 
bert1125
[i]@skarlos[/i,] napisałem PW
Baza (161 BD 897 | op.Patryk):
- President Lincoln I + Densei EC-2002 (KNKTR) -
- RM KL 203-P (+ATX 350) + RM 27/586 -
- Lemm AT-94 RingoLemm (~17m | 170m n.p.m.) -
- Sunker CDM550 / ZS-5 5/7A -
--------------------
- Baofeng UV-5R & Nokia SP-3 + Dipol vhf/uhf (~15m) -
 
skarlos
QSL ;-) Odesłałem `73
 
Bolo
Witam skarlos, mam pytanko, na jakim długim maszcie postawiłeś tą antenkę?
 
skarlos
Witam. Od ziemi jakieś 2.5 metra. Wiem,że powinna być wyżej ale niedługo dom będzie tynkowany. Później będzię tak na 5 -6 metrach. Pozdrawiam `73
 
Bolo
Ok, ja też myślę o ogrodzie i zastanawiam się na jaki maszt mam zamontować. Również myślałem o 2,5m. Mam antenkę 1/2 fali. A jak ci zbiera z tego masztu?
 
skarlos
Witam. Szczerze mówiąc to odbiór bardzo dobry. Nie mogłem jej przetestować na DX - brak propagacji, a lokalne stacje u mnie to mobile. Co ciekawe antena ma bardzo dobry odbiór na pasmach od 160 do 10m bez skrzynki. Wczoraj prowadziłem nasłuch na volmetach, ratunkowym 2,182Mhz, na 40m nasłuchiwałem całą Europę i nasze SP i sygnał był piękny. Co do zakłóceń stat. to S1 do S3, ale na ogół cisza. 5/8 lambda powinna być montowana jak najwyżej, ale jak pisałem na razie musi być na tej wysokości. Na łączności DX wysokość nie ma tak ogromnego znaczenia. Kiedyś nadawałem na Yaesu FT 817 z plaży na gumowej antenie na paśmie 6m z mocą 1,5W i miałem qso z Turcją. Moje miejsce nadawania to Anglia. Dla ciekawych - tak miałem licencję i swój call sign. Pora na polskie egzaminy krótkofalarskie, ale nie mam czasu za bardzo w tym momencie.
Reasumując to dobra antena, trochę tanio zrobiona ale warta ceny.
Pozdrawiam Karol
`73
 
Bolo
Witam. Świetna wiadomość o takich wynikach z takiego masztu. To ja stawiam swoją, też na razie na 2,5m. maszcie, bez obaw o wyniki nasłuchu a może też i łączność z mojej strony.
 
skarlos
Witam. Daj znać jak już postawisz tą antenę. Jak będziesz miał problem z montażem to pisz. Odległość między naszymi stacjami jest zbyt duża aby nawiązać kontakt, ale kto wie.. Pozdrawiam życzę miłego odbioru i niskiego SWR! `73
 
Bolo
Dzięki, na pewno dam znać. Życzę dobrych propagacji i dalekich łączności.
mobil: PRESIDENT HARRY III ASC, HELIKALNA SIRIO T3 27, SIRIO OMEGA 27.
 
Majer
witaj !!! i do usłychu ..73
Baza: [color=#0000ff]CRT SS 9900 V2 / Albrecht AE 355 M / TYT MD-9600 / Diamond X 300[/color]
Mobil: [color=#0033cc]President Harry, Santiago 1200 [/color]
 
Leszek
Witaj Karolu w moich stronach 28 nadal aktywny ,myślę że nawet możliwa by była łączność z Tobą musisz próbować wołać i nasłuchiwać najlepiej wieczorem .
Tylko antena koniecznie w górę.
 
Przejdź do forum: