cbradio.pl
Zobacz temat
 Drukuj temat
Intek M-120 Plus jako stacja bazowa.
Ghash
Ostatnio stwierdziłem, że CB użytkowane tylko i wyłącznie w samochodzie nie wystarcza mi już w żaden sposób. Odkopałem więc w garażu mojego pierwszego Intek'a M-120 Plus i po przeprowadzeniu testów stwierdziłem, że jeszcze działa.
Zastanawiam się teraz, czy warto rozwinąć sprawę i postarać się do niego o antenę bazową, czy może lepszym pomysłem jest sięgnąć głębiej do kieszeni i zainwestować w inne radio i w antenę zarazem.
Jestem ciekaw opinii osób bardziej doświadczonych.
 
MartinDj
witaj
Wszystko zależy czego oczekujesz i czy chcesz działać w AM lub FM a może wstęgi
Twoje radyjko to podstawowa 40 AM i FM
Wiadomo że jak postawisz "Bazówkę" dalej dolecisz możesz w tedy podziałać na 28 kanale i jakieś tzw lokalki łapać.
Ale jeżeli interesują Cię łącznosci DXowe trzeba kupić radyjko z takimi możliwościami.
Na początek możesz sobie postawić antene bazową i zacząć bawić się w jakieś łącznosci
Pamietaj też że radio wstęgowe ma większą moc a co za tym idzie trzeba lepszy zasilacz ;-) tzn mocniejszy
Reasumując sam musisz sobie odpowiedzieć jak chcesz wykorzystywać CB Radio ;-)
-- Stacja Bazowa
* President lincoln 1
* mic HOXIN AV-508
* 5/8 cztery przeciw wagi
-- Mobil
* President Tommy
* Mic dynamiczny
* Antena President Alaska
 
Ghash
Dzięki za zarysowanie problemu.
Tak na prawdę moje dotychczasowe doświadczenia to głównie 19-tkowy antyradar Z przymrużeniem oka Czasem jakieś pogawędki ze znajomymi na pobocznych kanałach. Brakuje mi doświadczeń z łącznościami ze stacji bazowej, że o DX-owych nie wspomnę.
Nie mam więc stosownego wyobrażenia o możliwościach jakie da się z radia wyciągnąć (Smutne - wiem).
Myślę, że najlepiej, zastosować będzie metodę małych kroków.
Na początek łączności lokalne brzmią dobrze, z czasem pewnie będę chciał więcej (podejrzewam, że w ten sposób to działa). Ale gdzieś warto nabyć wprawy.
 
MartinDj
i to jest najlepsze wyjście dla Ciebie Kolego ;-)
Zacznij od podstaw poznasz jakiś ludzi w okolicy a z nimi będzie już tylko z górki, trzymać się za portfel i rozbudowywać stacje ;-)
-- Stacja Bazowa
* President lincoln 1
* mic HOXIN AV-508
* 5/8 cztery przeciw wagi
-- Mobil
* President Tommy
* Mic dynamiczny
* Antena President Alaska
 
161BD687
Jeśli chcesz zobaczyć jakie cuda można robić z CB polecam youtube wpisać łączności DX polska, bedziesz miał mase filmików ukazujących łączności zEuropą i nie tylko a to wszystko przy pomocy CB! Poczytaj też o wstęgach czyli modulacjach, w swoim radyjku masz AM i FM a tu dochodzi jeszcze USB i LSB na tych zaczyna się zabawa, co do anteny bazowej nie drogo bo za około 200zł masz dobrą NOWĄ antenę SIRIO GPE27 (Osobiście z takiej oraz radia KPO DX5000 przy dobrych warunkach propagacyjnych do Meksyku doleciałem). Dalej już pozostaje radiotelefon ale to ogranicza tylko twój budżet i wyobraźnia oraz chęci. Czytaj zgłebiaj temat i mam nadzieje do usłyszenia Uśmiech
161bd687@gmail.com
 
Ghash
Moim problemem, przynajmniej na razie, jest niemożność zainstalowania dużej anteny. Muszę poszukać jakiejś, którą będę mógł założyć na balkonie, gdzieś przy oknie, coś w tym rodzaju. Przynajmniej do przeprowadzki taka opcja musi mi wystarczyć.
Co do radia. Rzeczywiście zacząłem rozczytywać i stwierdziłem, że modulacje inne niż AM/FM to zdecydowanie za mało. Więc pewnie zaczną szukać jakiegoś fajnego radyjka, które daje szersze możliwości i zrobię sobie prezent pod choinkę.
Pozostaje kwestia, czy da się znaleźć jakąś sensowną antenę bazową, która nie wymaga mocowania na dachu.
 
MartinDj
możesz zamontować antene na Balkonie ale pamiętaj że będzie działać tylko w odsłoniętą stronę ;-)
-- Stacja Bazowa
* President lincoln 1
* mic HOXIN AV-508
* 5/8 cztery przeciw wagi
-- Mobil
* President Tommy
* Mic dynamiczny
* Antena President Alaska
 
Leszek
spróbój z mobila powołać na 28 może pracują u ciebie jakieś stacje bazowe . Poznasz ludzi którzy znają temat z nimi będzie łatwiej może ktoś ci nawet pokaże jak to działa. Hobby fajne wciągające jednak coraz mniej ludzi się w to chce bawić. Jeśli myślisz o stacji bazowej to lepiej sprzedaj inteka i kup od razu coś ze wstęgami żeby dwa razy nie wydawać pieniędzy. 73 i do usłychu gdzieś kiedyś.
 
Przejdź do forum: