Swiat Radio 153BD/AS101
cbradio.pl
Zobacz temat
cbradio.pl » CB Radio » Techniczne
Kto tu jest? 1 Gość (ci)
 Drukuj temat
Impulsy w eterze.
lukas82
Witam szanownych kolegw. Po przejrzeniu poszczeglnych tematw zwizanych z zakceniami w radiu CB nie znalazem odpowiedzi na mj problem.
Ot od jakiego czasu w eterze na wszystkich czstotliwociach CB grnej i dolnej wstgi sycha impulsy ktre przeszkadzaj znacznie w odsuchu,
s one w miar rwnomierne, sychac je rwnie na czstotliwociach AM ale ju znacznie mniej i nie s ju tak uciliwe. Problem zacz si ju ze cztery miesice i trwa do dzi, raz jest mocniej a raz sabiej.
Dodam i w samochodzie mam stare MK3 i tam rwnie to sycha, ale znacznie sabiej tak wic wydaje mi si e to nie wina radia (baza President Grant 2). W domu wyaczaem wszystko i szukaem co mogo by tak "tyka" ale nic dalej to samo. Gdzie szuka przyczyny?

Bolo
kosmici ?!!! Szok
mobil: PRESIDENT HARRY III ASC, HELIKALNA SIRIO T3 27, SIRIO OMEGA 27.

pawel1201
Masz w pobliu stacje nadawcza do internetu radiowego?? Anteny Ubiquiti te taleyki okoo 30-40 cm siej bardzo mocno. Mam ten problem u mnie na nowym QTH. Nadajnik wifi 50 metrw dalej i mieci od 3.5 do 145mhz. PEwnie by pomog zmiana kanau nadawczego w wifi bo tam jest powielacz aly uzyska czstotliwoci 5 giga.
SQ6SEE

lukas82
Robiem dzisiaj objazd samochodem aby sprawdzi skd te zakcenia, radio na full w aucie i co chwila zatrzymywaem si i wyczaem silnik bo inaczej to sieje po radiu, najlepiej to by mona z jakim rczniakiem poazi no ale nie mona mie wszystkiego, podejrzenie pado na ssiada bo zakcenia nie byy dalej ni 100m od mojego domu, a i on mieszka najbliej i ma dziak ogrodzon siatk, kiedy narzeka e mu sarny i inne dziki po polu ryj wic ciekawe czy jakiego odstraszacza nie podczy albo pastucha. Trzeba by jakie radio przenone skombinowa, aku do kieszeni, antena na plecy i heja na zwiady.

Leszek
Jeli zauwaye e najwikszy poziom zakce jest obok sasiada to moga to by zabawki sterowane radiowo na 27mhz(ktrych jest coraz wicej) zasilacze impulsowe (adowarki laptopy tunery dvbt) coraz czciej skrzynki energetyczne w ktrych montowane s rne ustrojstwa i nie wiem co by tu jeszcze wymieni. Oglnie nasz kochany postep cywilizacyjny i tania chiszczyzna. U mnie sie troch uspokoio po podniesieniu anteny wyej jednak zabawki i tak si wbijaj i dosy mocno.

lukas82
No koledzy dzi kompletna cisza z zakceniem, wydaje mi si e ktry ze ssiadw zrozumia o co chodzi po tym jak kadego odwiedziem z zapytaniem czy maj co podczonego. Kady oczywicie do niczego si nie przyzna ale po odwiedzinach tego najbardziej podejrzanego wszystko ucicho i jest w kocu spokj. Z kadym rozwinoem temat kulturalnie i wspomniaem delikatnie e chyba trzeba bdzie pismo do UKE wysa eby sprawdzili skd to sie bierze bo wszystko jest niby w porzdku a mi ju rce opadaj. No i chyba to wystarczyo... jak na razie.

Majer
i gitara.. ziomki.. tak 3ma.. 73
Baza: CRT SS 9900 V2 / Albrecht AE 355 M / TYT MD-9600 / Diamond X 300
Mobil: President Harry, Santiago 1200

Przejdź do forum: