cbradio.pl
Zobacz temat
cbradio.pl » CB Radio » Techniczne
 Drukuj temat
Impulsy w eterze.
lukas82
Witam szanownych kolegów. Po przejrzeniu poszczególnych tematów związanych z zakłóceniami w radiu CB nie znalazłem odpowiedzi na mój problem.
Otóż od jakiegoś czasu w eterze na wszystkich częstotliwościach CB górnej i dolnej wstęgi słychać impulsy które przeszkadzają znacznie w odsłuchu,
są one w miarę równomierne, słychac je również na częstotliwościach AM ale już znacznie mniej i nie są już tak uciążliwe. Problem zaczął się już ze cztery miesiące i trwa do dziś, raz jest mocniej a raz słabiej.
Dodam iż w samochodzie mam stare MK3 i tam również to słychać, ale znacznie słabiej tak więc wydaje mi się że to nie wina radia (baza President Grant 2). W domu wyłaczałem wszystko i szukałem co mogło by tak "tykać" ale nic dalej to samo. Gdzie szukać przyczyny?
 
Bolo
kosmici ?!!! Szok
mobil: PRESIDENT HARRY III ASC, HELIKALNA SIRIO T3 27, SIRIO OMEGA 27.
 
pawel1201
Masz w pobliżu stacje nadawcza do internetu radiowego?? Anteny Ubiquiti te tależyki około 30-40 cm sieją bardzo mocno. Mam ten problem u mnie na nowym QTH. Nadajnik wifi 50 metrów dalej i śmieci od 3.5 do 145mhz. PEwnie by pomogł zmiana kanału nadawczego w wifi bo tam jest powielacz aly uzyskać częstotliwości 5 giga.
SQ6SEE
 
lukas82
Robiłem dzisiaj objazd samochodem aby sprawdzić skąd te zakłócenia, radio na full w aucie i co chwila zatrzymywałem się i wyłączałem silnik bo inaczej to sieje po radiu, najlepiej to by można z jakimś ręczniakiem połazić no ale nie można mieć wszystkiego, podejrzenie padło na sąsiada bo zakłócenia nie były dalej niż 100m od mojego domu, a i on mieszka najbliżej i ma działkę ogrodzoną siatką, kiedyś narzekał że mu sarny i inne dziki po polu ryją więc ciekawe czy jakiegoś odstraszacza nie podłączył albo pastucha. Trzeba by jakieś radio przenośne skombinować, aku do kieszeni, antena na plecy i heja na zwiady.
 
Leszek
Jeśli zauważyłeś że największy poziom zakłóceń jest obok sasiada to moga to być zabawki sterowane radiowo na 27mhz(których jest coraz więcej) zasilacze impulsowe (ładowarki laptopy tunery dvbt) coraz częściej skrzynki energetyczne w których montowane są różne ustrojstwa i nie wiem co by tu jeszcze wymienić. Ogólnie nasz kochany postep cywilizacyjny i tania chińszczyzna. U mnie sie trochę uspokoiło po podniesieniu anteny wyżej jednak zabawki i tak się wbijają i dosyć mocno.
 
lukas82
No koledzy dziś kompletna cisza z zakłóceniem, wydaje mi się że któryś ze sąsiadów zrozumiał o co chodzi po tym jak każdego odwiedziłem z zapytaniem czy mają coś podłączonego. Każdy oczywiście do niczego się nie przyznał ale po odwiedzinach tego najbardziej podejrzanego wszystko ucichło i jest w końcu spokój. Z każdym rozwinołem temat kulturalnie i wspomniałem delikatnie że chyba trzeba będzie pismo do UKE wysłać żeby sprawdzili skąd to sie bierze bo wszystko jest niby w porządku a mi już ręce opadają. No i chyba to wystarczyło... jak na razie.
 
Majer
i gitara.. ziomki.. tak 3mać.. 73
Baza: [color=#0000ff]CRT SS 9900 V2 / Albrecht AE 355 M / TYT MD-9600 / Diamond X 300[/color]
Mobil: [color=#0033cc]President Harry, Santiago 1200 [/color]
 
Przejdź do forum: