cbradio.pl
Zobacz temat
cbradio.pl » Sprzęt » Anteny
 Drukuj temat
Antena na bazę
marcin-nowa huta
Witam. Jako że to mój pierwszy post bardzo proszę o wyrozumiałość Uśmiech
Niestety nie znalazłem na forum podobnego zagadnienia, moje pytanie brzmi.
Jaka antena na bazę ale niepełno wymiarowa? Przeglądałem różne fora i wiele stron a opinie o antenach skróconych typu SIRIO SIGNAL KEEPER 27 sa tak skrajne że ciężko się odnaleźć. Na dzień dzisiejszy mimo iż na dachu mojego bloku są anteny tv nie mam możliwości wystawienia 1/2 bądź 5/8 fali ponieważ dach czeka na gruntowny remont. Wolałbym również "przyzwyczaić sąsiadów" do swojej anteny mniejszej a widocznej natomiast nie rzucającej się w oczy tak że je wybija Szeroki uśmiech Mam nadzieje że wiecie o co mi chodzi. Używał ktoś coś z podobnych anten, jak ze strojeniem i miejscem jakie potrzebuje do zamontowania.

A i jeszcze jedno, bardzo proszę o nie pisanie tekstów zła bo zła, mija się to z celem i sensem forum.

Pozdrawiam i dzięki za wszystkie konkrety.
 
bert1125
Jak już masz kupowac tzw. 'balkonówke' to radze coś w stylu Sirio Boomerang 27 lepiej sie sprawdza niż Sirio Keeper.. Sam miałem przez długi czas Boomerang'a i dawał rade. na podobnym forum jest temat porównanie własnie anten Keeper vs. boomerang no i jednak boomerang ma lepsze osiągi w nadawaniu i odbiorze. a cena tych dwóch anten jest podobna. pzdr.
Baza (161 BD 897 | op.Patryk):
- President Lincoln I + Densei EC-2002 (KNKTR) -
- RM KL 203-P (+ATX 350) + RM 27/586 -
- Lemm AT-94 RingoLemm (~17m | 170m n.p.m.) -
- Sunker CDM550 / ZS-5 5/7A -
--------------------
- Baofeng UV-5R & Nokia SP-3 + Dipol vhf/uhf (~15m) -
 
tomek_wawa
Jeszcze kolega nie napisał, czy bardziej zależy mu na łącznościach lokalnych, czy na DX-ach. Jak są sprzyjające warunki to i z balkonowych anten można robić Europę. Ja w moim obecnym QTH ma takie warunki, że musiałem zdecydować się na Boomerang od Sigma-Eurocom. Około metr od ściany budynku. Stroi bez problemów, ale dosyć wąsko. SWR poniżej 2.0 mam dla 27.29MHz do 27.80MHz.
 
marcin-nowa huta
Witam kolegów i dziekuję za odzew.
Doszedłem do wniosku ,że nie ma co kombinować.
Zdecydowałem o kupnie jakiejś półfakówki z włókna szklanego, muszę sie jednak wstrzymać z montażem do naprawy naszego blokowego dachu :-)
73
 
bert1125
No i to bardzo dobra decyzja. A powiedz jeszcze co za 'cudo' chcesz zamontować, skoro piszesz, że chcesz mieć pół fali z włókna..? 1/2 fali to jednak najlepsza opcja.. Z przymrużeniem oka 73!
Baza (161 BD 897 | op.Patryk):
- President Lincoln I + Densei EC-2002 (KNKTR) -
- RM KL 203-P (+ATX 350) + RM 27/586 -
- Lemm AT-94 RingoLemm (~17m | 170m n.p.m.) -
- Sunker CDM550 / ZS-5 5/7A -
--------------------
- Baofeng UV-5R & Nokia SP-3 + Dipol vhf/uhf (~15m) -
 
marcin-nowa huta
Heyka Patryk. Nie ma wielkiego wyboru i padło na SOLARCON ANTRON A99. Trochę nie rozumiem skąd biorą się te ceny no ale cóż. Jeszcze troche muszę uskładać bo brakuje mi ostatnio funduszy ale jakoś dam radę :-)
 
Przejdź do forum: