cbradio.pl
Zobacz temat
cbradio.pl » CB Radio » Ogólnie
 Drukuj temat
Pozwolenie radiowe pytanie
marcin-nowa huta
Kilka miesięcy temu zakupiłem pozwolenie radiowe na dwie częstotliwości tj. 158,37500 i 448,12500 MHz, niestety nikogo tam nie słychać od kilku miesięcy. Może jest ktoś kto również używa w/w pozwolenia?
 
161BD687
Ja też zaczynałem od pozwolenia ze sklepu HAM radioshop pan Cezary Libert sprzedaje takowe na jego stronie masz nawet mapkę gdzie są jakieś stacje z jego pozwoleniem, pozwolenia typu AV lu AR sa nieco mnie popularne. Polecam zapisać się na egzamin i zrobić normalne pozwolenie radiowe nie jest to mega skomplikowane w 2 tygodnie robiąc testy codziennie nawet schematów blokowych się nauczysz Uśmiech otworzy Ci do wiele możliwości rozmowy nie tylko w twojej miejscowości przemienniki to super sprawa dla ręczniaka (zresztą dla radia stacjonarnego też) pozdrawiam.
161bd687@gmail.com
 
marcin-nowa huta
Heyka Kacper. Pozwolenie to akurat kupiłem u konkurencji Pana Cezarego choć nie ukrywam, że pierwsze dwa lata były od Niego.
Co do licencji, oczywiście fajna sprawa. Niestety muszę zmienić pracę bo nie mam żywcem kiedy siąść i poczytać. Jak wracam z pracy jestem tak zmęczony, że zero chłonności danych Szeroki uśmiech Po 40-stce już łepek nie ten co kiedyś, a gdy człowiek niewypoczęty to już masakra. W każdym bądź razie mam nadzieję że sie uda jakoś i usłyszymy się na jakimś przemienniku Uśmiech
Pozdrawiam i 73!
 
Funtom
Marcin_stoki, ja również zakupiłem pozwolenie radiowe na pracę w sieci na podanych przez Ciebie częstotliwościach. Rzeczywiście, niewiele się na nich dzieje. Przynajmniej mnie nie udało się nawiązać żadnych łączności, poza córkami trzymającymi w ręce drugiego Baofenga
Możesz traktować je poniekąd jak "prywatne" kanały PMR

Twoje QTH jest bardzo blisko mojego, więc niewykluczone, że kiedyś spotkamy się na częstotliwości

Pozdrawiam i do usłyszenia, 73!
 
marcin-nowa huta
Hey Tomek. Fajnie że napisałeś.
Ja prawdopodobnie od soboty będę miał trochę więcej czasu, jeżeli znajdziesz czas to oczywiście możemy się jakoś umówić i spróbować łączności Z przymrużeniem oka
Zrobiłem sobie ostatnio bardzo bardzo prostą antenkę j-pole 2m/70cm i pasowałoby ją wypróbować. W niedzielę natomiast wybieram się na kopiec Wandy Uśmiech
73!
 
JJJ
Marcin,
Ja również w najbliższym czasie przymierzam się do Baofenga z tym samym pozwoleniem. Będzie nas więcej Uśmiech
Póki co, słucham na CB kanał 28, 3, 37.

Pozdrowienia

Połączony z 17 sierpień 2018 21:53:
Koledzy,
Zapraszam do łączności na częstotliwościach z pozwolenia AR. Baofeng jest już u mnie.

Pozdrawiam
Jacek

Połączony z 25 sierpień 2018 11:22:
Odświeżę temat:

Koledzy, jesteście na tych częstotliwościach w Krakowie i okolicach?
Pozwolenie AR - 158.37500 MHz i 448.12500 MHz.
Napiszcie proszę, może się umówimy na jakieś testy łączności...Ja mam ustawiony nasłuch prawie codziennie wieczorem, a zwłaszcza w weekend.

Pozdrawiam,
Jacek
Edytowane przez JJJ dnia 25.08.2018 11:22
 
Wernii
Koledzy ja chętnie też bym zrobił łączności na tych częstotliwościach licencja AR
 
Przejdź do forum: