cbradio.pl
Zobacz temat
cbradio.pl » Sprzęt » Radia
 Drukuj temat
Radio do anteny President Virginia
elipsa
Witam,

posiadam w samochodzie już trochę leciwe radio President Johnny II ASC i do tego antenę President Virginia (helikalna, ok. 50 cm długości) i z różnych przyczyn nie mogę / nie chcę montować innej dłuższej anteny. Zauważyłem, że po ustawieniu squelcha w pozycji przepuszczającej wyraźne komunikaty, a obcinającej wszelkiego rodzaju szumy i trzaski (staram się nie używać ASC, RF na maxa), to słyszę rozmowy na odległość do ok. 2 km. Zastanawiam się nad zakupem nowego radia. Nowoczesne modele mają różnego
rodzaju podobno dopracowane systemy ASC, ARFG, filtry. Upatrzyłem sobie nawet model Apollo Road Blues v2.50 - ze względu na możliwość sterowania wszystkim z "gruszki". Czy jednak wymiana radia na nowszy model może wpłynąć znacząco na zasięg odbioru przy mojej antenie? Zakup nowego radia to jednak jakiś wydatek, nie chciałbym, aby po zakupie okazało się, że zasięg jest taki sam albo bardzo podobny do tego, który daje mi Johnny II.

Z góry dzięki za wszelkie sugestie :-)
 
admin
Szczerze ..... obawiam się że niewiele Ci da zmiana radia, ale proponuję zrobić testy. Pożycz od kogoś antenę magnesową - powiedzmy taką powyżej 1m długości i zweryfikuj zasięgi odbioru przy tych samych ustawieniach radia. Wtedy będziesz miał jasność czy to antena czy radio. Osobiście nigdy nie zmieniłbym "starocia" na "nowość" Z przymrużeniem oka
 
Web
161BD880
Najważniejsza jest antena. Nawet jak kupisz radio za kilka tysięcy, będzie ono pracować na tyle na ile pozwoli mu antena. Moim zdaniem jedyna różnica jaką zauważysz to różnica obsługi ale na poprawę zasięgu bym nie liczył...
WWW.161BD880.PL
TRX
BAZA: GALAXY DX2517 / YEASU FT-747GX/KPO DX 5000/SUPERSTAR 360 FM/HAM INTERNATIONAL JUMBO/COBRA 142GTL i jeszcze kilka Uśmiech
MOBIL: LAFAYETTE ZEUS PRO
ANT
BAZA: SIRIO GAIN MASTER (5/8) / FUTURA (5/8) / GPE27 (5\8)
MOBIL: SIRIO ML-145
 
Przejdź do forum: