cbradio.pl
Zobacz temat
cbradio.pl » Sprzęt » Radia
 Drukuj temat
Jakie radio na początek?
Ghash
Pewnie nie raz już taki temat tutaj się pojawiał, ale cóż, opiszę swoje konkretne możliwości.
Moje pierwsze kontakty z radiem ograniczały się do mobila. Było to użyteczne.

Aktualnie zaczynam szukać czegoś, co mogło by stać się bazą.
Zasadniczo interesuje mnie niskobudżetowe radio z modulacją SSB - i tu pytanie. Co polecacie.
Większy problem mam z anteną. Mieszkam na parterze, między dosyć wysokimi budynkami i bez większej opcji na montaż czegokolwiek wyżej niż nieco powyżej pierwszego piętra, na balkonie, bo właściciel budynku nie zgodzi się na stawianie czegokolwiek na dachu. Tu też potrzebuję pomocy w doborze sprzętu.
 
modzel44
Witam, co do radia to troszkę by pomogło jakie masz widełki co do ceny, bo dla jednego 500 złotych to mało a dla drugiego dużo. Ja osobiście zacząłem SSB od Inteka HR-5500 i nie zarzekam. Ogólnie wszystkie pochodne tego radia(K-PO czy CRE) to w stosunku do ceny to dobre radia, czsami da się używkę dorwać za około 300-350 zł. Szukaj co aukcjach co można w Twoim przedziale cenowym kupić. Co do anteny to niestety jesteśmy uzależnieni od warunków, ja mam chwilowo FD3 w poziomie rozwieszoną między drzewami i po okolicy jakoś idzie się dogadać ale konkretnego zasięgu nie znam. Może jednak da rade się dogadać i pozwolą coś Tobie zamontować na dachu Uśmiech
Baza: INTEK HR 5500, Maas K-41, FD3
Mobil Alan 109, Sirio ML145
 
Zibi 01
Witam Ja w roku 1993 zaczynałem od CB-Radia Onwa S-Mini !!! Tylko i wyłącznie AM !!! I antena Mobilowa za oknem na parapecie w bloku na drugim piętrze President Indiana 1/2 lambda o modulacji FM mogłem tylko pomarzyć. Przełączniki typu "0"/"5" czy " +10kHz" to było marzenie a Radio z SSB było marzeniem niczym lot na inną planetę.Ha! ha!...z czasem co raz to inne Radia...Alan 16 ,Alan 19,Dragon 240N,Intek M490Plus i wreszcie President....Wymarzony niczym Rolls-Royce a raczej niczym nowe lamborghini,które wreszcie kupiłem sobie w Kanadzie.Więc był President Grant 2-dałem go matuli w Polsce do auta,dalej był President Lincoln 2V3...w między czasie poszedłem w krótkofalarstwo i dziś korzystam z Kenwood TS 990S - Krótkofalarska Stacja Bazowa z Antenami Diamond X7000 oraz półfalowym Dipolem na 80m i jeszcze dwoma innymi antenami,jedna to Butternut Skyhawk -Kierunkowa 10-cio elementowa oraz CB-Radiowa - President Himalaya 5/8+1/4 Lambda z pięcioma przeciwwagami z włókna węglowego ( chociaż jest biała ;-) na maszcie 11 metrów-kratownicy ) Zacznij od tego na co Cie stać...Ja polecam marke czyli CB-Radia President Grant 2,President George 2 ASC,President Lincoln 2V3 i V4 ,Rangery czy właśnie Krótkofalarskie Radia Yaesu,Kenwood i ICOM jeśli ktoś ma znak i Pozwolenie Radiowe ale nie ma reguły bo bardzo dobry był też Alan 87 mimo,że nie było w nim wyświetlacza częstotliwości. No CB-Radia z SSB to cena od około 1000zł w góre.Za ten 1000zł w Polsce kupisz już w Konektorze 5000 ( sklep CB-Radio z Łodzi ) np. President Grant 2 i ja go polecam...a Ty pooglądaj,posłuchaj co mówią inni i zdecyduj sam. 73! Zbyszek

Połączony z 04 kwiecień 2018 21:22:
Pozdro z Kanady [img]https://ibb.co/ezdE4x[/img]
Edytowane przez Zibi 01 dnia 04.04.2018 21:22
[color=#cc99ff][/color]
 
M 74 Marek
Witam Ghash Ja z mojej strony mogę powiedzieć że bardzo jestem zadowolony z mojego Lincolna. Tak jak kolega zibi01 wyżej radzi Radio ze wstęgami jest na czasie i jeżeli mogę coś zasugerować to szukanie na różnych giełdach właśnie takich radiów które mają wstęgi. Ostatnio widziałem za atrakcyjną cenę radio takie jak ja mam czyli Prezyden Linkoln za 600zł był sprawny z dwoma mikrofonami i jak się nie mylę do tego też dorzucał gościu jakąś antenę.Z przymrużeniem oka
 
skoti

Cytaj

[url=http://www.cbradio.pl/forum/viewthread.php?thread_id=437&pid=2311#post_2311][b]Ghash napisał(a):
Większy problem mam z anteną. Mieszkam na parterze, między dosyć wysokimi budynkami i bez większej opcji na montaż czegokolwiek wyżej niż nieco powyżej pierwszego piętra, na balkonie, bo właściciel budynku nie zgodzi się na stawianie czegokolwiek na dachu. Tu też potrzebuję pomocy w doborze sprzętu.


Jeżeli nie masz szans na montaż anteny wyżej , odpuść sobie. bazę .Bez względu na to cobyś tam nie założył. Między wysokimi budynkami na takiej wysokości skutek będzie mizerny , nawet gdyby twoje radio i antena złote było .
Lecz jeżeli bardzo ci na tym zależy, to polecam Intek HR 5500 naprawdę za taką cenę bardzo dobre fajne radio na bazę, kupisz nowe masz na dwu letniej gwarancji . Z anten trudno coś polecić , ale pamiętaj że anteny balkonowe lubią siać po wszelkiego rodzaju odbiornikach radio-tv itp ,przez co w przyszłości może dojść jeszcze problem z sąsiadami .
Ja bym sobie odpuścił bazę na twoim miejscu ,włożysz trochę kasy a zasięg będzie frustrująco mizerny , 15 km to maks !
No cóż ale decyzja należy do ciebie
Pozdrawiam 73...
mobil-CRE 8900 +Astatic 575 M 6 President Colorado 1800 .
Stryker 955 HP + Astatic 575 M 6 Sirio ML 145.
 
Lukasz Kielce
Polecam NOWE, z gwarancją....ale jakie, to juz wybor nalezy do Ciebie. Mozn polecic Inteka, KPO moim zdaniem juz mniej, ale jesli wezmiesz pod uwage Inteka, to bierz tylko nowe i wersje v6... ja swoje początki z cb tez zaczynalem od uzywek...uwierz, nie warto...jest masa sprzetu na serwisach aukcyjnych, ale 90% to szrot...pozdrawiam
Baza: CRE 8900 , Sirio GPS 1/2
 
161BD384
Karol podstawą jest antena i miejsce na antenę.W takich warunkach jak opisałeś Twoja baza będzie bardzo słabą bazą,Proponuję żebyś porozmawiał z administratorem czy właścicielem bloku.Jeśli Ci odmówi to do robienia DX pozostaje Góra Św. Anny.Czasami tam bywam jak jest dobra propagacja. Moim zdaniem jest to najlepsze miejsce w okolicy Gliwic.Radio jakie byś nie kupił to będziesz się rozglądał za czymś lepszym.Tak było w moim przypadku
i u wielu moich kolegów.Powodzenia
 
spider
Jeśli nie ingerujesz w dach - wiercenie itd - to cieć może Cie w dupę pocałować . Kup najtansze sirio lub uzywkę , postaw ,a jak bedzie fikał niech z milicją dziad przyjdzie
BAZA: K-PO DX 5000 / SIRIO GPL 27 5/8
Mic : K-PO NM 532
Zasilacz : K-PO KPS28SW

MOBIL: K-PO DX 5000 / SIRIO HI-POWER 4000 PL na rynience Uśmiech
 
Przejdź do forum: