cbradio.pl
Zobacz temat
 Drukuj temat
Maszt antenowy
modzel44
Witam wszystkich. Sprawa wygląda tak szukam jakiegoś pomysłu na maszt wolno stojący (do max 12m wysokości) ?? Czy ktoś posiada takie cudo bo w większości to widzę że ludzie przeważnie mają albo maszty na dachu albo rurę z odciągami. Zwymiarowanych rysunków jak na razie nie znalazłem, jedynie kilka kratownic na aukcjach średnio w granicach 1.500 zł za jakieś 14 m wysokości ale raczej troszkę daleko i transport wyjdzie drogo. Jakby ktoś miał taką konstrukcję i mógłby się podzielić wymiarami to będę bardzo wdzięczny Uśmiech
Baza: INTEK HR 5500, Maas K-41, FD3
Mobil Alan 109, Sirio ML145
 
161BD384
Wejdz na stronę firmy ALUPRO.Tam możesz coś podpatrzeć Na stronie WiMO jest kratownica teleskopowa ale cena z księżyca.
 
161BD118
Szukaj w necie wojskowy maszt teleskopowy...
 
admin
a może coś takiego:
link
 
Web
Srubokret
Ja również planuje maszt składany jak narazie anteny zdecydowanie za nisko, bardzo ciekawa propozycja. Dzięki Marek.
 
KptTygrysek
Właśnie zrobiłem antenę na wędce 12m. Jestem ciekawy co z tego wyniknie...

Połączony z 27 kwiecień 2020:

Cytaj

KptTygrysek napisał(a):


Właśnie zrobiłem antenę na wędce 12m. Jestem ciekawy co z tego wyniknie...
Niestety kiepsko to wygląda: w zanadrzu mam jeszcze dipol do powieszenia na akacji i niestety maszt (rura około 3m) na której bedzie 5/8 sirio.
Wiem ,żę nisko ale na razie są to próby. Poinformuje co dalej w temacie.
Pozdrawiam!

Połączony z 26 maj 2020:
Maszt wykonany z możliwością wyjmowania anteny razem z masztem 3m.
Dzisiaj zrobione testy przebiegły pomyślnie, reszta w nocy. Docelowo maszt będzie podwyższony z możliwością "kładzenia"na bok.
Pozdrawiam!

Połączony z 27 maj 2020:
Dzisiejsze nasłuchy bardzo pomyślne: mimo masztu 3m antena daje radę! Cała Europa aż śmiga. :-)
Edytowane przez KptTygrysek dnia 27.05.2020 21:37
President Lincoln I , Midland Alan 87

Sirio GPE - 27 5/8
 
Przejdź do forum: