cbradio.pl
Zobacz temat
 Drukuj temat
Montaż anteny volvo xc90
strazak102
Witajcie.

Posiadam volvo xc90 i mam mały problem z znalezieniem sensownego miejsca na antenę. Otóż chodzi mi po głowie raczej montaż na stałe. W grę wchodzi reling albo sam dach. I to jest kilka problemów. Element do którego mogłaby być przykręcona antena w relingu jest ALU, ale od góry jest przykręcony śrubami do dachu. W tym rozwiązaniu kwestią jest masa, czy będzie wystarczająca po zastosowaniu przewodu między samych uchwytem a dachem. W dziurze w dachu jest problem taki, że przez 3/4 dachu są poprowadzone gumowe pasy i akurat jeden wypada na środku dachu. Ostatnie 1/4 dachu to jakaś ALU wstawka. Magnesa raczej bym nie chciał. Uchwyt do klapy jak czytałem to ktoś miał problem żeby zestroić. Może macie jakieś doświadczenie z tym samochodem i montażem anteny.

Co do anteny to prawdopodobnie będzie to Sirio Turbo, tylko jeszcze nie wiem który model.
 
spider
Uchwyt klapowy - ten co mówił że problem z zestrojeniem to jakiś nie powiem co
BAZA: K-PO DX 5000 / SIRIO GPL 27 5/8
Mic : K-PO NM 532
Zasilacz : K-PO KPS28SW

MOBIL: K-PO DX 5000 / SIRIO HI-POWER 4000 PL na rynience Uśmiech
 
skoti
Osobiście używam uchwyt Comet RS660U ,również aluminiowy reling przymocowany do dachu auta w trzech punktach ( trzema śrubami ).
Z masą jak i zestrojeniem anteny nie ma najmniejszego problemu , Lecz uchwyt musiałem zamontować bez tej gumowej osłonki widocznej na zdjęciach . Tak zamontowany ma bezpośredni kontakt z autem i masa jest ok ,nawet z większa moc z dopałem nie mam problemu ze sprzęganiem. Ale musi być zamontowane bez tej gumowej osłony , z osłoną masy niet (słaba) trzeba ciągnąć dodatkową .

73.....

link
Edytowane przez admin dnia 06.10.2018 20:26
 
strazak102
Sprawdziłem dzisiaj, czy śruby od relingu mają przejście ze śrubami przy tylnych lampach. I mają.
Teraz pytanie, czy element relingu który jest przykręcony do dachu(alu) może być wykorzystany jako baza do główki PL skoro jest przejście? Dodatkowo zastosował bym podkładkę z zadziorami
 
Przejdź do forum: