cbradio.pl
Zobacz temat
cbradio.pl » CB Radio » Techniczne
 Drukuj temat
baofeng dm-5r v3
Przemek
Witam ,
Czy ktoś miał do czynienia z radyjkiem >? i napotkał ten problem
Po podłączeniu Windows 10 oraz Windows 7 znajduję dziwny sterownik i instaluje go ,, a dokładnie MCU MOUSE DEMO.
Zaznaczę że instalacja oryginalnych sterowników nie pomogła .
Dziękuje za pomoc Uśmiech
 
nowypn
Witam
Z dostępnych mi informacji wynika iż instalacja sterowników w Windows 10 trwa automatycznie(Windows posiada odpowiednie sterowniki) lecz czas instalacji wynosi około 15 minut - po prostu trzeba odczekać odpowiedni czas. Mozesz jeszcze spróbować połączyć radio z komputerem możliwie krótkim przewodem USB tak aby uniknąć spadków napięcia.
Pozdrawiam
 
Przemek
Dziękuje za odpowiedz Uśmiech

Własnie po 15 minutach instaluje mi sterownik , który nie jest zgodny z urządzeniem
Co do długości przewodu myślę ze 50 cm to nie jest długość która może świadczyć o stratach.

Pozdrawiam
 
nowypn
Witam ponownie.
Napisz czy poza tym, że komp wykrywa nie Baofeng a MCU MOUSE DEMO dzieje się coś jeszcze?
A może jest tak że działa połączenie między urządzeniami a tylko nazwa się nie zgadza?
Pozdrawiam
 
161BD687
A nie dostałes do kabelka na płycie sterownika? ja mam kabel uniwersalny do wielu radiotelefonów z aliexpress i dostałem na CD sterownik do tegoz kabelka nazywa sie on PROLIFIC po zainstalowaniu sterownika wykrywa kabelek bez problemu, generalnie programuje programem CHIRP trzeba oprócz poprawnego sterownika do kabla w programie lub menedzerze urządzeń wybrać odpowiedni port COM ktory bedzie kabel obsługiwał
161bd687@gmail.com
 
Przemek
Dzięki za podpowiedz ... Próbowałem już wszystkiego łącznie ze sterownikami prolific nie dało to rezultatu
 
161bd078
w dmr-ach sterownik powinien przynajmniej w 10 zainstalowac sie sam jako wirtualny port.Sprobuj z sklepow z zakladek do pobierania zciagnac sterownik. Ja mam problem z vista bo wyskakuje blad przy instalacji.Siedzialem dwa dni i sie wkurzalem ze niemoge sobie poradzic,dodatkowo jeszcze kabel byl walniety a ze teraz swieta i sklepy nie pracuja to musialem na szybko cos wykombinowac i udalo sie kabel z drukarki dwa "dzeki " i dziala.Mone radio to anytone 878 uv.
Rafal.
 
Przemek
Panowie dziękuje za odpowiedzi
Kabel wysłałem do sklepu . Uszkodzony Szok
 
Przejdź do forum: