cbradio.pl
Zobacz temat
 Drukuj temat
Witam
zako
Witam wszystkich mam na imię Andrzej jestem nowym miłośnikiem cb radia dużo podróżuję po EU i często słyszę w warunkach dobrej propagacji polskie stacje. Mam pytanie jakie radyjko i antenę polecacie do mobila aby można robić łączności ze stacjami polskimi ? Z góry dziękuje za podpowiedzi 73 dla wszystkich
 
Przemek
To zależy jakimi środkami dysponujesz Uśmiech
 
zako
Tak ok 1500zł. Mam Inteka HR5500 i antenę Sirio Turbo ale po dwóch latach jest to trochę sprzęt zmęczony warunkami w kabinie i pora by wymienić na coś lepszego a radio HR oddam do naprawy i zostanie w domu na bazę . A co do antny to mam teraz problem taki że mam plastikowy dach i muszę poszukać jakąś antenę bez masową, jak to mówią lepiej uczyć się na błędach ale nie swoich więc piszę o pomoc morze ktoś podsunie jakiś pomysł
 
nowypn
Witam serdecznie.
Z czysto technicznego punktu widzenia to podstawą jest dobra antena co oznacza, że musi być możliwie ja kj najdłuższa co przełoży się na zysk. Masz trochę kiepską sytuację z dachem a montaż anteny w powietrzu(nie uziemionego)nie wpływa korzystnie na sprawność. Być może masz możliwość montażu anteny nieco niżej ale do masy? Co się tyczy radia to musisz mieć coś nie podatne na zakłócenia z sieci pojazdu z jednoczesnym niskimi szumami własnymi i dobrą czułością odbiornika. Trudno jednoznacznie coś polecić bo dodatkowymi wymogami mogą też być wymiary? Pozdrawiam i czekam na więcej szczegółów dotyczących radia.
 
Majer
witaj pozdr.73
Baza: [color=#0000ff]CRT SS 9900 V2 / Albrecht AE 355 M / TYT MD-9600 / Diamond X 300[/color]
Mobil: [color=#0033cc]President Harry, Santiago 1200 [/color]
 
zako
Witam wszystkich.
Dzięki za info pozdrawiam 73Uśmiech

Połączony z 31 styczeń 2020:
Witam dziękuję za znak i do usłyszenia na falach eteru 73.
Edytowane przez zako dnia 31.01.2020 15:53
 
Przejdź do forum: