cbradio.pl
Zobacz temat
 Drukuj temat
Wichury a stan anten
ToutPetit
Jak tam koledzy wasze anteny po wichurach? Moja z włókna szklanego szczęśliwie ocalała.
 
Tomek
Mój zestaw wydaje się nienaruszony, nawet "grabie" są zwrócone w tę stronę, w która je ustawiłem przed wiatrami... Z przymrużeniem oka
[color=orange]Do... Or do not. There is no try.[/color]Uśmiech

sp5py.pl/images/reaktywacja.jpg
 
cichylot
U bez zmian stoi nadaje i nasluchuje.
 
pawel1201
U mnie futura sie popsula teraz dziala bo nie rusza jej.
 
end

Cytaj

ToutPetit napisał(a):

Jak tam koledzy wasze anteny po wichurach? Moja z włókna szklanego szczęśliwie ocalała.


Hakerowi uplastyczniło masz, antena na szczęście cała. wygięło maszt prawie pod katem 90 stopni zaraz ponad odciągami. wykorzystując dzisiejszą łaskawą pogodę temat został opanowany, a maszt skrócony.

Moja instalacja antenowa przetrwała bez uszczerbku.
 
Rysiek9
Mój zestaw spisał się na piątkę jestem bardzo zadowolony.
 
Luiza_012
Mój też, o dziwo nic się nie stało.
 
Pawel1984
moje spectrum 1600 wyginało we wszystkie strony ale ostatecznie bez strat
 
rover416
Witam wszystkich ,
Mój Sirio Gain Master ma się dobrze po wichurach ,jest to jednak mocna antena i to nie tylko jeżeli chodzi o jej budowę.
[color=#3300cc]161BD429 op RZ przymrużeniem okabert[/color]
 
yaszczur
Pierwszy dzień wichur, maszt z anteną złożony... drugi dzień postawiony. Antena ładnie "pracowała" na wietrze dzielnie znosząc porywy Uśmiech
www.cb-forum.pl/images/signatures/22902284451ce311eb4076.gif
Baza: Intek HR-5500 + Densei EC-2002 / RCI 2950 + Densei EC-2002 / Lemm AT 920 M1

>> 161BD890 on YT <<
 
Mirek_Slupsk
Moja Sirio 2016 wytrzymała lecz maszt z rury stalowej calowej o przekroju ok. 2 mm wygięty pod katem 45 stopni przy uchwycie. skrócenie i obniżenie pomogło Uśmiech
 
DELETE_1
Thunderpole 5/8 powodzenia obecnym organizacji w Małopolsce, bujało, bujało i stoi, maszt stalowa rurka, narazie jeszcze dość nisko 9 metrów nad ziemią.

Połączony z 13 grudzień 2014 09:19:
Po obecnym orkanie chciałem napisać ale słownik w Sony Xperia Z dopisuje bzdury typu powodzenia organizacji itp. Ot durna elektronika.
Edytowane przez DELETE_1 dnia 13.12.2014 09:19
26 Bravo Delta 003
 
marcin_wro
A mój signal keeper zgięty po lekkim wiaterku jaki dotarł do Wrocławia. Co prawda jakieś 10 stopni tylko ale nie spodziewałem się że przy lekkim podmuchu już się wygnie. Te 130km/h które ma wytrzymać wg manuala to chyba leżąc na płasko na dachu :)
 
161BD880
Witam, moja sirio gpe-27 bez uszczerbku na zdrowiu Uśmiech mam jeszcze jedną 5/8 nieznanej marki ona też przeżyła. Jednak sirio jest sztywniejsza mniej się wygina.
73!
WWW.161BD880.PL
TRX
BAZA: GALAXY DX2517 / YEASU FT-747GX/KPO DX 5000/SUPERSTAR 360 FM/HAM INTERNATIONAL JUMBO/COBRA 142GTL i jeszcze kilka Uśmiech
MOBIL: LAFAYETTE ZEUS PRO
ANT
BAZA: SIRIO GAIN MASTER (5/8) / FUTURA (5/8) / GPE27 (5\8)
MOBIL: SIRIO ML-145
 
quanto
U mnie po wiatrach moja Sirio Gain Master niebezpiecznie się odkształciła na trzecim łączeniu.Może się zacisk obluzował i lekko wyszła.Muszę to sprawdzić.
 
pawel1201
Mi wiatry nie groźne, delta na kf wisi na drzewach a pionowa jest składana. Teraz tam stoi bigstar 3x 5/8 a bede robić podwójne mocowanie i bedzie obok antena na 11-10m.

https://www.youtube.com/watch?v=ZNoJP...NoJPqHVVqM
SQ6SEE
 
Paramedic84
Witam!

W poprzednią sobotę korzystając z przepięknej słonecznej pogody wybrałem się na dach by ocenić stan anten, masztów, odciągów i instalacji antenowych po ostatnich wichurach - jedyne co stwierdziłem to trochę korozji na elementach stalowych - antena od cb zniosła bardzo dzielnie porywy wiatru, które było bardzo wyraźnie słychać a nawet czuć wibracje po ścianie nośnej budynku, w której to mam zakotwiony główny maszt. Nie mniej jednak zauważyłem jakieś dziwne gwałtowne wachnięcia swr-a swego czasu w bezwietrzną pogodę - co mogłem to opukałem w sobote i popsikałem WD-40 łącznie z instalacją odgromową - puki co nic się takiego więcej nie powtórzyło i oby tak zostało bo położenie wszystkiego i ponowne postawienie to masa pracy i czasu a dopiero co bo we wrześniu wszystko było od nowa stawiane wzmacniane itd.

Pozdrawiam 73Uśmiech

Połączony z 19 luty 2015 18:34:
No i przechwaliłem...Smutek Dziś rano gdy wróciłem z nocnego dyżury zauważyłem że maszt przechylił mi się znacznie na południową stronę odciąg od strony północnej jest napięty a od południowej wisi luźno. Po wejściu na dach i oględzinach stwierdziłem, że odpadł kawał tynku z ogniomuru dokładnie w miejscu kotwy masztu i dla tego całość przechyliła się. Wstępnie zabezpieczone ale niestety wszystko trzeba będzie naprawić w wolny, ciepły i bezwietrzny dzień. Cóż już ponad 10 lat minęło od postawienia i poza pracami konserwacyjnymi samej anteny maszt nie był ruszany - chociaż 3 dni temu wyglądał dobrzeUśmiech Tak to już niestety jest...
Edytowane przez Paramedic84 dnia 19.02.2015 18:34
[color=#000099]baza: K-PO DX-5000 Densei EC-2002 Sirio 827 5/8
mobil: Yosan PRO-110 Sonar 872 Farun BM 120 DV[/color]
 
Maciej 5279
Ja czekam jak się zrobi w miarę ładna pogoda aby wejść na dach.. antenę mam trochę wygiętą , na pewno będę musiał wymienić opaski mocujące i sprawdzić co tam jeszcze jest do zrobienia.
 
Paramedic84
No złapałem jedne dzień wolnego oraz pogody no i poprawiłem maszt. Dołożyłem kawałek szmela, nawaliłem silikonu coby się nie lało po głowie, a kiedyś tam się poklei to co odpadło z muru. Podstawa uratowana, odciągi wyregulowane - maszt stoi w pionie. Natomiast antena pozostała mimo wszystko lekko pochylona chyba przy mocowaniu się wygięła - może po całości..?? ale jak przyjdą letnie wiatry z południowego-zachodu to ją naprostują + szczytówka żyje własnym życiem w przeciwną stronę świata do pochylenia lekko skrzywiona Krzywi się Trzeba chyba będzie powoli się rozglądać za nową anteną bo ta juz swoje odstała..Uśmiech chociaż swr i sprawność dalej super bez żadnych wahań to niech sobie tak na razie stoiUśmiech Kiedyś miałem taki patent żeby zrobić maszt na takim zawiasie by odpiąć odciągi odkręcić coś tam i kłaść całość do serwisu jak trzeba ale jakoś nie wyszło a szkoda...

Pozdrawiam wszystkich i oby wasze "rakiety" dzielnie radziły sobie z siłami naturyUśmiech
[color=#000099]baza: K-PO DX-5000 Densei EC-2002 Sirio 827 5/8
mobil: Yosan PRO-110 Sonar 872 Farun BM 120 DV[/color]
 
pawel1201
Moja złożona bo teraz brak czasu na radyjko jedynie reczniak ustawiony dwumetrowy ustawiony na SR6UKB.
SQ6SEE
 
Przejdź do forum: