cbradio.pl
Zobacz temat
cbradio.pl » Sprzęt » Anteny
 Drukuj temat
Sirio 2016 opinie
nowypn
Witam
Antena jak najbardziej w porządku - zdecydowanie polecam. Zgodnie z deklaracją producenta jest to GP 5/8 lambda o szerokości zakresu pracy w okolicach 2 MHz czyli bez problemu będzie pracowała jednocześnie na polskim monitorze jak i monitorze AT z zachowaniem SWR poniżej 2 . Jakość wykonania anteny nie budzi żadnych zastrzeżeń a właściwie zamontowana i konserwowana posłuży długie lata. Niebywałą zaletą jest jej długość falowa co zdecydowanie (z powodu promieniowania listków bocznych tuż nad horyzontem) nobilituje ją do pracy w łącznościach DX.
Pozdrawiam
73
Intek HR-5500, Sirio GPE-27 5/8
Od niedawna również jako SP2TTS Uśmiech
 
KptTygrysek
Zakupiłem antenę i w tym tygodniu będzie próbny montaż na niskim maszcie: około 3m. Jestem ciekawy, czy w takich warunkach będzie już można dokonać ciekawych łączności?
Pozdrawiam!
 
nowypn
Witam
Tak naprawdę wszystko zależy od warunków terenowych. Jeżeli mieszkasz na górce i maszt ma 3 metry to siegniesz trochę dalej natomiast jeżeli mieszkasz w dołku to będzie gorzej. Po prostu podłącz i sprawdź, pamietaj że podniesienie anteny o każdy możliwy metr to jest bardzo dużo.
Pozdrawiam 73
Intek HR-5500, Sirio GPE-27 5/8
Od niedawna również jako SP2TTS Uśmiech
 
KptTygrysek
Witam ponownie!
Z dużą obsuwą zamontowałem maszt i wreszcie antenę :-)
Dzisiaj sprawdziłem trzy moje radia CB i jestem zadwolony ...
W nocy trochę posłucham a może nawet kogoś zagadam jak się pojawi.
Do usłyszenia !
 
Avanturnik
Mogę odpalić Radymno w nocy i możemy coś z próbować na wstedze
Bd do ciebie 220km może jak dobre warunki bd to coś z tego bedzie
 
KptTygrysek
Dzisiaj znowu robiłem nasłuchy na nowej antenie: rzeczywiście, słychać było dzisiaj całą Europę! Niestety nie usłyszałem żadnego kolegi z BD.
Będę próbował nadal, a antenę POLECAM !
President Lincoln I , Midland Alan 87

Sirio GPE - 27 5/8
 
Przejdź do forum: