cbradio.pl
Zobacz temat
cbradio.pl » CB Radio » Ogólnie
 Drukuj temat
11m Calling/Monitor Frequency
Marraf
Pragnę zauważyć że owy 28kanał używany przez kierowców jest używany tylko za granicą. Tak było już w latach 90tych. Sta przy propagacji można było trafić polskie mobilki w europie.

Jełśi się ten zwyczaj - używania 28 - przeniósł na PL bo cisno na częstotliwości to już nie ładnie. Mają tyle kanałów że 28-15-9 powinny zostać po staremu


JA na 28 nasłuchuje polskie TIRy w UK, kilka razy póbowąłem się odezwac na 19 ale cisza jak przełacze się na 28 odrazu jakiś PL się odezwie.
26BD821
 
DELETE_1
Dokładnie tak było. 28 w latach 90-tych był poza granicami Polski używany przez kierowców i tak też jest do dziś.A w Polsce naprawdę kierowcy mają tyle kanałów , że miłobyłoby gdyby podeszli do sprawy CB-Radia nieco bardziej profesjonalnie,ze zrozumieniem i żeby niezjamowali na złość tych trzech częstotliwości bo naprawdę,jest gdzie porozmawiać i niema z tym większego problemu,
26 Bravo Delta 003
 
Marraf
Słuchajcie szperając ostro po necie i po częstotliwości natrafiłem na zmasowaną aktywność na 27.385 ale LSB nie USB. Jestem w szoku jakie stacje tam chodzą.

NA 27.555 jest ciasno i dowołać się ciężko a stacje się powtarzają, na 385lsb jest chyba ich więcej i jak na 555 mam cicho to na 385 jeszzce długo ktoś się dowołuje, własnie uciekł mi 25div.

Pozdrawiam

tak się chciałem podzielić informacją
26BD821
 
Zibi 01
27.385 MHz w emisji LSB pracują lokalne stacje CB-Radio z U.S.A. Zwyczajnie słyszysz Stany Zjednoczone a często po prostu Stacje wołające w tamtym kierunku które chcą spróbować czy są słyszalne w U.S.A. Na kanałach 36-38 w LSB często pracują i kierowcy Trucków i Stacje Bazowe.Przy odpowiedniej propagacji bardzo dobrze ich słychać a czasami można wymienić raporty z kilkoma stacjami w kilku różnych Stanach.
[color=#cc99ff][/color]
 
Przejdź do forum: