cbradio.pl
Zobacz temat
 Drukuj temat
Zasilacz
cichylot
CZeść kochani nawalił mi zasilacz, kiepska sprawa cóż zdarza się. Teraz chce kupić coś konkretnego chciałbym zasięgnąć waszej opini. Znalazłem coś takiego.
MAAS SPS 330 11 30 AMP.
Czekam też na wasze propozycje.
Pozdrawiam Tomasz
 
admin
Wiesz co ja używam z powodzeniem od ponad 5 lat podobnego do tego: link

Mój ma 20A (max-25A) i nie ma wejścia zapalniczkowego. Zmodyfikowałem chłodzenie bo wentylator rzęził, teraz mam ciszę absolutną.

ten na dole strony z wiatrakiem na górze. Zasilam nim FT897 - 100W mocy bez problemów od ponad 5 lat. kupowałem w inradio.
Edytowane przez admin dnia 18.01.2019 20:50
 
Web
yaszczur
MAAS SPS-30-II
PIHERNZ PC 35 SW

Obydwa zasilacze to bliźniacze modele z różną nazwą.
Impulsowe, bardzo wydajne.

Osobiście używam PIHERNZa, moja opinia:
• Dobry zasilacz z zapasem mocy, spokojnie da sobie radę z dwoma TRXami i średnią witaminą.
• Nie zauważyłem, aby wprowadzał jakieś zakłócenia.
• Duża ilość dobrze rozmieszczonych złącz: wysoko (z tyłu) i nisko amperowe (z przodu), dodatkowo gniazdo zapalniczki.
• Czytelne, podświetlane wskaźniki V oraz A
• Przyzwoite gabaryty i przyjemny wygląd
• Wentylator pracuje kulturalnie, szum nie przeszkadza nawet przy dużym obciążeniu.

Ogólnie, przedziale cenowym do 350zł, jak najbardziej wart polecenia.
www.cb-forum.pl/images/signatures/22902284451ce311eb4076.gif
Baza: Intek HR-5500 + Densei EC-2002 / RCI 2950 + Densei EC-2002 / Lemm AT 920 M1

>> 161BD890 on YT <<
 
DELETE_1
Ja mam oryginał z Japonii - Alinco DM 330 MW II , ma 30 amper , regulowany voltaż , filtry przeciwzakłóceniowe,wentylator który w razie potrzeby włącza się przy temperaturach powyżej 50 stopni celsjusza ,ma zabezpieczenia przeciw przepięciowe , i przeciw termiczne , możliwość zaprogramowania stałej wartości podawanego napięcia , 3 wyjścia z przodu - dwa nisko amperowe+jedno zapalniczka z tyłu wysoki amperaż pod CB-Radio 30A. Miernik V/Amp. U mnie współpracuje to z Presidentem Grantem 2 od bodaj roku.Warto kupić , choc ten z Alinco ciężkow PL dostać ,to wersja na rynek UK,Canada i U.S.A. ale widziałem ,że można sprowadzić.
26 Bravo Delta 003
 
KptTygrysek
Trochę drogo! Myślałem,że każdy zaczyna właśnie od wykonania samodzielnie zasilacza i znajdę tu mnóstwo schematów i porad odnośnie likwidacji zakłóceń itd. Czy to znaczy,że po przejściu tego okresu samoróbek doświadczeni radiowcy po prostu przechodzą do oryginalnych produktów?
Sam kupiłem używkę ale ciągle chodzą mi po głowie nowe konstrukcje, bo przecież tyle jeszcze trzeba zasilić! Szok
 
DELETE_1
Może idzie o czas I wygodę , niewielu jeszcze chce robić samemu zasilacze skoro można kupić dość szybko I wygodnie to co się chce mieć,bo wybór jest bardzo duży.W końcu przez internet można zamówić konstrukcje nie tylko z Polski.Ja pierwszy zasilacz też budowałem sam w 1993 roku dla Onwy S-Mini która pracowała mi w domu jako bazowa stacja w bloku na 2-gim piętrze.Antena wtedy była na parapecie za oknem-przykręcona na stałe-( dziura w parapecie blaszanym ) i była to antenna samochodowa President Indiana.W tamtych latach było już sporo sprzętu CB-Radio w specjalnie dla tych celów zrobionych sklepach CB-Radio ale wtedy częściej ktoś konstruował swoje zasilacze.Dziś poprostu jest tego tyle na rynku , że chyba szkoda czasu na budowę...ale nadal można coś zrobić i to z użyciem np. lampy ze starego ruskiego telewizora Rubin.Pewnie , że dają sporą moc...tylko czy ma to jeszcze sens...?
26 Bravo Delta 003
 
KptTygrysek
To prawda! Wszystko o napisałeś! Ale ja zawsze widziałem siebie słuchającego rozmów kolegów, radia w ogóle i jednocześnie dłubiącego coś tam na stole... Taka wizja spokojnej starości, odpoczynku i spędzania wolnego czasu... Także prócz kupienia zasilacza coś tam jeszcze dłubię.Uśmiech
 
161BD384
Polecam NS-1230 Nissei,impulsowy. 4V-16V,30A,nap. wej. 110V-230V
 
stanislaw56
Witam Kupić zasilacz można zawsze, ale jesli sie posiada minimalne zdolności do takich prac to polecam budowę zasilacza. Jedyny problem to zakup odpowiedniego transformatora, a reszta to już sama przyjemność i satysfakcja, no i pewnośc że transformator jest nawinięty miedzią a nie aluminium. Pozdrawiam.
 
161BD804
Polecam zasilacze firmy Virland. link
Ich waga to tylko 1,3 kg. Parametry: 13,8V / 25-30 A. Koszt to ok. 150-180 zł
Mają doskonały współczynnik stabilizacji ale także fantastycznie niski poziom zakłóceń. Są ciche. Nadają się do pracy w terenie i w domu. Kupiłem 2 sztuki i jestem bardzo zadowolony. Na rynku ciężko o tak dobry zasilacz w tak niskiej cenie.
 
161BD687
Osobiście używam zasilacza MAAS SPS 30II i jestem z niego bardzo zadowolony, wentylator nie jest aż tak głośny dla mnie jest to wręcz przyjemne Z przymrużeniem oka dużym plusem jest wyjście zapalniczki samochodowej 10A oraz dwa wyjścia z przodu po 3A, generalnie kupiłem go gdy padł mi ZS20 i dzisiaj kupił bym go jeszcze raz. Drugą opcją do CB jak i do radiotelefonów tak do 50W jest zasilacz od XBOX osobiście używam dwóch takich dają po max 16,5A bardzo tanie cicho pracują i są wytzrzymałe, dużym plusem jest że łatwo sobie samemu taki zrobić (jest masa instrukcji w internecie jak taki wykonać) i nie sieją Uśmiech
161bd687@gmail.com
 
nowypn
Witam.
Napisz jaki zasilacz się uszkodził bo być może masz coś co jest warte naprawy. Wydaje mi się że naprawa zawsze będzie tańsza niż zakup nowego egzemplarza.
Pozdrawiam
 
Przejdź do forum: