Swiat Radio 153BD/AS101
cbradio.pl
Zobacz temat
Kto tu jest? 2 Gość (ci)
 Drukuj temat
Zasilacz
cichylot
CZe kochani nawali mi zasilacz, kiepska sprawa c zdarza si. Teraz chce kupi co konkretnego chciabym zasign waszej opini. Znalazem co takiego.
MAAS SPS 330 11 30 AMP.
Czekam te na wasze propozycje.
Pozdrawiam Tomasz

admin
Wiesz co ja uywam z powodzeniem od ponad 5 lat podobnego do tego: link

Mj ma 20A (max-25A) i nie ma wejcia zapalniczkowego. Zmodyfikowaem chodzenie bo wentylator rzzi, teraz mam cisz absolutn.

ten na dole strony z wiatrakiem na grze. Zasilam nim FT897 - 100W mocy bez problemw od ponad 5 lat. kupowaem w inradio.
Edytowane przez admin dnia 18.01.2019 20:50

yaszczur
MAAS SPS-30-II
PIHERNZ PC 35 SW

Obydwa zasilacze to bliniacze modele z rn nazw.
Impulsowe, bardzo wydajne.

Osobicie uywam PIHERNZa, moja opinia:
• Dobry zasilacz z zapasem mocy, spokojnie da sobie rad z dwoma TRXami i redni witamin.
• Nie zauwayem, aby wprowadza jakie zakcenia.
• Dua ilo dobrze rozmieszczonych zcz: wysoko (z tyu) i nisko amperowe (z przodu), dodatkowo gniazdo zapalniczki.
• Czytelne, podwietlane wskaniki V oraz A
• Przyzwoite gabaryty i przyjemny wygld
• Wentylator pracuje kulturalnie, szum nie przeszkadza nawet przy duym obcieniu.

Oglnie, przedziale cenowym do 350z, jak najbardziej wart polecenia.
www.cb-forum.pl/images/signatures/22902284451ce311eb4076.gif
Baza: Intek HR-5500 + Densei EC-2002 / RCI 2950 + Densei EC-2002 / Lemm AT 920 M1

>> 161BD890 on YT <<

DELETE_1
Ja mam orygina z Japonii - Alinco DM 330 MW II , ma 30 amper , regulowany volta , filtry przeciwzakceniowe,wentylator ktry w razie potrzeby wcza si przy temperaturach powyej 50 stopni celsjusza ,ma zabezpieczenia przeciw przepiciowe , i przeciw termiczne , moliwo zaprogramowania staej wartoci podawanego napicia , 3 wyjcia z przodu - dwa nisko amperowe+jedno zapalniczka z tyu wysoki ampera pod CB-Radio 30A. Miernik V/Amp. U mnie wsppracuje to z Presidentem Grantem 2 od bodaj roku.Warto kupi , choc ten z Alinco cikow PL dosta ,to wersja na rynek UK,Canada i U.S.A. ale widziaem ,e mona sprowadzi.
26 Bravo Delta 003

KptTygrysek
Troch drogo! Mylaem,e kady zaczyna wanie od wykonania samodzielnie zasilacza i znajd tu mnstwo schematw i porad odnonie likwidacji zakce itd. Czy to znaczy,e po przejciu tego okresu samorbek dowiadczeni radiowcy po prostu przechodz do oryginalnych produktw?
Sam kupiem uywk ale cigle chodz mi po gowie nowe konstrukcje, bo przecie tyle jeszcze trzeba zasili! Szok

DELETE_1
Moe idzie o czas I wygod , niewielu jeszcze chce robi samemu zasilacze skoro mona kupi do szybko I wygodnie to co si chce mie,bo wybr jest bardzo duy.W kocu przez internet mona zamwi konstrukcje nie tylko z Polski.Ja pierwszy zasilacz te budowaem sam w 1993 roku dla Onwy S-Mini ktra pracowaa mi w domu jako bazowa stacja w bloku na 2-gim pitrze.Antena wtedy bya na parapecie za oknem-przykrcona na stae-( dziura w parapecie blaszanym ) i bya to antenna samochodowa President Indiana.W tamtych latach byo ju sporo sprztu CB-Radio w specjalnie dla tych celw zrobionych sklepach CB-Radio ale wtedy czciej kto konstruowa swoje zasilacze.Dzi poprostu jest tego tyle na rynku , e chyba szkoda czasu na budow...ale nadal mona co zrobi i to z uyciem np. lampy ze starego ruskiego telewizora Rubin.Pewnie , e daj spor moc...tylko czy ma to jeszcze sens...?
26 Bravo Delta 003

KptTygrysek
To prawda! Wszystko o napisae! Ale ja zawsze widziaem siebie suchajcego rozmw kolegw, radia w ogle i jednoczenie dubicego co tam na stole... Taka wizja spokojnej staroci, odpoczynku i spdzania wolnego czasu... Take prcz kupienia zasilacza co tam jeszcze dubi.Umiech

161BD384
Polecam NS-1230 Nissei,impulsowy. 4V-16V,30A,nap. wej. 110V-230V

stanislaw56
Witam Kupi zasilacz mona zawsze, ale jesli sie posiada minimalne zdolnoci do takich prac to polecam budow zasilacza. Jedyny problem to zakup odpowiedniego transformatora, a reszta to ju sama przyjemno i satysfakcja, no i pewnoc e transformator jest nawinity miedzi a nie aluminium. Pozdrawiam.

161BD804
Polecam zasilacze firmy Virland. link
Ich waga to tylko 1,3 kg. Parametry: 13,8V / 25-30 A. Koszt to ok. 150-180 z
Maj doskonay wspczynnik stabilizacji ale take fantastycznie niski poziom zakce. S ciche. Nadaj si do pracy w terenie i w domu. Kupiem 2 sztuki i jestem bardzo zadowolony. Na rynku ciko o tak dobry zasilacz w tak niskiej cenie.

161BD687
Osobicie uywam zasilacza MAAS SPS 30II i jestem z niego bardzo zadowolony, wentylator nie jest a tak gony dla mnie jest to wrcz przyjemne Z przymrueniem oka duym plusem jest wyjcie zapalniczki samochodowej 10A oraz dwa wyjcia z przodu po 3A, generalnie kupiem go gdy pad mi ZS20 i dzisiaj kupi bym go jeszcze raz. Drug opcj do CB jak i do radiotelefonw tak do 50W jest zasilacz od XBOX osobicie uywam dwch takich daj po max 16,5A bardzo tanie cicho pracuj i s wytzrzymae, duym plusem jest e atwo sobie samemu taki zrobi (jest masa instrukcji w internecie jak taki wykona) i nie siej Umiech
161bd687@gmail.com

Przejdź do forum: