Swiat Radio 153BD/AS101
cbradio.pl
News

Nowy President Lincoln ? [30.05.2013]

Sprzęt

Na angielskiej stronie President-electronics pojawił się baner przedstawiający zdjęcie nowego LINCOLN'a. Czyżby firma wracała do segmentu urządzeń amatorskich? Poniższa fotka sugeruje, że chyba tak... Czy nowy model dorówna klasą swojemu legendarnemu poprzednikowi ? FOTKA

Poleć wiadomość: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Krótka recenzja cz. 2 [18.04.2013]

Sprzęt

Jako, że przez ręce od napisania poprzedniego artykułu (ponad rok temu) przewinęło się troszkę sprzętów to chciałbym dopisać recenzje i opisy następnych TRX i anten.
LINK do artykułu

Poleć wiadomość: Poleć na Facebook Poleć w Google+

President Randy II [22.02.2013]

Sprzęt

President El. poinformował o pojawieniu się nowego radiotelefonu CB. Model RANDY występuje w wersji przenośnej i mobilnej. Charakteryzuje się zwartą budową i dość oszczędną klawiszologią.
Więcej informacji o urządzeniu na stronie dystrybutora: President.

Poleć wiadomość: Poleć na Facebook Poleć w Google+

CB APRS - nowy trend? [26.01.2013]

News

W ciągu ostatnich tygodni zaobserwować mogliśmy wzrost zainteresowania nowym rodzajem aktywności na paśmie 11m.
CB APRS, bo o nim mowa, czyli automatyczny system pozycjonowania dość prężnie rozwija się we Francji i w Niemczech. Powstają tam e-gate'y odbierające ramki radiowe i wpuszczające je do internetu. Działa kilka serwerów do pozycjonowania via TCPIP. Uruchomiono wzorowaną na krótkofalarskiej mapę, dzięki której możemy śledzić wystawiane bikony.
Czy APRS CB ma szanse powodzenia w naszym kraju? Czy powstanie infrastruktura radiowa, czy wysyłanie "ramek" ograniczy się tylko do telefonów komórkowych?
Z uwagą będziemy obserwować losy tego projektu, a tymczasem zapraszamy do odwiedzenia stron:
www.cbaprs.de
www.cbaprs.pl

Poleć wiadomość: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Cb radio chat [20.01.2013]

Poleca

CB Radio Chat to komunikator głosowy na żywo. Przemień swój telefon w CB Radio.

CB Radio Chat to komunikator głosowy na żywo z ludźmi z całego świata przy wysokiej jakości dźwięku. Program działa jak walkie talkie (krótkofalówka) i Push To Talk (PTT). CB Radio Chat korzysta z Internetu do przesyłania dźwięku (maksymalnie 11MB na godzinę). Brak konieczności rejestracji. Zapraszamy do testowania, oceniania i komentowania. Dużo ZABAWY!

CB Radio Chat można pobrać z android market

Poleć wiadomość: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Free Radio Network [20.01.2013]

Poleca

Serwer został postawiony w centralnym węźle. Dzięki temu oraz centralnemu (geograficznie) umiejscowieniu serwera, została zapewniona szybka komunikacja pomiędzy klientami FRN a serwerem z praktycznie każdego miejsca w kraju.
Celem uruchomienia serwera jest umożliwienie budowy ogólnopolskiej sieci bramek FRN pasjonatom KF, UKF, CB, PMR i innych technik łączności.
Korzystanie z serwera jest całkowicie darmowe wymaga jednak przesłania adresu e-mail który został podany podczas rejestracji klienta FRN w celu rejestracji na serwerze.
www.freeradionetwork.eu
www.frn.prv.pl

Poleć wiadomość: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Nowe Prezydenty. [09.09.2012]

Sprzęt

W ofercie firmy President pojawiły się dwa kolejne modele: Thomas i William. Ten drugi przygotowany został z myślą o tych, którzy nie mając miejsca na prawidłowy montaż, zmuszeni będą zainstalować radio np. pod fotelem, na co pozwala wielofunkcyjny mikrofon z wbudowanym wyświetlaczem i podstawowymi funkcjami. Chociaż, jak zapewnia producent, Thomas również może współpracować z tym mikrofonem, występującym dla niego jako opcja. Więcej informacji znajdziecie na stronach Presidenta.

Poleć wiadomość: Poleć na Facebook Poleć w Google+

CB Venus [07.06.2012]

Sprzęt

Dla użytkowników radia cb, którzy przy niezbyt wysokich wymaganiach odsłuchowych mają kłopot ze znalezieniem miejsca do zamontowania radia przeznaczony jest produkt VENUS. Wszelkie komponenty radia, które odpowiedzialne są za odbiór i nadawanie zostały zamknięte w skrzynce, którą można ukryć i zapomnieć o niej podczas codziennego użytkowania radia.

Poleć wiadomość: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Pogodynka na #9 CB [06.03.2012]

News

Radiowy system pogodowy i ostrzegania przed groźnymi zjawiskami atmosferycznymi SR0WX będzie miał nowy kanał wysyłania informacji na 9 kanale w paśmie CB. Krótkofalowcy z Brzegu po uzgodnieniach z Urzędem Komunikacji Elektronicznej udostępniają szerszej grupie odbiorców informacje o stanie pogody co nie jest bez znaczenia gdy potrzeba dotrzeć do większej grupy odbiorców. System będzie jak do tej pory w odstępach 15 minutowych nadawał komunikaty na częstotliwości 144,950MHz w paśmie amatorskim i na 9 kanale CB (27,060MHz). Więcej: TUTAJ.

Poleć wiadomość: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Intek HR-5500 vol. V [27.02.2012]

Sprzęt

Firma Intek zaprezentowała kolejny trx mogący pracować w pasmach 10 i 11m. Model HR-5500 pozwala na pracę z mocą 12W w emisjach AM/CW oraz 40W dla FM/SSB. Wśród wielu standardowych funkcji Intek pozwala również na kontrolę WFS czy też odsłuch dwóch częstotliwości. Prócz znanego i czelnego wyświetlacza oferuje dodatkowo drugi z numerem kanału. HR-5500 to kolejna ciekawa propozycja dla miłośników DX w zakresie freeband za rozsądną cenę, która oscyluje w granicy 200€.

Poleć wiadomość: Poleć na Facebook Poleć w Google+

CRE-8900 [27.02.2012]

Sprzęt

Na rynku pojawił sie nowy TRX marki CRE oparty o konstrukcję KPO, pierwotnie działający w zakresie amatorskiego pasma 10m, ale występujący również w wersji 26-28MHz. Zaletą radia jest jego rozmiar dostosowany do standardu DIN. Radio pracuje w emisjach AM/FM/SSB/CW z mocą 12/12/21W. Z ciekawych opcji posiada port USB umożliwiający programowanie oraz alarm wysokiego WFS lub nieprawidłowego napięcia.

Poza tym oferuje automatyczny SQ, siedmiokolorowy wyświetlacz (znany z KPO), czy też ustawienie skoku częstotliwości od 10Hz do 10kHz. Więcej: www.cre8900.com/uk.pdf

Poleć wiadomość: Poleć na Facebook Poleć w Google+