Swiat Radio 153BD/AS101
cbradio.pl
News

CB w służbie Centrum Zarządzania Kryzysowego [23.02.2012]

News

Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego zaczęło wykorzystywać CB-radio do przekazywania informacji o utrudnieniach na bydgoskich ulicach.

Na kanale 19 kierowcy dzielą się wiadomościami o korkach, wypadkach i patrolach drogówki. Ten środek szybkiej komunikacji postanowiło wykorzystać również Centrum Zarządzania Kryzysowego, żeby informować o sytuacjach nadzwyczajnych na ulicach Bydgoszczy. Centrum będzie w stanie podawać szczegóły przyczyn utrudnień i informować o przewidywanym czasie ich zakończenia. Ma również korzystać z ważnych wiadomości uzyskanych z nasłuchu przez CB-radio, które mogłyby umknąć kierowcom. Będzie je powtarzało, aby dotarły do jak największej liczby użytkowników radia.

Poleć wiadomość: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Konkurencja dla CB? [22.02.2012]

News

Na trans.info pojawił się tekst o nowej technologii. Ponoć: Korzystający z telefonów iPhone i smartphone'ów z systemem Android nie muszą już inwestować w kosztowny sprzęt CB. Wystarczy, że zainstalują oprogramowanie MapaMap RadarSTOP CB.

Poleć wiadomość: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Poszukujemy redaktorów na portal cbradio.pl [06.01.2012]

News

Idzie nowe, w najbliższym czasie dokonają się pewne zmiany na portalu CBradio.pl. W związku z tym poszukujemy chętnych do ciężkiej pracy... A konkretnie osób, które zajęły by się:

- zbieraniem informacji ze świata CB dotyczących aktywności różnych stacji, wypraw dx'owych, spotkań grup radiowych i publikowania ich w formie news'ów i newsletter'a

- działem technicznym, porównaniami sprzętu, opisami itd. i publikowania ich w formie news'ów i artykułów

- wyszukiwaniem nowości na rynku radiowym, nie tylko cb, ale i nasłuchowym pmr, różnego rodzaju gadżetów itd i publikowania tych informacji w formie news'ów. 

Zainteresowanych prosimy o wysłanie zgłoszenia na adres: marek(a)cbradio.pl

Poleć wiadomość: Poleć na Facebook Poleć w Google+

egzaminkf.pl - nowe oblicze w 2012 roku [02.01.2012]

Poleca

W 2012 roku rozpoczynamy od zmian, a pod przysłowiowy "Nóż" pierwszy poszedł egzaminkf.pl. Doroślejemy i zaczynamy się rozwijać. To już nie jest tylko i wyłącznie maszynka do zliczania dobrych i złych odpowiedzi w egzaminie na licencję krótkofalarską. Doszło kilka ciekawych funkcji, a i jeszcze kilka Asów w rękawie mamy. Zapraszamy do wspólnego tworzenia portalu informacyjnego dla wszystkich krótkofalowców, niezależnie od stopnia zaawansowania i ilości zdobytych dxcc. www.egzaminkf.pl.

Poleć wiadomość: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Klub Bravo Delta [27.11.2011]

Bravo Delta

Witajcie. Na chwilę obecną wszystkie znaki zostały wydane. Pojawiły się też znaki kolegów z Francji i podjąłem decyzję, że numeracja kolegów z poza granic dywizjonu 161 będzie rozpoczynała się od numeru 001. Wszystkich zapraszam do weryfikacji listy Bravo Delta - znajdziecie tam swoje certyfikaty. Dodatkowo w Waszych profilach również znajduje się znak klubu. Jeśli nie dostałeś znaku to znaczy, że nastąpiła pomyłka we wpisie twojego loginu do portalu cbradio.pl lub twój profil był nieuzupełniony. Uwierzcie, że trudno mi jest zweryfikować Wasze dane jeśli co innego jest w profilu a co innego w bazie danych. Wszelkie pytania proszę kierować na PW lub adres blackdragon@cbradio.pl.

Poleć wiadomość: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Dni Otwarte w OAZIE Radio-Klubu [08.02.2011]

Poleca

Ogólnopolski Klub Krótkofalowców zaprasza na cykliczne DNI OTWARTE w OAZIE RADIOWEJ pod Tarczynem.Dni Otwarte są w KAŻDY OSTATNI weekend miesiąca, a dokładne informacje dostępne są zawsze na stronie klubu: www.sp5prf.pl.
Zaproszenie jest skierowane do wszystkich miłośników szeroko pojętej radiokomunikacji.Każdy może spróbować swoich sił czy to na paśmie CB, czy też pod nadzorem instruktora na pasmach amatorskich. Do dyspozycji gości są nasze trx'y, nasze anteny i nasza wiedza. Dokładna lokalizacja naszej Oazy widoczna jest na mapie pod linkiem: OAZA RADIOWA.
Nasłuchujemy na następujących częstotliwościach:

CB kanał 11 AM/FM
2m: 145.350 MHz
70cm: przemiennik SR5WW

Poleć wiadomość: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Konkurs "CB pomocne na drodze" [08.02.2011]

Poleca

Firma President Electronics Poland ogłasza konkurs "CB pomocne na drodze", mający na celu popularyzację CB radio jako jednego ze sposobów poprawy bezpieczeństwa użytkowników dróg, zwłaszcza w tak trudnym dla wszystkich okresie jakim jest zima.
Chcielibyśmy zachęcić użytkowników CB radio do przesyłania na nasz adres president@president.com.pl ciekawych historii (w formie krótkich opowiadań) dotyczących sytuacji, w których możliwość skorzystania z CB bardzo komuś pomogła, a może nawet uchroniła przed poważnymi problemami.

Poleć wiadomość: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Wydawanie znaków Bravo Delta - informacja [27.11.2010]

Bravo Delta

Do 16 grudnia jestem zmuszony wstrzymać wydawanie znaków i Certyfikatów. Jest to związane z małym wypadkiem w domu, w którym to z mojego komputera ostały się tylko pamięci RAM i jeden dysk Twardy. Automatycznie straciłem wiele danych, które teraz muszę odbudować, bądź stworzyć od nowa. Dochodzi jeszcze zakup nowego sprzętu, dlatego też musicie dać mi trochę czasu. W życiu portalu uczestniczę głównie wieczorami, jak mi moja druga połowa użyczy laptopa ;). Oczywiście zgłoszenia wysyłajcie - wszystkie zapisywane są bezpośrednio na serwerze więc nic im nie grozi.

Marek 161BD001

Poleć wiadomość: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Weekend w Oazie Radiowej SP5PRF [25.10.2010]

Poleca

Ogólnopolski Klub Krótkofalowców SP5PRF zaprasza wszystkich Radiowców na "spotkanie przy mikrofonie" w Oazie radiowej W Leśnej Polanie, miejscowości znajdującej się około 5km od Tarczyna. Zgodnie z naszym terminarzem już niedługo , w dniach 5-7 listopada, wypada nam zakończenie sezonu wyjazdowego AD2010.

Spotkanie ma na celu integrację radiowców, szkolenie, pokazanie możliwości pasm amatorskich, udostępnienie sprzętu tym, którzy chcą spróbować swoich sił w łącznościach radiowych.

Poleć wiadomość: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Nowe formularze Bravo Delta [20.10.2010]

Bravo Delta

Mam nadzieję, że emocje już opadły i nowy system nadawania znaków klubowych Bravo Delta zdaje egzamin. Kilka wyjaśnień. Platforma php-Nuke, na której jest postawiony cały serwis cbradio.pl umiera i od kilku lat nie jest rozwijana. Dlatego z wielkim oporem przymierzam się do migracji na silnik Fusion. Właśnie nowo wprowadzony system nadawania znaków oraz certyfikatów już działa na platformie Fusion. Bardzo to oszczędza czas, aczkolwiek nie jest to zależne tylko od techniki. Dzisiaj po raz kolejny otrzymałem dwa zgłoszenia od kolegów, którzy nie uzupełnili profilu na portalu cbradio.pl. Tak naprawdę to były to dwa zgłoszenia od jednego kolegi, który w ciągu dwóch dni założył sobie dwa profile. Takie działanie nie ma sensu - oba nicki powędrowały do kosza, konta na cbradio.pl również. Zachęcam wszystkich którzy nadal czekają na znaki do wypełnienia nowego formularza. Ja ze swojej strony nadrabiam zaległości.

Marek 161BD001

Poleć wiadomość: Poleć na Facebook Poleć w Google+

"WRMZ" Program Dyplomowy [15.07.2010]

Poleca

W dniu dzisiejszym ujawniamy Regulamin Programu Dyplomowego "Wielki Ranking Młodych Zdobywców". Ideą programu jest promowanie krótkofalarstwa wśród młodych krótkofalowców i do nich właśnie jest on skierowany. Pomysł zrodził się po wielu przemyśleniach związanych z obecną sytuacją rozwojową naszego hobby. Początkowo został on rozrysowany na zwykłej kartce papieru aby następnie trafić do Excela, a w finale został wdrożony w portal internetowy www. Mamy nadzieję, iż cztery miesiące wyrzeczeń i ciężkiej pracy nie pójdą na marne. Apelujemy do wszystkich klubów, jak i odbiorców indywidualnych tej wiadomości - dołączcie do nas. Zachęcajcie młodzież, zabawa nic nie kosztuje, a daje wiele ciekawych przeżyć i satysfakcji - no i co najważniejsze jest to sportowa rywalizacja Fair Play. Link do regulaminu znajduje się TUTAJ. Program rusza 01.08.2010, wtedy to zostanie uruchomiony system rozliczający rankingi. Dziękuję Wszystkim, którzy wsparli ten projekt i nadal go wspierają, czekamy na kolejnych.

Marek SQ8MXS

Poleć wiadomość: Poleć na Facebook Poleć w Google+