Swiat Radio 153BD/AS101
cbradio.pl
News

Kluby Krótkofalarskie SP [02.07.2010]

Poleca

W związku z projektem wdrożenia nowego programu dyplomowego dla młodych krótkofalowców oraz promocją krótkofalarstwa w naszym kraju wychodzimy z inicjatywą stworzenia ogólnopolskiego spisu Klubów Krótkofalarskich SP. Jesteśmy przekonani że to właśnie one powinny wieść prym w promowaniu krótkofalarstwa, dlatego też dzięki www.pzk.info.pl chcemy aby informacja o nich zaistniała w sieci. Co będzie nam potrzebne. Wasza inicjatywa to nic więcej jak kilka informacji dotyczących działalności Waszych klubów (tutaj zwracamy się do osób zarządzających takowymi), potrzebujemy danych o klubie w następującej formie:

  • nazwa klubu
  • znak
  • adres
  • strona internetowa
  • kontakt
  • osoba reprezentująca

Dane prosimy wysłać na adres sq8mxs@egzaminkf.pl, a informacja o nich ukaże się w formie tabelarycznej w naszym serwisie.

grupa WEK

Poleć wiadomość: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Certyfikaty przynależności do Bravo Delta [18.02.2010]

Bravo Delta

Od 19.02.2010 rozpoczynamy wydawanie certyfikatów przynależności do klubu Bravo Delta. Akcja ta pozwoli nam zweryfikować dotychczasowe znaki oraz uatrakcyjni (mamy nadzieję) sposób otrzymywania znaku. Każdy zgłaszający chęć posiadania certyfikatu będzie musiał wysłać mail zgłoszeniowy z danymi do weryfikacji. Szczegółowe informacje znajdziecie TUTAJ. Certyfikaty są wykonane w formie grafiki w formacie pdf. Dodatkowo informujemy, iż proces wydawania certyfikatów to 72 godziny od wysłania zgłoszenia, natomiast czas przyjęcia osoby w szeregi klubu skracamy do 48 godzin.

Poleć wiadomość: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Nowe znaki BD [18.02.2010]

Bravo Delta

W dniu dzisiejszym zostały nadane kolejne znaki klubowe BD. Na chwilę obecną nie posiadamy żadnych zgłoszeń, które byłyby wygenerowane poprawnie. Jeśli ktoś z zainteresowanych nie otrzymał znaku, oznacza to, że jego zgłoszenie zawierało błędy. Najczęściej popełniane błędy to: zły login (nie figurujący w naszej bazie danych), niepoprawny adres mailowy. W najbliższym czasie zostanie przygotowany certyfikat przynależności - będzie on rozsyłany bezpłatnie w formacie jpg lub pdf z możliwością oddrukowania we własnym zakresie. Certyfikat pozwoli nam zweryfikować listę osób należących do klubu. O rozpoczęciu wydawania certyfikatów poinformujemy w kolejnym newsie.

Poleć wiadomość: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Szkolenie w Klubie Łączności SP8KAF w Lublinie [24.01.2010]

Poleca

Jak często zdarzało Ci się zadawać sobie pytanie: "Jak to jest przeprowadzać łączności na pasmach amatorskich, na których łączność z krajem czy ze stacją z innego kontynentu to bułka z masłem ?" Kiedyś i my zadawaliśmy sobie takie pytanie. Pytanie, którego nie będziesz musiał już wkrótce zadawać, ponieważ nareszcie będziesz miał okazje poznać to na własnej skórze. Już wkrótce dowiesz się jak przyjazne dla Ciebie są pasma amatorskie, jak zbudować efektywne i robiące wrażenie systemy antenowe. Nie będzie Ci też obca znajomość telegrafii dzięki której zaliczysz z łatwością kolejny ciekawy kraj do swojej kolekcji. Dzięki naszym szkoleniom z pewnością rozwiejesz swoje wątpliwości i przygotujesz się doskonale do egzaminu na radiooperatora w służbie amatorskiej. Po ostatnim egzaminie, który odbył się w Lublinie, zdawalność naszych słuchaczy wyniosła 100%. Udział w szkoleniu to inwestycja wynosząca tylko "twój czas". Dokładnie ! - szkolenie jest bezpłatne! Jeśli jesteś zainteresowany kliknij czytaj więcej.

Poleć wiadomość: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Nowi członkowie klubu BD [16.09.2009]

Bravo Delta

Nadrobiliśmy zaległości w przyznawaniu znaków. Na obecną chwilę nie ma już oczekujących wniosków co nie oznacza że wszyscy znak otrzymali. Byłem zmuszony odrzucić połowę wniosków ze względu na pojawiające się w nich błędy. Uczulam na poprawne wypełnianie formularza, jeśli dane nie będą się zgadzały z systemowymi, automatycznie taki wniosek będzie odrzucany. Proszę zapoznać się z instrukcją, a dopiero wtedy wypełnić formularz. Jeszcze dzisiaj takowa pojawi się na stronie.

Poleć wiadomość: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Regulamin Forum cbradio.pl [04.09.2009]

News

W związku z dyskusjami toczącymi się ostatnio na forum odnośnie Regulaminu, chciałbym w imieniu całej grupy cbradio.pl przedstawić jego nową odsłonę. Mam nadzieję, iż teraz sprosta on Waszym oczekiwaniom, a nam ułatwi prowadzenie forum. Prosiłbym o to aby w wolnej chwili zapoznać się z zapisami Regulaminu. Wielkie dzięki składam na ręce całej grupy Moderatorów i Vipów a w szczególności: tnx Roman. Link do Regulaminu znajduje się TUTAJ.

Poleć wiadomość: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Żyjemy i działamy [23.07.2009]

Bravo Delta

Witajcie. Dzisiaj jeśli tylko wyładowania atmosferyczne pozwolą do większości z Was zostaną wysłane maile ze znakiem klubowym. Nawał obowiązków zmusił mnie do chwilowego zaprzestania działalności na forum strony za co wszystkich bardzo przepraszam. Zaczynamy nadrabiać zaległości.

Poleć wiadomość: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Nowa ustawa MOŚ - prosimy o wsparcie !!! [27.03.2009]

News

Witajcie. Poniżej przeczytacie o nowym Rozporządzeniu Ministra Środowiska. - chcę Was na nie uczulić gdyż dotyczy nie tylko krótkofalowców, ale także i osób użytkujących CB. Przeczytajcie i podejmijcie decyzję czy warto wesprzeć akcję. My już wysłaliśmy stosowne pisma na podane poniżej adresy.

Poleć wiadomość: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Ogłoszenie !!! [23.03.2009]

News

W związku z nadchodzącą poważną zmianą na portalu www.cbradio.pl zmuszeni jesteśmy wstrzymać wszelkie prace związane z działalnością strony. Przewidywany czas ukończenia prac nie jest znany. Dodatkowo mogą pojawić się problemy z dostępnością portalu, jak i czasowe wyłączenia trwające nawet do tygodnia czasu. Wszystkich bardzo przepraszamy ale zmusza nas do tego obecna sytuacja ekonomiczna.

Koniecznie przeczytaj całość newsa - może nam pomożesz i przetrwamy. Kliknij: czytaj więcej.

Poleć wiadomość: Poleć na Facebook Poleć w Google+

II Wyprawa Miłośników i Użytkowników CB Radia [10.03.2009]

Poleca

W dniach 13-15 marca 2009 roku, od godziny 15.00 ze schroniska na Stogu Izerskim rozpocznie swą działalność II Wyprawa Miłośników i Użytkowników CB Radia z Krosna Odrzańskiego. Operatorzy będą pracować na częstotliwościach 27.240 MHz w modulacji AM. Jako kanał wywoławczy obrano częstotliwość 27.280 MHz. W imieniu Wyprawy zapraszamy wszystkich użytkowników eteru do łączności.

Poleć wiadomość: Poleć na Facebook Poleć w Google+

Albrecht AE 6890 [04.01.2009]

SprzętAlbrecht AE 6890

ALBRECHT AE 6890 (www.albrecht-online.de)

Kto nie spotkał się z problemem braku miejsca w samochodzie. Firma Alan (Albrecht) wprowadziła na rynek nowe urządzenie mobilne CB AE 6890, wyposażone w możliwość odłączenia przedniego panelu. Funkcja ta pozwala nam na montaż radia praktycznie w każdym miejscu w samochodzie bez konieczności zakupu dodatkowych uchwytów, czy też wycinania otworów w naszej tapicerce.

Jeśli chodzi o funkcje to możemy pokusić się o stwierdzenie iż jest to kopia wcześniejszego modelu AE 6690. Znajdziemy tutaj między innymi blokadę tonową CTCSS, pozwalającą nam tworzyć zamkniętą grupę rozmówców. Będziemy mogli korzystać z automatycznego ASC i wersji manualnej, DW, Kanału priorytetowego, 3 kanałów pamięci, bezpośredniego dostępu do kanału 9 i wielu innych ciekawych funkcji pięknie ukazanych na bardzo dużym wyświetlaczu.

Poleć wiadomość: Poleć na Facebook Poleć w Google+