cbradio.pl
Zobacz temat
cbradio.pl » CB Radio » Ogólnie
 Drukuj temat
Filtr dolnoprzepustowy - spadek mocy
Sztucjan
Witam,
Czy filtr dolnoprzepustowy powinien mieć wpływ na spadek mocy w radiu ?
President Lincoln ma 9W a po wpięciu w tor filtra moc spada o polowe. Przynajmniej tak pokazuje power meter.
Łańcuch połączeniowy wygląda tak:
Radio - Power Meter - Filtr - Antena

Dziekuje za sugestie,
Pozdrawiam
Sztucjan
 
stanislaw56
Witam. Filtry mają zastosowanie, raczej wtedy kiedy stosujemy wzmacniacz. Przy mocy wyjściowej 9w i sprawnej antenie nie powinno być żadnych zakłóceń, ale pomijając tą kwestie to spadek mocy jest stanowczo za duży. Pomiar mocy należało by przeprowadzić stosując sztuczne obciążenie, sondę i miernik. Pozdrawiam.
 
Tede
Nie powinien,a jeśli tak to tylko minimalnie ale nie tyle.Czasem można zauważyć że czułość radia spadła przez jego tłumienie choć producenci podają w większości że poniżej 1 dB . W tej kolejności urządzeń jak wymieniłeś to nic nie powinno się zmienić bo mierzysz moc wychodzącą z radia.Obojętnie ile rzeczy za radiem będzie wpiętych to tyle samo z niego wyjdzie.Podejrzewam że moc nie jest mierzona na sztucznym obciążeniu a wynik taki wyszedł bo ten filtr może trochę zmienia impedancje.Prawidłowo filtr powinien być bezpośrednio za radiem.Zamień kolejność Filtr-Power Meter a zamiast anteny podłącz sztuczne obciążenie 50 ohm tylko do pomiaru gdyż na antenie nie będzie prawidłowy wynik.Jeśli nie posiadasz sztucznego obciążenia to wybierz kanał który ma SWR najbliższy 1.0 i wtedy sprawdź różnicę.Nie napisałeś jeszcze co to za filtr.Bo jeśli klasy jak Zetagi F27 to sobie taki daruj i odłącz.
 
DELETE_1
Nie tylko filtry powodują dość znaczny spadek mocy ale I SWR mater też w niewielkim stopniu się do tego przyczynia. To rzeczywiście może mieć miejsce , że Filtr tłumi zbyt mocno sygnał.
26 Bravo Delta 003
 
skoti
W tej chwili używam BENCHER YA-1 ,chociaż nie mieżyłem tego miiernikiem ale nie zaobserwowałem żadnych spadków mocy jak równierz odbieranego sygnału .
I przedewszystkim filtr jest skuteczny działa , anie tylko poprawia samopoczucie ze jast..
mobil-CRE 8900 +Astatic 575 M 6 President Colorado 1800 .
Stryker 955 HP + Astatic 575 M 6 Sirio ML 145.
 
Przejdź do forum: